osvětlení tachometru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Eva Mandincova
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.03.2008 17:23

osvětlení tachometru

Příspěvek od Eva Mandincova »

golf III
Ahoj kluci, potřebuji poradit jak vyměnit žárovku na osvětlení budíku tachometru. !!!

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od muficek »

Jde to vyndat i bez sundaného volantu. 8)Některé čísla u toho popisu na posledním obrázku nepasujou,ale jinak to sedí :wink:
Přílohy
Demontáž budíků.jpg
Demontáž budíků 2.jpg
Žárovky v budíkách.jpg
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
Debre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěbuz
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od Debre »

jo de to bez problemu vytahnout bez sumdani volantu

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od napster »

Debre píše:jo de to bez problemu vytahnout bez sumdani volantu

jj protahuju to mezi volantem,respektive mezi bagem a věncem :lol: vyndání přístrojovky je na 10min jsou to jen čtyři šroubky.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
hubo
Profík
Profík
Příspěvky: 1111
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od hubo »

Ked mas nastavitelny volant,tak ho das uplne dolu a potom to uz ide same.... Je to brnkacka a nemas tam co pokazit......

Uživatelský avatar
DoggyBoy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od DoggyBoy »

náhodou kde je žárovka ovládání topení tam nemáš? :D

Uživatelský avatar
prochy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.09.2007 08:29
Bydliště: Praha, Tábor

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od prochy »

jj ta by se mi taky hodila. a náhodou ještě schémátko na demontáž kastlíku.
vw passat b7 2.0 tdi
vw bora 1.9 tdi

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od napster »

žárovka na osvětlení budíků je za ovladanim topení.Vyndáš ji tak,že vyndáš popelník a dole jsou dva šroubky,ty vyndáš.Potom vycvakáš zásleky,jak máš nad popelníkem bejvá tam ovladávní zadních el.oken,výhřev skla a klima.Potom ten rámeček s popiskama u topení vycvakáš zboku tam dej uzkej šroubovák a vycvakej to ven.Potom tam budou 4x šroubky,tak je vyndej a ten panel vyndej.Potom si dej ovladaní topení níž a zezadu je bílej kryt,kterej vyndáš a v něm je žárovka,ale pokud si myslíš,že vyměníš žárovku a bude t svítit víc,tak to nebude.Lepší je si tam dát diody jako mam třeba já foto zde: http://album.volny.cz/screeny/browse.ph ... page=1#img
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

pozdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 06.02.2008 18:58
Bydliště: chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od pozdi »

a ty diody se daj někde koéupit už takle zkompletovaný?a kolik to tak stojí

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od bembas »

napster píše:žárovka na osvětlení budíků je za ovladanim topení.Vyndáš ji tak,že vyndáš popelník a dole jsou dva šroubky,ty vyndáš.Potom vycvakáš zásleky,jak máš nad popelníkem bejvá tam ovladávní zadních el.oken,výhřev skla a klima.Potom ten rámeček s popiskama u topení vycvakáš zboku tam dej uzkej šroubovák a vycvakej to ven.Potom tam budou 4x šroubky,tak je vyndej a ten panel vyndej.Potom si dej ovladaní topení níž a zezadu je bílej kryt,kterej vyndáš a v něm je žárovka,ale pokud si myslíš,že vyměníš žárovku a bude t svítit víc,tak to nebude.Lepší je si tam dát diody jako mam třeba já foto zde: http://album.volny.cz/screeny/browse.ph ... page=1#img
Na ventu jsem to celé rozdělal,a zjistil,že žárovka je z venku.Prostřední ovladač(regulace tepla) jsem vycvakl,a byla tam
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od napster »

bembas píše:
napster píše:žárovka na osvětlení budíků je za ovladanim topení.Vyndáš ji tak,že vyndáš popelník a dole jsou dva šroubky,ty vyndáš.Potom vycvakáš zásleky,jak máš nad popelníkem bejvá tam ovladávní zadních el.oken,výhřev skla a klima.Potom ten rámeček s popiskama u topení vycvakáš zboku tam dej uzkej šroubovák a vycvakej to ven.Potom tam budou 4x šroubky,tak je vyndej a ten panel vyndej.Potom si dej ovladaní topení níž a zezadu je bílej kryt,kterej vyndáš a v něm je žárovka,ale pokud si myslíš,že vyměníš žárovku a bude t svítit víc,tak to nebude.Lepší je si tam dát diody jako mam třeba já foto zde: http://album.volny.cz/screeny/browse.ph ... page=1#img
Na ventu jsem to celé rozdělal,a zjistil,že žárovka je z venku.Prostřední ovladač(regulace tepla) jsem vycvakl,a byla tam

jj ona tam je vidět,ale je tam blbej přístup.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od colorconceptGT »

velka vdaka napsterovi tak som to prerobil aj sebe na diody a je to super....je to trosku babracka ale efekt je 200 precentny....tie diody musia byt farebne inac to bude svietit podla farieb diod....modra cervena aku das....este raz huraaa

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od napster »

colorconceptGT píše:velka vdaka napsterovi tak som to prerobil aj sebe na diody a je to super....je to trosku babracka ale efekt je 200 precentny....tie diody musia byt farebne inac to bude svietit podla farieb diod....modra cervena aku das....este raz huraaa
jj.nebavilo mě ostřit rak na vypínače,kde to svítilo mizerně,tak jsem tam jen tak dal diody a teď perfektně vidim jak to mam nasvavený a nemusim tam šátrat.Ještě jsem si udělal vypínač na výhřev skla,Časem udělam i ovladač topení a tlačítka na el okna a budíky.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení tachometru

Příspěvek od colorconceptGT »

v golfe je to vidiet este ako tak ale I Galaxy je uplny brutal na tom nevidis nic....jak to videl u mna kamos co ma GALU hned som mu trerabal.....tam to je ale horsie musi sa z lediek odbrusit spicka a natrepat 3 najlepsie 4 Ledky do cca 1cm stvorcoveho....zalepit tavnou pistolou a le vysledok je super....

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“