Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak z toho logicky plyne co?

Že je problém na tom žhavícím okruhu proboha.

Takže se udělá co?

Projde se kabeláž od spínací skříňky (prověří se její funkce zda li třeba není problém v ní) k pojistkové skříni, odtamtud se půjde po kabeláži do motorového prostoru a prokontroluje se průchodnost jednotlivých kabelů souvisejících se žhavením a fyzický stav ( polámání, připečení dvou a více kabelů do sebe ), přezkouší se průchodnost pouzdra hlavní pojistky (pojistka samotná) průchodnost od pojistky ke žhavičům.
No a samozřejmě v neposlední řadě se rozloupne relé žhavení a zjistí se zda-li ono samotné i přes to že je vyměněné není defektní..protože nové znamená nové koupené nebo starší z jiného vozu ??
V neposlední řadě taky jestli je to vůbec to správné relé + bych třeba odpojil čidlo teploty chladící kapaliny ( ovlivňuje samozřejmě žhavení )..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Karlos VW 3 píše: 1. strčím klíč do zapalování
2. dám ho do polohy 1, všechno v pohodě, jde i rádio a větráky.
3. otočím do polohy 2
4. otočím do polohy 3, dojde k restartování budíků včetně času a kilometrů.
Nevím,jestli jsem pozadu,ale spínačka má 3 funkční polohy?
0-1-start pokud se nepletu.

Při zastrčeným klíčku by mělo jít pouze rádio

Měřil jsi napětí na žhavičkách? A jestli jsou funkční ?
A jak píše kolega,tak bez měření od začátku až do konce se prostě nehneš.
A bez přesný terminologie se taky těžko odhaduje,co kdo řeší.
Obrázek

Karlos VW 3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 12.12.2013 14:21

Re: Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Příspěvek od Karlos VW 3 »

Pánové problém vyřešen..ač nechápu jak je to možný, tak po výměně palivového filtru auto startuje, nešla mi nafta do motoru.
To: 11mAjA11, příště buď míň arogantní a pořádně čti. Už na začátku jsem psal, že si myslím, že problém bude ve žhavení. Ptal jsem se jestli někdo neví konkrétní problém, nic víc. LOCK

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Takže blikání kontrolek atd ti způsobila nafta? :mrgreen: Nebo jsi prostě vytřískal baterku tak,že tam bylo nízký napětí a pak to dělalo to,co to dělalo?
Obrázek

Karlos VW 3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 12.12.2013 14:21

Re: Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Příspěvek od Karlos VW 3 »

Ne, baterka i když byla nabitá, tak ty kontrolky blbnuly. Motor byl zavzdušněnej a filtr taky né zrovna nejnovější, vyměnil jsem ho, odvzdušnil a auto hned nastartovalo. :D Co na to říct, sám nechápu jak to je možný. :D

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Příspěvek od 11mAjA11 »

To není možné ani za zlaté prase, palivo nemá nic společného s blikáním kontrolek.
Takže se přiznej co s tím bylo.

Na NOVOU skutečně novou baterku to točí do bezvědomí, pokud blikají kontrolky, tak je očividně něco špatně v elektrice ( přechodové odpory na kabelech od baterky, u startéru , na spínačce a celkově vzato všude kde to souvisí se startováním..), špatný stav startéru ( velké vůle - blokuje se atp.), sem zvědav co to bude dělat až se zase ochladí do mínusu..

A nakonec teda pokud někdo něco řeší a není schopen to napsat srozumitelně, jednoduše bez milionu dalších blbostí okolo, tak se těžko kdo orientuje..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Nestartuje, vybíjí se blbne elektronika.

Příspěvek od TheNeal »

Ještě v souvislosti s tim co jsi psal předtim, jak ti to šlo a pak zas ne: je dost dobře možný, že ti sice nešla nafta, ale že jsi kromě toho měl taky někde nějakej zkrat. Kterej se teď sice rozpojil, ale může se kdykoliv zase spojit... Já bych jen neříkal hop. :D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“