Kontrolka airbagu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
miras
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko-Dobřichov

Kontrolka airbagu

Příspěvek od miras »

Měnil jsem páčku na blikny,takže jsem musel sundat volant a odpojit airbag..všechno klaplo,jen dneska jedu do práce autem za tmy a koukám,že mi nezhasla kontrolka na airbag.Vím jistě,že jsem vše zase zapojil zpět jak to bylo..nevíte pročpak pořád svítí,nemusí se to třeba řešit přes diagnostiku?Dík za rady!
Nikdo nic neví o dnech příštích......

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od yurik »

ked si daval dole volant s airbagom tak si mal odpojenu bateriu? ked ti napriek tomu ostala svietit kontrolka, tak skoc do servisu, kde ti zmazu chybu a kontrolka zhasne...

:!: hlavne sa nemontuj do systemu airbag doma cez pocitac a vselijakym kablom z aukra a pod., je to praca pre autorizovany servis :!:
Obrázek

Uživatelský avatar
miras
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko-Dobřichov

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od miras »

yurik píše:ked si daval dole volant s airbagom tak si mal odpojenu bateriu? ked ti napriek tomu ostala svietit kontrolka, tak skoc do servisu, kde ti zmazu chybu a kontrolka zhasne...

:!: hlavne sa nemontuj do systemu airbag doma cez pocitac a vselijakym kablom z aukra a pod., je to praca pre autorizovany servis :!:
Hopla,tak baterii jsem neodpojoval,jen jsem rozpojil konektory...zkusím ještě odpojit baterii chvíli to nechat,jestli se ta chyba smaže.Jinak neboj,protože elektrice vůbec nerozumím,natož abych se hrabal v nějakých systémech,tuhle práci nechávám radši lidem co tomu rozumí :wink:
Nikdo nic neví o dnech příštích......

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od broza »

miras píše:
yurik píše:ked si daval dole volant s airbagom tak si mal odpojenu bateriu? ked ti napriek tomu ostala svietit kontrolka, tak skoc do servisu, kde ti zmazu chybu a kontrolka zhasne...

:!: hlavne sa nemontuj do systemu airbag doma cez pocitac a vselijakym kablom z aukra a pod., je to praca pre autorizovany servis :!:
Hopla,tak baterii jsem neodpojoval,jen jsem rozpojil konektory...zkusím ještě odpojit baterii chvíli to nechat,jestli se ta chyba smaže.Jinak neboj,protože elektrice vůbec nerozumím,natož abych se hrabal v nějakých systémech,tuhle práci nechávám radši lidem co tomu rozumí :wink:
Pokuď si neodpojil baterku tak musíš na vag aby ti vymazali chybu.

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od yurik »

tak tak, teraz je uz zbytocne odpajat baterku, ale aj tak bud rad, ze pri zapajani alebo rozpajani ti nezakolisalo napatie a nestrelil ti bag
Obrázek

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od RomeoMontek »

No to nemá cenou zkoušet - to chce hodit na vag a přes něj chybu smazat!

Ale to že to je jen pro autorizované servisy nevidím...pokud kabel funguje tak funguje a jen se ve vagu odklikne položka...takže tak no...

Kdybys měl cestu někdy kolem Prahy 8 tak dej vědět a odblokujeme...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od yurik »

RomeoMontek píše:No to nemá cenou zkoušet - to chce hodit na vag a přes něj chybu smazat!

Ale to že to je jen pro autorizované servisy nevidím...pokud kabel funguje tak funguje a jen se ve vagu odklikne položka...takže tak no...

Kdybys měl cestu někdy kolem Prahy 8 tak dej vědět a odblokujeme...
so systemom airbag by som sa len tak doma v garazi nehral, a kabel spravi velmi vela aky mas...a to ze to ty tak nevidis....nuz mozes mat stastie a podari sa ti to, ked nie, tak je tam dost velka sanca, ze si system airbag odjebes, alebo ti aj strelia bagy, na tomto fakt nezgrloste
Obrázek

Uživatelský avatar
miras
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko-Dobřichov

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od miras »

RomeoMontek píše:No to nemá cenou zkoušet - to chce hodit na vag a přes něj chybu smazat!

Ale to že to je jen pro autorizované servisy nevidím...pokud kabel funguje tak funguje a jen se ve vagu odklikne položka...takže tak no...

