vybíjení baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
fero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

vybíjení baterie

Příspěvek od fero »

Nemohl by mi někdo poradit jak proměřit baterii jest-li se nevybíjí při garážování. Po 14-ti dnech přijdu k autu a ani nevrkne. Baterie je stará 5 let, do teď vcelku držela a není vystavena nízkým teplotám. Před nedávnem jsem objevil že mi ji vybíjí světlo v zavazadlovém prostoru a to jsem odstranil, ale vybíjení pokračuje.

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: vybíjení baterie

Příspěvek od ltc »

fero píše:Nemohl by mi někdo poradit jak proměřit baterii jest-li se nevybíjí při garážování. Po 14-ti dnech přijdu k autu a ani nevrkne. Baterie je stará 5 let, do teď vcelku držela a není vystavena nízkým teplotám. Před nedávnem jsem objevil že mi ji vybíjí světlo v zavazadlovém prostoru a to jsem odstranil, ale vybíjení pokračuje.
Změřit to můžeš nejlépe zapojením ampérmetru. Tj v klidové poloze bez nastartování odpojit + a od AKB + na kabel + napojit ampérmetr. Tím zjistíš, zda ti něco nebere proud - malý odběr bude na alarm. Nesmíš nastartovat, jelikož nebudeš mít tak silný ampérmetr, aby jsi ho neodvařil. Jinak AKB stáří 5 let už může mít dost a může působit samovybíjení díky částečněmu vyskratování desek elektrolitem - to změříš při odpojené baterce úbytkem napětí po určitém čase. Podle toho co uvádíš bych doporučoval novou, ale změř a uvidíš - mnoho úspěchů.

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: vybíjení baterie

Příspěvek od jhn »

ltc píše:
fero píše:Nemohl by mi někdo poradit jak proměřit baterii jest-li se nevybíjí při garážování. Po 14-ti dnech přijdu k autu a ani nevrkne. Baterie je stará 5 let, do teď vcelku držela a není vystavena nízkým teplotám. Před nedávnem jsem objevil že mi ji vybíjí světlo v zavazadlovém prostoru a to jsem odstranil, ale vybíjení pokračuje.
Změřit to můžeš nejlépe zapojením ampérmetru. Tj v klidové poloze bez nastartování odpojit + a od AKB + na kabel + napojit ampérmetr. Tím zjistíš, zda ti něco nebere proud - malý odběr bude na alarm. Nesmíš nastartovat, jelikož nebudeš mít tak silný ampérmetr, aby jsi ho neodvařil. Jinak AKB stáří 5 let už může mít dost a může působit samovybíjení díky částečněmu vyskratování desek elektrolitem - to změříš při odpojené baterce úbytkem napětí po určitém čase. Podle toho co uvádíš bych doporučoval novou, ale změř a uvidíš - mnoho úspěchů.
přesně tak!!!!
zkusit proměřit, ale 5 let už je dost!
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
fero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od fero »

Děkujï

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

po 5 letech už na to má baterka právo :wink:

jimak k tomu měření jakej vybíjecí proud se dá ještě tolerovat ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
comm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vybíjení baterie

Příspěvek od comm »

Trosku OT, ale nevite prosim jaka presne baterie do G3 66kw TDI?

Odesla mi stara tak vybiram novou, ani nevim do jake znacky jit a kde ji koupit.

74Ah by to mela byt, ale nevim jaky startovaci proud. Diky za radu :wink:
Obrázek Golf III TDI

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: vybíjení baterie

Příspěvek od KaCzaba »

jinak nam na G3 1.6 vybijela aku spatna spinacka
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“