ovládání skla předních dveří....help

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
figo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.02.2008 17:36

ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od figo »

Ahoj všichni....dnes jsem se rozhodl,že se mrknu na vadné stahování skla předních dveří u mého golfu 3dvř.
Jedná se o splujezdcovi dveře a mechanické ovládání kličkou a jak při stahování tak i při vytahování skla mechanismus strašně skřípe a dře.Shodil jsem tapec i folii a zjistil že se k mechanismu nedostanu.Práci jsem odložil a obracím se s prosbou o radu na Vás profíky 8O .Myslím si že problém je v hlavním mechanismu z kterého vychází klička.Ten je ale přišroubovaný jak ke kastle tak k ližinám v kterých jezdí sklo.Odšrouboval jsem jednu ližinu a jediný šroubek držící mechanismus a zjistil,že mechanismus nevytáhnu kvůli sklu.Chci se tedy zeptat jestli máte někdo zkušenost jak na to....?Když odšroubuju z držáků sklo, můžu potom mechanismus vytáhnout?Měl jste někdo stejný nebo podobný problém?Musím mechanismus vyměnit celý nebo stačí vyměnit jen nějakou součástku nebo ho promazat? Díky moc za rady,vím že jsem se rozepsal,ale chtěl jsem vám to popsat co nejpodrobněji.... :)

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od LiborG3 »

Já měl podobný problém bohužel na starší řadě VW na Jettě a tam sem měl problém že mi okno šlo strašně ztuha zavírat a byly u toho strašný pazvuky a byly tam takový lanka který přez kladky vytahovaly okno.....a tam bylo to lanko právě vyskočený z té jedné kladky.....když sem ho tam nasadil tak sice šlo z lehka ale zvuky nezkončili tak sem prošplíchl konkorem lanovody a bylo ticho všechno co je v pohybu promaž a když to nepomůže tak to rozeber no vždycky snaž co možná nejjednodušeji to vyřešit.......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

figo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.02.2008 17:36

Re: ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od figo »

Díky za radu,je možný že to bude i podobný problém jako tvůj,jenže si myslím,že ten mechanismus bude právě trochu jiný.Já tam kladky nemám,ale jsou tam dva bovdeny kterými vede lanko.Asi to celé nějak rozhodím a zkusím promazat a přijít tomu na kloub.Bude to asi prasárna....obávám se, že jak vyhodím sklo tak že už ho potom neusadím tak ideálně jako je teď.Nechám se překvapit.....pokud máte ještě někdo podobný problém tak pište....díky

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od Jindrs »

nejspis budes mit to lanko roztrepeny casem praskne.Mel jsem stejnej problem akorat u el oken na G3.Vsechno je vlastne stejny a korat ty tam mas misto moturku klicku
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

figo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.02.2008 17:36

Re: ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od figo »

Aha,takže říkáš že lanko,které vede bovdenem a vytahuje a stahuje sklo je roztřepené? Asi máš fakt pravdu,podle toho zvuku by to mohlo být ono. Jenže poslední dobou není čas,tak jsem se k tomu ještě nedostal :( navíc ta debilní vichřice a zabitý celý víkend...nedá se...Jinak co je tam zapotřebí vyměnit?Celé lanko komplet s bovdenem?Navíc se k tomu nemůžu nějak dostat...nevíte někdo jestli je potřeba vydělávat sklo,pokud třeba měním to lanko s tím bovdenem? Díky za rady,fakt mi pomáháte a nakonec to třeba spravím :)

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od Jindrs »

klo vyndat musis jinak nevyndas stahovacku.Jinak novy lanko si budes miset udelat sam protoze jako nahradni dil se to neprodava.Jedine koupit celou stahovacku a tu maj na MJAuto asi za 1500,-
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
diezzzel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 01.12.2007 21:59
Bydliště: Třeboň

Re: ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od diezzzel »

Jindrs píše:klo vyndat musis jinak nevyndas stahovacku.Jinak novy lanko si budes miset udelat sam protoze jako nahradni dil se to neprodava.Jedine koupit celou stahovacku a tu maj na MJAuto asi za 1500,-
kde tam prosimtě na tom mjauto najdu ty stahovačky,nemůžu je tam najít...dík

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: ovládání skla předních dveří....help

Příspěvek od Jindrs »

..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“