HELP zapojení mlhovek

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Bzuker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: moravskoslezský kraj

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Bzuker »

čaute, chci se zeptat když teda mám ovládání jen na zadní mlhovky jestli na to půjdou napojit i přední nebo je lepší koupit ten ovladač co má i přední...v tom případně by se hodila komplet kabeláž z auta co mělo mlhovky když by byla možnost ji koupit.

A ovladač viz. foto
Přílohy
P1000920.JPG

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

[quote="Bzuker"]čaute, chci se zeptat když teda mám ovládání jen na zadní mlhovky jestli na to půjdou napojit i přední nebo je lepší koupit ten ovladač co má i přední...v tom případně by se hodila komplet kabeláž z auta co mělo mlhovky když by byla možnost ji koupit.

Určitě je lepší sehnat ovládač s předníma mlhama. Taky jsem to tak vyřešil.
Kabeláž se dá taky sehnat, ale nemusí vždy pasovat. Taky jsem ji sehnal, ale byly otočené kábly, tak jsem musel předělávat, trocha času navíc. Originál kabeláž např. k čirým trio umí sehnat klubák Vento, ale psal, že je to dost drahý špás. Jinak zkus ohledně kabeláže i ovladače klubáka pikachuxxx nebo fórum http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=28939
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
PAJEC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sev. morava
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od PAJEC »

škoda kupovat drahou kabeláž,stači ti 2metry kablíku,2 koncovky a jeto,ivestice do 100kč(v případě že si seženeš origo vypínač)

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

PAJEC píše:škoda kupovat drahou kabeláž,stači ti 2metry kablíku,2 koncovky a jeto,ivestice do 100kč(v případě že si seženeš origo vypínač)
Nechci do toho kecat, ale 2m je málo, záleží ale kde bude napojovat kostru. Jestli přímo na hl.světla, tak jo. Já jsem to vedl až k 17pin konektoru a napojoval tam, ať se v tom pak někdo vyzná. Jinak jaké koncovky jsi měl namysli??? U origo čirých trio jsou konektory a je lepší sehnat origo protikus nový nebo starší, to je jedno. Jsou stejné jak pro blinkry, tak pro mlhy.
A pro napojení kostry jsou dobré rychlospojky (modré).
Ale souhlásím, že origo kabeláž je zbytečně drahá, a taky nemusí vždy pasovat, zvlášť pokud se už v autě vyřádil nějaký "profi" elektrikář všeuměl :roll:
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
PAJEC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sev. morava
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od PAJEC »

Wintidy píše:
PAJEC píše:škoda kupovat drahou kabeláž,stači ti 2metry kablíku,2 koncovky a jeto,ivestice do 100kč(v případě že si seženeš origo vypínač)
Nechci do toho kecat, ale 2m je málo, záleží ale kde bude napojovat kostru. Jestli přímo na hl.světla, tak jo. Já jsem to vedl až k 17pin konektoru a napojoval tam, ať se v tom pak někdo vyzná. Jinak jaké koncovky jsi měl namysli??? U origo čirých trio jsou konektory a je lepší sehnat origo protikus nový nebo starší, to je jedno. Jsou stejné jak pro blinkry, tak pro mlhy.
A pro napojení kostry jsou dobré rychlospojky (modré).
Ale souhlásím, že origo kabeláž je zbytečně drahá, a taky nemusí vždy pasovat, zvlášť pokud se už v autě vyřádil nějaký "profi" elektrikář všeuměl :roll:[/quot

nedělal jsem to sice ja,ale bratranec.Napojovali jsme to z toho žlutošedého kablíku (pokud si nepletu barvu) ktery vede do svorkovnice nad chladič,a tam rozvést jeden kabel na každou stranu a jeto.2m byl nastřel ale o moc více toho nebylo.Jinak myslel jsem ty protikusy co jsi psal,no a jinak na kabel přiděláš samca a samicu a trada je hotovo :D

Uživatelský avatar
Kulisek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Kulisek »

Ahoj lidi měl jsem ve svojí GIII mlhovky už jsou pryč a kabeláž mi leží doma dám ji za 200kč?(originál koncovky k mlhovkám vodotěsné kontakty,dráty v originál bužírce,připojeno do kulatého konektoru pod zámkem kapoty.Ahoj

p.s.mám i ovládač ale ten mám i s nastavováním výšky ssvětel popřípadě vyměním za ovládač bez předních mlh ale s nastavováním výšky hlavních světel.

