HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

Ahoj vsetci,
mam pocit, ze som to uz niekde videl, ale neviem to nikde najst.
Mam central s DO (aj alarm) a zacal sa s*at.
Na prvykrat urobilo sice zvukovy a svetelny efekt, ako keby sa zamkli vsetky dvere, ale kolicky vo dverach dole nezisli. Dvere sa dali otvorit, alarm nehucal, len trosku blikli smerovky.
Zase som stlacil tlacidlo DO, akoby som odomkol (aj s efektami) a
az na druhy pokus zisli dolu aj kolicky a zamkli sa vsetky dvere.
Vsimol som si, ze najtazsie to ide dole kolicku vo vodicovych dverach.
Vcera som ale zamkol az na nejaky piaty pokus.
Poradte prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. Ku vydriduchom do servisu sa mi nechce (ach, keby som bol bohaty :roll: )
Dakujem.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Asi někde uchází vzduch,tady je centrál vzduchovej,ale to asi víš.Nejdřív bych poslechnul kompresor,jestli maká,najdeš ho vzadu vpravo v kufru.A pak bych šel po trubičkách,jestli se někde nerozpojily spojky,nebo někde nepraskly trubičky.Zvlášť v průchodkách do dveří.Mě se to taky přihodilo,vycvakla se spojka a byla nasazená jen tak napůl a až tak na druhý zamknutí se zámky zavřely,
Obrázek

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od muficek »

Taktak.Taky se mi nechtěly zamknout LP dveře.Kompresor se šel roztrhnout,jak chtěl zamčít,ale nestíhal.Sundala se mi hadička ve sloupku u řidiče.Nasadil jsem,zajistil tavnou pistolí a maká jako "SACHS" :wink: 8)
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

Ahoj kluci,
velmi pekne dakujem za odpovede. Pozriem sa na to,len:
trochu sa bojim, lebo uz som zlomil dva vecsie kolicky na krytke madla dveri, ked som si opravoval stahovanie okien (kontakt na relatku).
Nema niekto nejake foto, al. aspon mi to mozete popisat, ako sa dostanem k tej hadicke vo vodicovych dverach?
Dakujem.
(Aby som nezabudol - nie som uplne drevo, ale auto mam este len kratko)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Nejvíc je to asi namáhané v gumové průchodce,co je mezi dveřma a sloupkem.Na té průchodce je taková velká matka,ta se pootočí a průchodka jde stáhnout i s celým konektorem.Nebo jen ta guma samotná stáhnout u sloupku.Na konektoru je dole vidět taková trubička-to je přípojka vzduch.centrál.Jinak zevnitř auta se tam dá dostat když sundáš kryt na pojistky.Trubička na vzduch je taková žlutá,snad je to na obrázku trochu vidět
Přílohy
DSC00011.JPG
DSC00012.JPG
DSC00013.JPG
DSC00015.JPG
Obrázek

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

oh, dakujem velmi pekne, skoro som zabudol odpovedat :oops:
krasne fotky, fakt. Zatial som ani nemal cas, ani vela nejazdil, trochu som pokyval s tou hadickou pod poistkami a zatial to islo, az dnes zas tak, ze len tak-tak. Sice mam obavy, ale asi budem musiet, lebo tie servisy = nocna mora (su straaaaaasne drahy).

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

Dnes som sa na to pozeral a - nic som nevyriesil, lebo som tam nemal zltu hadicku, len cierny kabel, podobnej hrubky ako ta zlta hadicka na fotke. Ostatne dratky tiez take tenke ako tu na fotkach. Tu gumu som odtiahol a videl som vsetky dratky narezane. Vdaka tomu som videl, ze ten cierny izolant v sebe skryva dalsie tenke izolovane dratky a teda to asi nie je vzduchova hadicka.(?) Chcel som dat dole tapacirung, ale i ked som vykrutil 2 sruby schovane pod krytom madla, aj tak som si nepomohol, drzalo dalej. Nechcem to poskodit, tak radsej nic nerobim. Budem musiet vyhladat pomoc. :?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od KOŠŤÁL »

JednaŠtyrkaCL píše:Dnes som sa na to pozeral a - nic som nevyriesil, lebo som tam nemal zltu hadicku, len cierny kabel, podobnej hrubky ako ta zlta hadicka na fotke. Ostatne dratky tiez take tenke ako tu na fotkach. Tu gumu som odtiahol a videl som vsetky dratky narezane. Vdaka tomu som videl, ze ten cierny izolant v sebe skryva dalsie tenke izolovane dratky a teda to asi nie je vzduchova hadicka.(?) Chcel som dat dole tapacirung, ale i ked som vykrutil 2 sruby schovane pod krytom madla, aj tak som si nepomohol, drzalo dalej. Nechcem to poskodit, tak radsej nic nerobim. Budem musiet vyhladat pomoc. :?
Tak jedině,že by tam nebyl origo centrál vzduchovej,ale nějakej dodělávanej se servomotorama.Pak by byl jeden špatnej.Zjisti,jestli máš v pravým zadním podběhu kompresor na centrál(taková polystyrenová krabice,jdou do ní dráty a při zamykání a odemykání bzučí)
Obrázek

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

Pokusim sa, aj ked neviem, kde presne by to mohlo byt. Neviem, ci je to dolezite, ale: zatial zamykam len s klucom a aj tak vo vodicovych dverach to ide neochotne dole a podla zvuku aj tazsie (kolicek).

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od vento »

JednaŠtyrkaCL píše:Pokusim sa, aj ked neviem, kde presne by to mohlo byt. Neviem, ci je to dolezite, ale: zatial zamykam len s klucom a aj tak vo vodicovych dverach to ide neochotne dole a podla zvuku aj tazsie (kolicek).
tapec na dveřích sundas tak ze vysroubujes dva sroubky (co jsi říkal) dveřní kolicek a musis sundat kliku s kterou stahujes okna tu sundas tak ze ta klicka tam kde se dotyká tapece má kroužek ktery vycvaknes do strany a kličku normalne vytahnes smerem k sobe
http://www.baterky-levne.cz Přivezu vám autodoplnky z DE ,nakupuji také na e-Bay

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

dakujem, len este prosim detaily: co s kolickom a ako?
mam elektricke stahovanie okien. A s tou klikou, kt. otvaram dvere zvnutra - s nou nic?
Dakujem.

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: HELP neschadzaju mi dolu kolicky pri zamykani HELP !!!

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

uz mi to jeden sikovny clovek odstrojil a zistil, ze mam elektricky central. motorcek vodicovych dveri je po smrti. uz mam novy, tesim sa az prestane prsat a majster mi to nainstaluje a budem si odomykat a zamykat, odomykat a zamykat,.... :)
dakujem vsetkym za reakcie. zisli sa mi vase rady, lebo dotycny nevedel presne detaily ako to odstrojit. Ste super, golfisti !!!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“