Doporučení DO + vystřelovací klíč

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od Bastard »

ku*va dyť říkám, že je to naprosto triviální, prostě rozmotej ten svazek co tam jde a dojdi až na místo napojení, tam se podíváš na barvu drátu a podle schématu od auta zjistíš k čemu to je... :roll: Nehledej problémy tam, kde nejsou...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Nebo si to nech na jaro a udělej si vejlet :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od shafticzek »

Bastard píše:ku*va dyť říkám, že je to naprosto triviální, prostě rozmotej ten svazek co tam jde a dojdi až na místo napojení, tam se podíváš na barvu drátu a podle schématu od auta zjistíš k čemu to je... :roll: Nehledej problémy tam, kde nejsou...
Já vim, buď v klidu :) Jen jsem nechtěl slyšet to, že musim rozmontovat půlku auta a zjišťovat dráhy kabelů, co kam původní koumák tahal a odkud vůbec:) Dnes na to skočim. Jinak tomu zapojení od nového centrálu rozumim, chápu vše, jen mě se.e, že není ten stávající alarm nějaký značky, kde bych k tom usehnal schéma žejo, ušetřilo by to práci hledání každýho signálu.

Rád bych se zase stavil, ale tak snad to přepojim v klidu, jen to bude napalici :mrgreen:
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od shafticzek »

Tak jsem se do toho pustil, centrál jako takovej funguje , ale...

Zapojil jsem základ přesně jak má být, tzn. centrál šedej zelenej, 2x +, + a - na hlavní konektor a blinkry 2 kabely. Toto by mělo bezproblémově stačit jen pro chod cetrálu, tka jsem to zkusil, auto se v pohodě otevře i zavře. No ale když ho zavřu, tak tak za 10 vteřin začne blikat z ničeho nic jeden blinkr a začne ta řj cvakat no a když zase auto otevřu tak po 2 vteřinách, co je otevřejný, mi 3x probliknou varovky. Vůbec to nechápu, proč to dělá, co by mohlo bejt teoreticky blbě, protože ikdyž blinkry odpojim, tak ta krabička furt cvaká, jako kdyby blinkry blikaly. Tak babo raď, co může bejt blbě :(
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od Bastard »

No to je úplně jednoduchý... Tys to nezapojil celý, tudíž jsi nejspíš vynechal kábl na dveřní spínač... Alarm si teda myslí, že je auto otevřený a začne jakože houkat... Z čehož plyne, že nemáš zapojenou ani sirénu, jinak by ses tak blbě neptal :mrgreen:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Ty vole Shaftíčku,proč mi píšeš to samý,co sem? Neser mě :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od shafticzek »

Sirénu mám, byl tam nastaven tichý mód. Psal jsem to tobě i Bastardovi, vy dva o tom celkem dost víte :) Vyřešeno. Vše šlape už jak má, jen si hraju s citlivostí toho otřesáku.

Už snad poslední dotazy ohledně tohodle bordelu :)
Modrý kabel z lampičky nad řidičem = dvěřní kontakt? Kam se dává (dám sem schéma samozřejmě)
Bílý kabel z lampičky v kufru = kam se dává? Taky dveřní kontakt kufrových dveří?
A poslední tam je jedno co to je za barvu ale kabel od kapoty tam mám taky přitáhlej = ten dám kam?

Půjde to podle schéma na modrá kabel, dveřní spínače všechny tři tyhle kabely? Jen pro jistotu, radši se ptám :(

Auto se mi zamyká po 30s samo, četl jsem v manuálu, že to jde zrušit, nějakym switchem, ještě jsem nepřišel na to co to je. Díky moc za pomoc.
Přílohy
IMG_0711.JPG
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od shafticzek »

Tak změna, houká to proto, že si to myslí, že jsou všechny dveřní kontakty (dveře, kufr a kapota) otevřeny, ikdyž jsou prakticky zavřeny, ale myslí si to, že jsou otevřeny. Jak to přehodit, aby to správně detekovalo zavřený a otevřený dveře? Díky.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od Bastard »

No to fakt netuším, protože to co jsi sem dal, není schéma, ale malůvka od debila... Nejspíš jsi to napojil někam jinam, než jsi měl, ale z té malůvky není poznat kam bys to měl zapojit...