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

PAJEC píše:
Wintidy píše:
Nechci do toho kecat, ale 2m je málo, záleží ale kde bude napojovat kostru. Jestli přímo na hl.světla, tak jo. Já jsem to vedl až k 17pin konektoru a napojoval tam, ať se v tom pak někdo vyzná. Jinak jaké koncovky jsi měl namysli??? U origo čirých trio jsou konektory a je lepší sehnat origo protikus nový nebo starší, to je jedno. Jsou stejné jak pro blinkry, tak pro mlhy.
A pro napojení kostry jsou dobré rychlospojky (modré).
Ale souhlásím, že origo kabeláž je zbytečně drahá, a taky nemusí vždy pasovat, zvlášť pokud se už v autě vyřádil nějaký "profi" elektrikář všeuměl :roll:[/quot

nedělal jsem to sice ja,ale bratranec.Napojovali jsme to z toho žlutošedého kablíku (pokud si nepletu barvu) ktery vede do svorkovnice nad chladič,a tam rozvést jeden kabel na každou stranu a jeto.2m byl nastřel ale o moc více toho nebylo.Jinak myslel jsem ty protikusy co jsi psal,no a jinak na kabel přiděláš samca a samicu a trada je hotovo :D
JJ, jeden kabel je skutečně žlutošedý, ale to nestačí, musí se napojit kostra, tj aby někdo nezapomněl.

To Bzuker: vem kabeláž, co prodává Kulisek a máš to téměř bez práce.

To Kulisek: copak existuje spínač bez ovládání sklonu světel, já myslel, že to maj integrovaný všechno v jednom všechny v Golf III/Vento???
Důležité je taky jak jsem psal dřív, jakéj typ spínače potřebuje. Hranatý nebo s oblým pravým koncem!!!!
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Kulisek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Kulisek »

Wintidy píše:
PAJEC píše: Nechci do toho kecat, ale 2m je málo, záleží ale kde bude napojovat kostru. Jestli přímo na hl.světla, tak jo. Já jsem to vedl až k 17pin konektoru a napojoval tam, ať se v tom pak někdo vyzná. Jinak jaké koncovky jsi měl namysli??? U origo čirých trio jsou konektory a je lepší sehnat origo protikus nový nebo starší, to je jedno. Jsou stejné jak pro blinkry, tak pro mlhy.
A pro napojení kostry jsou dobré rychlospojky (modré).
Ale souhlásím, že origo kabeláž je zbytečně drahá, a taky nemusí vždy pasovat, zvlášť pokud se už v autě vyřádil nějaký "profi" elektrikář všeuměl :roll:[/quot

nedělal jsem to sice ja,ale bratranec.Napojovali jsme to z toho žlutošedého kablíku (pokud si nepletu barvu) ktery vede do svorkovnice nad chladič,a tam rozvést jeden kabel na každou stranu a jeto.2m byl nastřel ale o moc více toho nebylo.Jinak myslel jsem ty protikusy co jsi psal,no a jinak na kabel přiděláš samca a samicu a trada je hotovo :D
JJ, jeden kabel je skutečně žlutošedý, ale to nestačí, musí se napojit kostra, tj aby někdo nezapomněl.

To Bzuker: vem kabeláž, co prodává Kulisek a máš to téměř bez práce.

To Kulisek: copak existuje spínač bez ovládání sklonu světel, já myslel, že to maj integrovaný všechno v jednom všechny v Golf III/Vento???
Důležité je taky jak jsem psal dřív, jakéj typ spínače potřebuje. Hranatý nebo s oblým pravým koncem!!!!
ahoj Potřebuji ten co je na fotce o kousek výše s tím modrým podsvícením,ale skutečně nevím jestli existuje přepínač bez mlhovek a s nastavením sklonu světel,ale kabeláš mám tak jak píši stačí ji rozmotat je to originál VW s originál koncovkama a samozřejmě stačí to připojit do toho kulatého konektoru a ukostřit veš tam je.Ahoj

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

To modré podsvícení je asi dodělávané. Jinak to svítí každé jinak. Už někde na foru bylo jak docílit modrého podsvícení.
Hodně štěstí s hledáním.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od bembas »

Kulisek píše:Ahoj lidi měl jsem ve svojí GIII mlhovky už jsou pryč a kabeláž mi leží doma dám ji za 200kč?(originál koncovky k mlhovkám vodotěsné kontakty,dráty v originál bužírce,připojeno do kulatého konektoru pod zámkem kapoty.Ahoj

p.s.mám i ovládač ale ten mám i s nastavováním výšky ssvětel popřípadě vyměním za ovládač bez předních mlh ale s nastavováním výšky hlavních světel.
Myslíš tento?Ten bych s tebou vyměnil
Přílohy
ovladacsvetel.JPG
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

deejays
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.06.2012 16:12

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od deejays »

Zdravím. Mám dodělávané přední mlhovky na vw vento. poslední dobou se mi stává,že mi pokaždé praskne pojistka. Byla tam 15A a ta držela jen zadní. Při přidělání předních začala praskat. vyměnil sem ji za 20A a praskla taky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“