svítí ABS, co s tím?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Witec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

svítí ABS, co s tím?

Příspěvek od Witec »

Začala mi svítit kontrolka ABS, zezačátku po chvíli od nastartování vždycky zhasla, ale teď svítí pořád, Nemá někdo podobnou zkušenost a co s tím? Mám VW Golf III. 2.0GTi, r.v. 1992. Je mi jasný, že příčin může být spousta, tak kde mám začít při hledání problému? Díky.

Možná už se tu na to někdo ptal, ale nějak jsem nic nenašel :(

Uživatelský avatar
skodik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skodik »

mě svítí pořád,měl sem to na vagu a ten psal,že špatný čidla,zatím sem to nedával dohromady,takže zkus nejdřív projít vagem a pak,uvidíš co a jak.

Uživatelský avatar
Witec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Witec »

skodik píše:mě svítí pořád,měl sem to na vagu a ten psal,že špatný čidla,zatím sem to nedával dohromady,takže zkus nejdřív projít vagem a pak,uvidíš co a jak.
A napsal VAG který konkrétně je to čidlo špatný?

Uživatelský avatar
skodik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skodik »

jo,napíše ti to jako číslo chyby to si pak najdeš , např. VIS nebo autodata ti to taky přeloří. Např 00585 je chyba L předního čidla abs. toto byl jen příklad.To číslo bude jiný,jen si ted nemůžu vzpomenout,ale i tady ne foru to někde je :lol: :lol:

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Mě to svítílo asi dva dny a pak to zhaslo...Třeba ti pomůže taky čas :lol:
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
tutifruti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most ghetto

Příspěvek od tutifruti »

A absko ti normal fachá je tak? řešim stejnej problém a zde rada kterou jsme dostal od jednoho zkušenějšího kolegi, zatim jsem si nenašel čas, protože řešim důležitější věci ale každopádně mě to štve a budu to dávat do richtiku, ale u mě to vypadá jen na špatnej kontakt, protože kdyz sem vyjel z mičky tak abs přestalo svítit, takže to zatím odkládám.

jo ta rada je tu sem se nějak rozkecal :roll:

Buď vklidu, nejdříve zkontroluj jak máš nabitou baterkou! Občas se stává, že není uplně nabitá a tak máš slabé napětí v čidle. Nebo se stává, že je tam blbej kontakt,takže vytoč kola do rejdu a za kolem je takový čidlo, je tam zacvaklý..něco zmáčkneš a půjde ven,sice blbě,ale od toho je sprej WDčko,kterej uvolňuje,tak prostříkneš a uvidíš,pak prosříkneš kontakty a zacvakneš..pokud to uděláš všude a bude svítit furt,nastartuj,posad někoho za volänt a zkoušej hejbat s těma konektorama, pokud nezhasne, je problém větší a chce to dojet na diagnostiku a nezapoň aby přesně identifikovali závadu a napsali ti číslo dílu jenž se musí vyměnit..páš ho pak určo seženeš za míň!

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od himi »

presne to se mi taky stalo. VAG ukazal spatny pravy zadni cidlo. po radnem prozkouseni se ukazalo, ze je opravdu spatne. po vymene vse ok.
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od teekey »


Uživatelský avatar
cutik
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.b.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cutik »

spatny cidlo...klasika :wink:

Uživatelský avatar
cutik
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.b.
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí ABS, co s tím?

Příspěvek od cutik »

Witec píše:Začala mi svítit kontrolka ABS, zezačátku po chvíli od nastartování vždycky zhasla, ale teď svítí pořád, Nemá někdo podobnou zkušenost a co s tím? Mám VW Golf III. 2.0GTi, r.v. 1992. Je mi jasný, že příčin může být spousta, tak kde mám začít při hledání problému? Díky.

