Nefouká ventilátor!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Patrán
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.08.2015 13:01

Nefouká ventilátor!

Příspěvek od Patrán »

Ahojte, mám Golf 1.4 rv. 1995 a přestal mi foukat ventilátor. Přes zimu mi ventilátor trochu foukal, ale myslel jsem si, že je to v pořádku, že tak má foukat. Na začátku léta mi nefoukal už skoro vúbec a teď vúbec. On jakože jede na všech stupních jak má i topí, ale prostě z otvorú jde vzduch úplně minimálně. Co s tím může být? Mohl by být zanesený špínou? Dá se to v domácích podmínkách nějak vyřešit?
Děkuji za každou radu.

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: Nefouká ventilátor!

Příspěvek od Luk!n »

Ahoj,ucpaný kabinový filtr - pod dílem torpéda stěračů na straně spolujezdce,přiškrcen přísun vzduchu do kabiny přes klapku,zaseklá či nějak poškozena.
Napadlo mě ještě že se mohly odlepit,vydrolit ty molitany nalepený na klapkách ... že se zahltily výdechy ventilace.

Patrán
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.08.2015 13:01

Re: Nefouká ventilátor!

Příspěvek od Patrán »

Vyřešeno! Kolečko pro intenzitu foukání má pod 1 ještě jeden stupeň na vypnutí ventilátoru a otočením až na druhou stranu na 0 se manuálně zavře jak kdyby klapka, aby do kabiny nepronikal žáden vzuch přes otvory. Problém byl v tom, že klapka se uzavřít dokázala, ale otevřít už ne. Mam to vyřešené tak, že kolečkem nemohu otáčet až na 0, ale musím ho nechávat na tom stupni pod 1, respektive nesmím uzavřít klapku. Pro jistotu jsem si vyřezal dírku do toho molitanu, nebo co to je pod kaslíkem a kdyby jsem ji omylem zavřel, tak ji cez tu dírku otevřu (je tam taková malá páčka s lankem, které pravděpodobně vede ke kolečku na palubovce).

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“