ABS??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS??

Příspěvek od KOŠŤÁL »

expendable píše:
PlusOne píše: Tys měl bouračku kvůli tomu, že nemáš ABS???? A nebylo to spíš tím, že neumíš brzdit na sněhu, resp. že jsi jel moc rychle??? Nebudu moralizovat, když nevím, jak to bylo, ale myslím si o tom svoje....dodělávat ABS na auto, který ho nemá, bude víc, než práce na jedno odpoledne...

mysli si o tom co chces, ale auto s abs na ledu zastavi driv, nez auto bez nej...
Na ledu jseš ve sračkách s i bez ABS.A s ABS neřeš brzdnou dráhu,ale to,že s ABS máš možnost při plným brždění auto ŘÍDIT.Bez něj můžeš volantem točit jak chceš a houno platný
Obrázek

Uživatelský avatar
harli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 10.09.2008 16:35
Bydliště: V.Pavlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS??

Příspěvek od harli »

A kdo poradí mně? VAG piše toto..

01276 04FC 4133 Hydraulické čerpadlo ABS -
- signál mimo toleranci Závada rozpoznávána při rychlosti 20km/h




a ted babo rad.?

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: ABS??

Příspěvek od Peťas »

harli píše:A kdo poradí mně? VAG piše toto..

01276 04FC 4133 Hydraulické čerpadlo ABS -
- signál mimo toleranci Závada rozpoznávána při rychlosti 20km/h




a ted babo rad.?
A co chceš jako poradit? Vždyť to tam je jasné napsané...... :wink: Hudraulické čerpadlo je ten černý válec na hydraulickém bloku.... Ale to asi víš...

Tohle se mi občas objevovalo taky, ale častěji jsem tam měl chybu PZ čidla. Dělalo to nepravidelně, někdy šlo třeba 2 týdny a potom to blblo jak šílené..... No byla to elektronika. Vyměnil jsem ji a od té doby klid... klep, klep, klep....
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
pitbull
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ABS??

Příspěvek od pitbull »

nevím, měl jsem tu čest jezdit bez i s ABS a když člověk umí alespoň drobet brzdit a nezmatkuje dá se i řídit. To, že na pedál hamstnu, aby se blokly kola nepovažuju za brždění(od toho jsou sáňky). Když nemáš ABS, tak stačí jen nevyřazovat a přerušovaně(rychle) brzdit, popřípadě si zapumpovat zároveň s ručkou(ne jednou jsem se řítil po sídláku z kopce mezi autama) a máš takové manuální ABS. Tak ani nevím, ale s ABS je to asi pohodlnější. 8)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS??

Příspěvek od KOŠŤÁL »

pitbull píše:nevím, měl jsem tu čest jezdit bez i s ABS a když člověk umí alespoň drobet brzdit a nezmatkuje dá se i řídit. To, že na pedál hamstnu, aby se blokly kola nepovažuju za brždění(od toho jsou sáňky). Když nemáš ABS, tak stačí jen nevyřazovat a přerušovaně(rychle) brzdit, popřípadě si zapumpovat zároveň s ručkou(ne jednou jsem se řítil po sídláku z kopce mezi autama) a máš takové manuální ABS. Tak ani nevím, ale s ABS je to asi pohodlnější. 8)
Ale to je první,co většina lidí v kritický situaci udělá...
Obrázek

Uživatelský avatar
harli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 10.09.2008 16:35
Bydliště: V.Pavlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS??

Příspěvek od harli »

Ja mam skušenost za sucha sem to schválně poslal ve velké rychlosti do křižovatky a bil tam štěrk, abs se stim popralo dokonale tak že bil prasackej průjezd zatáčkou a ja vim že se do najezdu v zatáčce dá dupnout na brzdy a ono si to pohlídá to že nevyletím.Je to skvělá věc to ABS. Druhej den sem letěl do racoty a při dalším prasackym najezdu do zatačky sem si neuvědomil to že se při startu rozsvitila kontrolka ABS a vyřadila ho s provozu a jel sem smikem se stočenyma kolama přímo za nosem a naučil se snad aji modlit... jenom čáry za mnou zustali 8)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“