Možná už se tu na to někdo ptal, ale nějak jsem nic nenašel :(
ale co sem kupoval na Octavku Tdi tak stalo 2200,- tak doufam ze v tvym pripade to bude jina ,,blbost" :wink:

Uživatelský avatar
Witec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Witec »

tutifruti píše:A absko ti normal fachá je tak? řešim stejnej problém a zde rada kterou jsme dostal od jednoho zkušenějšího kolegi, zatim jsem si nenašel čas, protože řešim důležitější věci ale každopádně mě to štve a budu to dávat do richtiku, ale u mě to vypadá jen na špatnej kontakt, protože kdyz sem vyjel z mičky tak abs přestalo svítit, takže to zatím odkládám.

jo ta rada je tu sem se nějak rozkecal :roll:

Buď vklidu, nejdříve zkontroluj jak máš nabitou baterkou! Občas se stává, že není uplně nabitá a tak máš slabé napětí v čidle. Nebo se stává, že je tam blbej kontakt,takže vytoč kola do rejdu a za kolem je takový čidlo, je tam zacvaklý..něco zmáčkneš a půjde ven,sice blbě,ale od toho je sprej WDčko,kterej uvolňuje,tak prostříkneš a uvidíš,pak prosříkneš kontakty a zacvakneš..pokud to uděláš všude a bude svítit furt,nastartuj,posad někoho za volänt a zkoušej hejbat s těma konektorama, pokud nezhasne, je problém větší a chce to dojet na diagnostiku a nezapoň aby přesně identifikovali závadu a napsali ti číslo dílu jenž se musí vyměnit..páš ho pak určo seženeš za míň!
Nabil jsem baterku a zhaslo to, dík :wink:

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

Witec píše:
tutifruti píše:A absko ti normal fachá je tak? řešim stejnej problém a zde rada kterou jsme dostal od jednoho zkušenějšího kolegi, zatim jsem si nenašel čas, protože řešim důležitější věci ale každopádně mě to štve a budu to dávat do richtiku, ale u mě to vypadá jen na špatnej kontakt, protože kdyz sem vyjel z mičky tak abs přestalo svítit, takže to zatím odkládám.

jo ta rada je tu sem se nějak rozkecal :roll:

Buď vklidu, nejdříve zkontroluj jak máš nabitou baterkou! Občas se stává, že není uplně nabitá a tak máš slabé napětí v čidle. Nebo se stává, že je tam blbej kontakt,takže vytoč kola do rejdu a za kolem je takový čidlo, je tam zacvaklý..něco zmáčkneš a půjde ven,sice blbě,ale od toho je sprej WDčko,kterej uvolňuje,tak prostříkneš a uvidíš,pak prosříkneš kontakty a zacvakneš..pokud to uděláš všude a bude svítit furt,nastartuj,posad někoho za volänt a zkoušej hejbat s těma konektorama, pokud nezhasne, je problém větší a chce to dojet na diagnostiku a nezapoň aby přesně identifikovali závadu a napsali ti číslo dílu jenž se musí vyměnit..páš ho pak určo seženeš za míň!
Nabil jsem baterku a zhaslo to, dík :wink:
no to byla rada v původu ode mně:-). Já ji taky nabil a dlouho pohoda a najednou teď zase blik:-) Už mě to sere, ale nemám prachy,takže zatím na diagnostiku nepůjdu a nebudu to řešit.(Odhad je že skutečně odchází čidlo a časem se to zhoršuje) Sice sem už málem párkrát boural,ale což:-
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
Witec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Witec »

RomeoMontek píše:
Witec píše: Nabil jsem baterku a zhaslo to, dík :wink:
no to byla rada v původu ode mně:-). Já ji taky nabil a dlouho pohoda a najednou teď zase blik:-) Už mě to sere, ale nemám prachy,takže zatím na diagnostiku nepůjdu a nebudu to řešit.(Odhad je že skutečně odchází čidlo a časem se to zhoršuje) Sice sem už málem párkrát boural,ale což:-
No když vidím jak jsou ty opravy drahý, tak jestli to zase začne, opravím to max. jestli to bude třeba čidlo nebo nějaká jiná blbina, jestli to bude ŘJ, tak na to seru a odpojím kontrolku :lol:

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

pokud odejde čidlo vpředu není to zas takovej ranec, dozadu je o fousek dražší...a řj neodcházejí,takže pokud bude nějaký "make"tak z 90% je v čidle...

V některým článku o ABS(viz jedna z odpovědí na tvuj dotaz)sem psal cca cenu...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubak »

Tady to je :) RomeoMontek napsal
snímač otáček dozadu stojí origo cca 2640,-odhad, že bych ho sehnal tak za 1500-2000,. dopředu stojí : 1950, takže kdybych sháněl tak kolem 1000-1500... jojo taky mě to čeká ještě ty brzdy nemám :roll: stále šetřím :oops:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“