Volant

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od fleer »

externí čidla jsou bludy až do G5 / Okta2.. ta má teprve externí čidlo bočního nárazu.. jo a Foobie 2 taky.. jinak o vše se stará pouze řJ airbagu.. statická elektřina neni blud.. ale je to tak.. kolega chtel pro srandu bag odpalit na ponku a polozil ho pytlem dolu.. nevim co delal, ale bag najednou bouchnul a zustal zarazenej v 6 metru vysoký plechový strese.. ono ne nadarmo si mas odpojit baterku, jdes li neco delat na el. instalaci v aute.. bo na vyndani airbagu.. a taky potom kdyz ji pripojujes, mas mit zaplej klicek, pootevreny okynko a dvere zavreny minimalne na prvni cvaknuti zamku.. pak teprv pripojit baterku.. tak hovori bezpecnostni norma.. a hlavne v aute nesmi NIKDO v tu chvili sedět..
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Volant

Příspěvek od PlusOne »

Mám dojem, že jádro pudla leželo v tom, že baj v GIV má jinej objem, než v trojkáči - je větší, tudíž by ho patrona v GIII nezvládla možná ani celej nafouknout, resp. by to trvalo dýl - jak známo, při nárazu se bag bleskově nafoukne, a pak uchází - hlava tak vlastně nepadá do plně nafouknutého (by bylo jako mlasknout držkou o beton), ale do mírně vyfouknutého. Pokud bude potřeba delší čas na naplnění a následné ufouknutí, může se stát, že tlamou praštíš zrovna do plně nafouknutého, což víc ublíží jak pomůže.....a třeba tu plácám úplné krraviny:))) Včera mě nějak rozbolel zub, tak jsem to umrtvoval z lahve Fernetu, dneska zub už nebolí, ale zato hlava jo.....práce zasraná....

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od RomeoMontek »

Ty seš patrona:-) ta je součástí toho středu. Ale jinak máš pravdu, je rozdíl v objemu...ted to napisu cca...V G3, Feldě atd jsou pytle cca 35litrů a G4 má asi 55l...problém není v tom, že by se nestihl nafouknout z nějakýho technickýcho důvodu,ale v tom, že jednotka pytlů počítá s objemem 35 a proto taky začne pytel nafukovat v určitej okamžik...no a když se ti ve stejnej okamžik začne nafukovat větší bag tak to zákonitě nemůže stihnout...

ale zase Golf4 cabrio je vlastně G3 s upraveným čumákem...taky má volant ala G4 -) podle mě má jinou ŘJ pytlů...takže pokud by někdo sehnat tohle tak má vyhráno a jisottu, že vše bude OK. A stím konektorem..teda nedal bych ruku do ohne za to, že jsou jiný..podle mě jsou stejný....
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Volant

Příspěvek od PlusOne »

RomeoMontek píše:Ty seš patrona:-) ta je součástí toho středu. Ale jinak máš pravdu, je rozdíl v objemu...ted to napisu cca...V G3, Feldě atd jsou pytle cca 35litrů a G4 má asi 55l...problém není v tom, že by se nestihl nafouknout z nějakýho technickýcho důvodu,ale v tom, že jednotka pytlů počítá s objemem 35 a proto taky začne pytel nafukovat v určitej okamžik...no a když se ti ve stejnej okamžik začne nafukovat větší bag tak to zákonitě nemůže stihnout...

ale zase Golf4 cabrio je vlastně G3 s upraveným čumákem...taky má volant ala G4 -) podle mě má jinou ŘJ pytlů...takže pokud by někdo sehnat tohle tak má vyhráno a jisottu, že vše bude OK. A stím konektorem..teda nedal bych ruku do ohne za to, že jsou jiný..podle mě jsou stejný....
Tyjo, bolesti hlavy pomalu odeznívají....je to humus trávit pondělní ráno ještě napůl ožralej v práci:)) Člověk pak píše děsivý věci, fakt!:) No, pomalu se z toho dostávám, chlastám kafe po hektolitrech, což tady stejně nikoho nezajímá...:))))

Každopádně díky za vysvětlení, jsem zase o něco chytřejší...:))))

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Volant

Příspěvek od jhn »

bag se odpaluje jenom el. impulzem, kterej zapálí pyrotechnickou náplň a ta naplní ten hadrovej pytel, všechno je součástí bagu, jde jen o to jestli tam je stejnej impulz
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od fleer »

jhn píše:bag se odpaluje jenom el. impulzem, kterej zapálí pyrotechnickou náplň a ta naplní ten hadrovej pytel, všechno je součástí bagu, jde jen o to jestli tam je stejnej impulz
jj impuls je u všech bagů stejnej
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Volant

Příspěvek od jhn »

fleer píše:
jhn píše:bag se odpaluje jenom el. impulzem, kterej zapálí pyrotechnickou náplň a ta naplní ten hadrovej pytel, všechno je součástí bagu, jde jen o to jestli tam je stejnej impulz
jj impuls je u všech bagů stejnej
tak že není co řešit...
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od fleer »

presne tak.. a hlavne doba nafouknutí bagu 35 litru a 55 litru musi bejt stejna.. v jednotce je bud kulička nebo valeček, kterej při určitym zpomaleni vylitne ze svyho ulozeni a prolitne kontaktama, coz odpali bagy... zhruba princip všech řj airbagu co se vyrabej... :idea:
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od JaSk »

Takže decelerační čidlo? Ono neni čidlo v nárazníku co reaguje na "zmáčknutí" ? 8O
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od RomeoMontek »

fleer píše:presne tak.. a hlavne doba nafouknutí bagu 35 litru a 55 litru musi bejt stejna.. v jednotce je bud kulička nebo valeček, kterej při určitym zpomaleni vylitne ze svyho ulozeni a prolitne kontaktama, coz odpali bagy... zhruba princip všech řj airbagu co se vyrabej... :idea:
No tak v tom sem se možná spletl v tom čase nafouknutí...víš co jde mi o tu myšlenku, že ty nabouráš, nafukuje se bag, ty jdeš telem či obličejem proti a pak do něj něčím bacíš...no a jde o to, že kdyby byl bag větší tak se sice nafoukne stejně rychle, ale ty ho potkáš dřív a abys ho nepotkal v okamžik, kdy ještě nebude dofouklej(páč kdybys měl menší tak seš ještě na cestě k němu)... a nebo je to pozitivní jev pro větší bezpečnost?

Jen by mě zajímalo, jestli je v G3 a G4cabrio nastavenej stejnej okamžik odpalu (běžně SW výrobci po NCAP upravujou)
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“