[Poradna] - Budíky a vše kolem nich (Závady, problémy, MFA)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: [Poradna] - Budíky a vše kolem nich (Závady, problémy, MFA)

Příspěvek od VWmathes »

zdravim panove a obracim se na vas s dotazem ohledne mfa tacho. poctive.jsem procetl.vsech.25 listu a jen jednou.narazil.na stejny problem nicmeme dotycnemu nikdo neodpovedel co s tim. poridil jsem si domu k nasemu.homewagenu ibizu gt tdi evo1 81kw.afn. origo budiky vymeneny za cernou serii.z.nafty. origo jsem zapojil.zpet.nicmene funguje palivomer a teplomer....otackomer a rychlomer ne rucicky po otoceni klice se jen.rozkmitaji.a trepou se o 2mm nahoru.dolu. otazka.opravoval to nekdo? a jak? ma to vubec cenu opravovat? tezko.sezenu.origo.tacho.do.tehle.edice..... diky.za odpovedi
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
pojik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 25.07.2011 18:27
Bydliště: Brno

Re: [Poradna] - Budíky a vše kolem nich (Závady, problémy, MFA)

Příspěvek od pojik »

neví někdo náhodou jestli se dá u 1Z rozjet průměrná spotřeba? Všechno jsem napojil do ŘJ na 9 a k budíkům, ale spotřebu ukazuje 99,9. Díky

MarkPk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.10.2015 10:13

Re: [Poradna] - Budíky a vše kolem nich (Závady, problémy, MFA)

Příspěvek od MarkPk »

Podařilo se mi vyřešit problém klepajících se ručiček otáčkoměru nebo rychloměru u VW Polo 1995 1.6 benzín. Čidla od motoru byla v pořádku, konektor a kabely taky, podezřelé spoje na desce budíků jsem proletoval, vyměnil kondíky, zkoušel různé dumpy do EEPROM a nakonec se jednalo o protáčející se pastorek na hřídeli krokového motorku. Došlo mi to, když jsem přehodil motorky mezi sebou a závada se přestěhovala s motorkem. Docházelo k tomu, že ručička dojela na nulu a tam se klepala. Elektronika motorku to ale nedokázala poznat, protože se osička protáčela v pastorku. Nedošlo totiž k nárůstu proudu, který signalizuje mezní polohu. Je třeba opatrně sundat převodovku z krokového motorku a pastorek přilepit sekundovým lepidlem k hřídeli. Pastorek je malý a špatně se hledá, když spadne :). Pozor, ať nesteče lepidlo do motorku. Ani se nemusí motorek vyletovávat z tištěného spoje. Po zapnutí napájení si ručičky sjedou do výchozí polohy. Bude to chtít ručně doladit polohu ručiček na 0. Celkem oprava tak na 30 minut. Bádání mi trvalo jeden týden.

jago227
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.06.2015 16:19

Tachometr

Příspěvek od jago227 »

Přestal mi fungovat tachometr poskakuje nahoru a dolu a potom spadne na nulu a nejde.Ostatní budíky jsou vpořádku.Muže mi někdo poradit čím to muže být.Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Nesvítí osvětlení budíků

Příspěvek od fredh »

čau, můžete mi prosím poradit, už si nevím rady. Golf 3, 1.4 benzín 40kw, nesvítí osvětlení budíků. Už jsem vyměnil budíky za jiný, ale problém přetrvává. Zkontroloval jsem i vypínač na stmívání, na zapínání světel, žárovky v těch budíkách... vše se tváří ok, ale osvětlení nefunguje. Kontrolky, směrovky, dálka, rezerva... vše svítí. Je problém v nějakým kabelu? Nebo úplně jinde...?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
EfeS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.06.2010 17:20
Bydliště: Krnov

mtdi nejde mi rychlost

Příspěvek od EfeS »

projíždím schémata zapojení a hledám,asi jsem našel ale nejsem si jist.
na senzoru rychlosti jsou tři dráty, na schéma je že jde do konektoru g1/11 přes pojistkovou skříň konektorem u1/11 do budíku kabel 27.
ještě jsem našel že teda jde nějak signal přes jednotku.......

elektrika je docela ko kabely si navedu na novo
Přílohy
tachač.png
tachač.png
Golf mk3 94' mtdi gt

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: mtdi nejde mi rychlost

Příspěvek od lister »

od snímače jde modro-bílej na G1/11 projde pojistkovkou a z U1/11 jde bílej na T28/27 do přístrojovky.

jinak při hledání schématu je podstatná informace modelovej rok a původní motorizace.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
EfeS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.06.2010 17:20
Bydliště: Krnov

Re: mtdi nejde mi rychlost

Příspěvek od EfeS »

rok mam 94 a motor je tdi,ale všude je elekrika stejna,a z knihy jak na to golf 3 diesel není nikde na netu.