Kdybys měl cestu někdy kolem Prahy 8 tak dej vědět a odblokujeme...
Vážim si nabídky,ale na Prahu 8 se dostanu až v červnu se svatebníma koláčema :) Možná kdyby jsi měl cestu na Čerňák..Jinak se zkusím poptat v okolí Kolína.Dík všem za rady!
Nikdo nic neví o dnech příštích......

Pavwel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 05.12.2007 20:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Pavwel »

Panove,kontrolni otazka,jakto ze nemam kontrolku airbagu,kdyz mam arbagy?Je nekde chyba .Je i varianta golfu kde je arbag a nejsou kontrolky diky ?

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od RomeoMontek »

yurik píše:
RomeoMontek píše:No to nemá cenou zkoušet - to chce hodit na vag a přes něj chybu smazat!

Ale to že to je jen pro autorizované servisy nevidím...pokud kabel funguje tak funguje a jen se ve vagu odklikne položka...takže tak no...

Kdybys měl cestu někdy kolem Prahy 8 tak dej vědět a odblokujeme...
so systemom airbag by som sa len tak doma v garazi nehral, a kabel spravi velmi vela aky mas...a to ze to ty tak nevidis....nuz mozes mat stastie a podari sa ti to, ked nie, tak je tam dost velka sanca, ze si system airbag odjebes, alebo ti aj strelia bagy, na tomto fakt nezgrloste
Tak kabel mám vcelku slušnej, žádný domo-robo či něco made in tajwan...a co se týče ostatního tak když člověk dodrží pár pravidel tak se vůbec nic neděje...neděláš to jinak než ty ucha v servisu...a věř že kolikrát jsou to takový ucha že by ses divil co vůbec je možný zkurvit...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od RomeoMontek »

2 miras ... ty jo na čerňák to není extra daleko...ale do těhlech končin se dostanu málokdy...

no napiš kdy se tam tak pohybuješ...abych věděl, jestli to má cenu řešit nebo ne...

A popravdě jestli bys měl jet z Kolína, tak je lepší zajet do nejbližšího škoda/vw servisu, dát technikovi 2,3 stovky do kapsy a ten ti to udělá než to nechat za benzin do Prahy.
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od yurik »

Tak kabel mám vcelku slušnej, žádný domo-robo či něco made in tajwan...a co se týče ostatního tak když člověk dodrží pár pravidel tak se vůbec nic neděje...neděláš to jinak než ty ucha v servisu...a věř že kolikrát jsou to takový ucha že by ses divil co vůbec je možný zkurvit...
ok, ake su tie pravidla prosim ta? napis mi ich, nech viem, co treba dodrzat...a mozno to nerobim inak ako "ucha" v servise, ale ide o to s CIM to robim....pretoze origo vybavenie, co maju vo VW servise asi doma nemas
Obrázek

Uživatelský avatar
corso03
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od corso03 »

Tak z tohto mám děs aj ja. Mám to auto asi týždeň......tiež tam svieti tá kontrolka, ale niesom si istý prečo? Je napájanie airbagu prehnané aj cez poistku? ... vôbec sa v bagoch nevyznám, ale niekto tu spomínal, že pri strate napájania to skočí do chyby.Aspom tak som to pochopil.
Tá kontrolka signalizuje aj špatný kontakt na konektore? :?:

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od JaSk »

Pavwel píše:Panove,kontrolni otazka,jakto ze nemam kontrolku airbagu,kdyz mam arbagy?Je nekde chyba .Je i varianta golfu kde je arbag a nejsou kontrolky diky ?
8O Neni to spíš nějaká domácí přestavba? Protože dostat do tohohle auta bagy je prej docela snadný... No ale že chybí kontrolka, leda že by si jí měl jinde a nebo ti jen nesvítí. Možná tam taky někdo dal jinou tu krytku, co kreje kontrolky, protože stávající rozbil :wink:
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
mato88
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 491
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tlmače - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od mato88 »

nebudem otvarat novu temu,tak sa opytam aj ja,kupil som auto,bola odpojena kontrolka na bag,dal som auto na vag a ukazalo,ze vodicov airbag hlasi chybu,potom som nasiel konektor od kontrolky,tak som ju zapol a svieti mi stale kontrolka bagu,bag tam ale je,som to kontroloval,co tam moze byt zle? moze byt vadne nejake cidlo,alebo co? moze chybu hlasit aj ked je kontrolka vypnuta a nasledne zapnuta?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“