Regulátory topení, ventilátoru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
kuchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě

Regulátory topení, ventilátoru

Příspěvek od kuchy »

Zdarec, mám menší problém. Při zapnutí ventilátoru na 1 na 2 se nic nedějě až na 3 se roztočí. A celkem se hřeje, přímo ten čudlík. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Ať po to m nemusím pátrat. Jestli to třeba nejsou zoxidované kontakty... Dikes.

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Envio »

Mám v současný době úplně stejný problém! 1,2,3 nic a 4 se splaší.. :? Toho přehřávání sem si teda nevšim, ale je to možný.. Známej v servisu mi řek, že to bude zřejmě nějakej špatnej kontakt nebo drátek, prostě něco v tom spínači.. Tak doufám, že to bude jen to..

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od priwi »

Mně jdou zas jen 3 rychlosti (3 a 4 je to samý, ale spíš mi tam chybí dvojka a jde to hned rychlejš). Zkuste to rozebrat a trošku přihnout ten plíšek na vypínači a zkusit i očistit kontakty. No a to přehřívání - to mi taky dělá, dokonce mám z vnitřní strany zkroucenou tu umělou hmotu, která má údajně vést světlo :lol: A ještě dodám, že když s tim vypínačem otáčim fakt rychle, tak to vevnitř malinko jiskří :?

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od k_lada »

Envio píše:Mám v současný době úplně stejný problém! 1,2,3 nic a 4 se splaší.. :? Toho přehřávání sem si teda nevšim, ale je to možný.. Známej v servisu mi řek, že to bude zřejmě nějakej špatnej kontakt nebo drátek, prostě něco v tom spínači.. Tak doufám, že to bude jen to..
A nemohl by to v tvým případě bejt špatnej nějakej předřadnej odpor? 1, 2, 3 budou regulovaný odporem a 4 je bez odporu napřímo? Aspoň takhle je to v Sharanech, nevím jak v Golfu.

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Envio »

Uvidíme, kouknu na to.. Díky za radu.. :wink:

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od k_lada »

Envio píše:Uvidíme, kouknu na to.. Díky za radu.. :wink:
NZ

Jenom podotknu že Sharan má ty odpory umístěný až někde u ventilátoru a ne u toho ovládání.

Uživatelský avatar
dzuznicc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: brandys nad labem

Příspěvek od dzuznicc »

ZKUS TE PRIHNOUT TAKOVOU PACICKU CO JEZDI PO TY MEDENY DRAZCE.JE TAM SPATNY KONTAKT. ME TO TEDA POMOHLO.

Uživatelský avatar
kuchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvek od kuchy »

Zkusím to!!! :)

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od priwi »

A to velký zahřívání toho plíšku je normální?

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od k_lada »

priwi píše:A to velký zahřívání toho plíšku je normální?
Já jsem tam měnil asi před měsícem žárovku a že bych měl od tepla nějak zkroucenej ten světlovodnej plast jsem si nevšiml. Připadá mi že to má normální teplotu jako všechny ostatní čudlíky :-) Asi tam budeš mít nějakou chybičku :-)

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od priwi »

To neni od žárovky, hrozně se zahřívá ten plíšek ve spínači ventilátoru. A tim plastem jsem nemyslel takový ty tyčky, ale tu průhlednou destičku z vnitřní strany toho krytu (pod číslama).

Uživatelský avatar
medved
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od medved »

Prehrivani knofliku u Passatu B4 resim tady

http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... highlight=" target="_blank

Je to zrejme obecny problem.

Jo a Passat ma taky predradny odpory u ventilatoru.

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Příspěvek od muficek »

Myslím si,že to každopádně nějaká závada bude,otázka zní jaká.Typl bych to na ty odpory(nejde 1 a 2)a to zahřívání může dělat špatný kontakt někde ve vypínači nebo už potřebuje vyměnit.Tady je šémátko,kdyby bylo třeba. 8) Ale hodnoty těch odporů fakt nevím. :cry:
Přílohy
Ventilátor a regulátor topení Golf.
Ventilátor a regulátor topení Golf.
skenovat0001.jpg (46.05 KiB) Zobrazeno 1376 x
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

Když se odpojí konektor co jde do přepínače, tak jde kusem drátu natvrdo propojit jednotlivé kontakty a tím zjistit jestli je problém s nefunkčním stupněm v předřadném odporu, nebo ve spínači. Typuju ten spínač. Je to slabina G3. Měl jsem ten sam problém (přehřívání, nefunkčnost, pokroucené plasty ) a jak vidím tak nejsem zdaleka sám. Přihnutí kontaktu pomohlo jen na pár měsíců a pak se mi pokroutil další knoflík. Vyřešil jsem to tak, že jsem to natahal přes 4 relátka. A teď spínač přepíná minimální zátěž relátek a ty teprve spínají zátěž ventilátoru.

Uživatelský avatar
kuchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvek od kuchy »

Tak jsem se do toho včera pustil, stačilo jen hadrou očistit jezdce a už to běželo. Dneska kupim novou žárovku ještě to pořádně očistím, složím a jezdííím. Uvidíme jak dlouho to vydrží.
Přílohy
DSC00493.JPG
DSC00493.JPG (32.34 KiB) Zobrazeno 1358 x
DSC00496.JPG
DSC00496.JPG (32.04 KiB) Zobrazeno 1358 x

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“