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od shafticzek »

Bastard píše:No to fakt netuším, protože to co jsi sem dal, není schéma, ale malůvka od debila... Nejspíš jsi to napojil někam jinam, než jsi měl, ale z té malůvky není poznat kam bys to měl zapojit...
To je ta malůvka od toho centrálu, cos mi doporučil. Tak já nevim, jakou malůvku jsi dostal ty :D Mě jen celkem sere momentálně to, že když dveřní kontakt napojit podle tohoto schímatu tam, kam mám, tak jsou otevřené dveře jako zavřené a zavřené jako otevřené a nevim, co mám udělat, abych to prohodil a fungovalo to správně.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od Bastard »

Vem ten kábl od toho snímání otevření dveří, připoj ho na + a zamči auto. Pokud nezačne houkat, tak ho odpoj a škrtni někde o zem. Mělo by se to rozhoukat... Pokud to udělá takhle, tak jsi to zapojil někam blbě, mělo by to být na hnědobílým drátu, co vede v prahu...

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od shafticzek »

Bastard píše:Vem ten kábl od toho snímání otevření dveří, připoj ho na + a zamči auto. Pokud nezačne houkat, tak ho odpoj a škrtni někde o zem. Mělo by se to rozhoukat... Pokud to udělá takhle, tak jsi to zapojil někam blbě, mělo by to být na hnědobílým drátu, co vede v prahu...
Tak zezadu to mám tahaný od stropního světla od hnědo-červeného drátu.
Vepředu to mám od bílo-hnědého drátu.

Když tyto dva kabely připojim na ten modrý podle toho schématu, tak jak píšu, funguje to opačně :/
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od shafticzek »

Bastard píše:Vem ten kábl od toho snímání otevření dveří, připoj ho na + a zamči auto. Pokud nezačne houkat, tak ho odpoj a škrtni někde o zem. Mělo by se to rozhoukat... Pokud to udělá takhle, tak jsi to zapojil někam blbě, mělo by to být na hnědobílým drátu, co vede v prahu...

Tak jsi měl pravdu, zamknul jsem se a přiložil jsem zem na ten dveřní spínač napojený už k řj a jakmile jsem zem odendal, spustil se alarm... Kabely jsou správné, tam jsem si jist. Jen teď si myslim, že je chyba možná v zapojení toho černého drátu, co je podle schéma baterie. Mám to zapojený ten černý drát jen na plech pod kolenama a klasickej centrál funguje. Když jsem tam měl připojenej černej drát ze spínačky, tak to dělalo ty kraviny s blinkrama. Teď otázka, co má bejt teda připojený na tu baterii na mínus. Jak kostra(teda ten plech) a i od spínačky? Já už jsem z toho fakt zmatenej. Určitě bude chyba v tomhle kabelu, tak potřebuju vědět, co na to má jít. Díky.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od skacel99 »

Mám taky jeden debilní dotaz :) pokud jsem dobře pochopil,tak ten transpondér je takovej miniaturní černej plastovej kousek,co je v origo klíči na druhé straně od žárovky.Jak se proboha vyndává?? mě to nešlo vyloupnout a bojím se,abych ho nezničil

Uživatelský avatar
KoCZ1
Člen klubu
Příspěvky: 2082
Registrován: 07.09.2009 16:14
Bydliště: Velehrad

Re: Doporučení DO + vystřelovací klíč

Příspěvek od KoCZ1 »

Normálně špendlíkem, sichrajskou ho vyloupni, drží fest, neboj se zabrat...
Já ho totiž vyndával, kvůli tomu že jsem ho chtěl dát do vystřelováku, ale aj tak mi to nefungovalo.
Škoda Octavia II FL Combi 2008 1.9TDI 77kw, 250Nm BLS DSG
Dřív:
VW Touran 2004 1.9TDi 74kw, 250Nm AVQ
VW Golf V 2.0TDI 103kw, 320Nm, BKD DSG
VW Golf III 1.9GTD 75kw, 200Nm, EGR OFF

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“