čerpadlo je předělané na mechaniku borcem předemnou,elektrika od řj k pojistkovce je na opravu,takže pujde ven.
ono by to mělo jít normalně přes řj,jen to nemá dost věcí zapojených.
Golf mk3 94' mtdi gt

Uživatelský avatar
EfeS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.06.2010 17:20
Bydliště: Krnov

Re: mtdi nejde mi rychlost

Příspěvek od EfeS »

A bude fungovat signal kdyz bude zapojeny jen ten bilomodry pres pojistkovku do palubky?protože tak to bylo navedeno novym dratem a nešlo to.
Kabelaž jsem proměřil a od motoroveho svazku po g1/11 je ok,jen napojeni konektoru na motorovy svazek
Golf mk3 94' mtdi gt

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: mtdi nejde mi rychlost

Příspěvek od lister »

podle mýho schématu mezi snímačem a pojistkovkou není nic, jen drát.
snímač potřebuje taky napájení a kostru, kromě problémů v kabelech může být nefunkční snímač nebo taky tachometr..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
EfeS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.06.2010 17:20
Bydliště: Krnov

Re: mtdi nejde mi rychlost

Příspěvek od EfeS »

No co jsem našel tak by tam krom signalu měly byt kabelu k řj asi,kabelaž je dost postříhana po byvalych majitelich,ale vim že poslednimu tachac šel,ale me nejde, prave jsem nasel že byl ten bilomodry přestřihly před konektorem G1 a na něj napojeny novy kabel na snimač,ale nešlo to.
Taky jsem musel poopravit asi 10 dratu do řj,tak jestli to neni i tim
Golf mk3 94' mtdi gt

Uživatelský avatar
EfeS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.06.2010 17:20
Bydliště: Krnov

Re: mtdi nejde mi rychlost

Příspěvek od EfeS »

Bych potřeboval jakou barvu dratu ma každy konektor v motoraku a kam je zapojeny
Golf mk3 94' mtdi gt

tlakac3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 18.12.2011 12:30

Re: [Poradna] - Budíky a vše kolem nich (Závady, problémy, MFA)

Příspěvek od tlakac3 »

Cau borci mam 1Z golf3 a problem,ze ve vagu mereny hodnoty tusim skupina6 neukazuje rychlost km/h..Netusi nekdo po kterych kablech jít,kde muze byt problem?V pameti zavad je signal rychlomeru..Auto dost neprijemne pocukava v nizkych otackach..Cidlo tacho na prevodovce vymenene a zkousel sem i jiny benzinovy budiky,je to beze zmeny a problem pretrvava.Asi bude nekde prerusene vedeni.Kulate velke stekry zkontrolovany,myslim na brejlich a z boku nad prevodovkou.Piny jsou ciste a pruchozi :roll:

Uživatelský avatar
vosic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: [Poradna] - Budíky a vše kolem nich (Závady, problémy, MFA)

Příspěvek od vosic »

Cau a zkousel jsi jestli ti jde napajeni cidla? Jestli se nepletu, tak na cidle na prevodovce by mela byt na 3 pinu kostra a na 2 by mel byt priveden + a tdi normalne cuka v nižších otackach kdyz nema signal o rychlosti.
Přílohy
TV13 rozvadec signalu o ryvhlosti nad deskou relé
TV13 rozvadec signalu o ryvhlosti nad deskou relé
G 22 čidlo rychlosti
G 22 čidlo rychlosti

tlakac3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 18.12.2011 12:30

Re: [Poradna] - Budíky a vše kolem nich (Závady, problémy, MFA)

Příspěvek od tlakac3 »

Cau dik moc za odpoved,na budikach mi tachometr jde,jen v 6 skupine ho nevidi..Stekr ma proud na pinu 3 na pinu 1 kostru,2ka pin uprostred nema nic,ted nevim ze ktere strany na stekru zacina pin 1

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“