Airbag -> kontrola

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Airbag -> kontrola

Příspěvek od LiborG3 »

Jsem si téměř jistej že moje auto bylo bouraný na pravej předek všechno je něják více méně zpravený takže to neřeším.....Ale zajímalo by mě když ten člověk předemnou nebyl schopnej opravit kastlík s pylovím filtrem jestli opravil airbagy a nebo jinak spíš jestli třeba vylítli jak můžu poznat že sou airbagy kaput nebo jestli sou funkční... vím že základ je kontrolka v kabině ta pracuje jak má tak mě zajímá jak to funguje?? dá se to něják oblafnout?? Rozebrat volant??VAG??

Jde mi totiž o to že pokud tam ty airbagy nejsou funkční tak si tam dám jinej volant a nebudu se s tím sr*t pokud jsou funkční tak je mi líto se jich zbavit....... :D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od mephik »

tak oblafnout se to podle me da nekolika zpusoby ...pokud nefunguje nebo byl vystreleny a neni to dany dokupy tak mohl vyndat zarovku :D to je myslim prvni vec na co bych se podival .... po tom bych rozdelal ten stred volantu kde je bag a mrknu bych se zda tam vubec pytel je ....nekdo tam da predem urceny odpor aby to nehlasilo chybu v ridici jednotce ....

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od LiborG3 »

Ježíš tak jasný ptám se právě protože mi kontrolka funguje.......A nevíš jak se sundává ten kryt toho bagu?? na volantu já se bojím za to zabrat abych to neponičil.....a jak se sundává to tlačítko klaksonu mám klasickej 4 ramennej bagovej volant......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od RomeoMontek »

Už sem psal doskrát:-)

Pokud máš alarm tak ho vypojíš nebo hodíš do servisního režimu, pokud origo rádio tak pozor na kod k radiu.Vytočit okýnka. Vypojíš baterku!Vyndáš klíče ze zapalování.Dáš tomu pár minut odraz... Já pro sichr vymontovávám kryt sloupku řízení, tam je konektor na bag - takovej velkej žlutej, ten vycvakavam na dlouhou ruku(abych se moc neochomytal okolo volantu). Pak dva imbusy zezadu na volantu tím se odšroubuje airbag..zezadu na něm je konektor...takže ten jen vytáhneš a poprdeli a pytel je venku...

Pak až pytel vrátíš na své místo a vše zakrytuješ,zašroubuješ tak dáš klíče do zapalování, otočíš s níma do polohy "na žhavení", zavřeš dveře, a pak zapojíš baterku - to z toho důvodu kdybs něco udělal blbě at ti to nedá do xichtu... pokud vše ok, tak nasedneš, otočíš klíčem do vypnuto,nastavíš alarm, hodiny a máš to...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

LadyA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od LadyA »

A kolik pravdy je na tom, že "životnost airbagu je cca 10 let a poté by se měl vyměnit" :?:
Never say never...

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od JaSk »

LadyA píše:A kolik pravdy je na tom, že "životnost airbagu je cca 10 let a poté by se měl vyměnit" :?:
No snad to je nějakej kec :roll: ...doufám :mrgreen:
Ale taky sem o tom někde slyšel. Podle mýho je to "zaručená životnost" tedy období, kdy ti automobilka zaručuje, že bude fungovat, ale pravděpodobně funguje i dlouho potom. (něco jako se zárukou na prorezivění kastle, to že ti daj 5 let neznamená, že po pěti letech to vykvete jak maková louka :lol: )
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od LiborG3 »

RomeoMontek píše:Už sem psal doskrát:-)

Pokud máš alarm tak ho vypojíš nebo hodíš do servisního režimu, pokud origo rádio tak pozor na kod k radiu.Vytočit okýnka. Vypojíš baterku!Vyndáš klíče ze zapalování.Dáš tomu pár minut odraz... Já pro sichr vymontovávám kryt sloupku řízení, tam je konektor na bag - takovej velkej žlutej, ten vycvakavam na dlouhou ruku(abych se moc neochomytal okolo volantu). Pak dva imbusy zezadu na volantu tím se odšroubuje airbag..zezadu na něm je konektor...takže ten jen vytáhneš a poprdeli a pytel je venku...

Pak až pytel vrátíš na své místo a vše zakrytuješ,zašroubuješ tak dáš klíče do zapalování, otočíš s níma do polohy "na žhavení", zavřeš dveře, a pak zapojíš baterku - to z toho důvodu kdybs něco udělal blbě at ti to nedá do xichtu... pokud vše ok, tak nasedneš, otočíš klíčem do vypnuto,nastavíš alarm, hodiny a máš to...
Počkej to když se chci kouknout pod kryt na volantu co je tam napsáno vole airbag drž se dál tak musím vymontovat celej bag jo??
Tak to je shit....!!
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od JaSk »

LiborG3 píše:
Počkej to když se chci kouknout pod kryt na volantu co je tam napsáno vole airbag drž se dál tak musím vymontovat celej bag jo??
Tak to je shit....!!
No kryt volantu je přímo ten airbag. Jen jestli to neni ta záslepka, co se tam občas dává. Takže ho stačí povolit těmi imbusy , povytáhnout a podívat se, jestli tam fyzicky je... :wink:
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od LiborG3 »

JaSk píše:
LiborG3 píše:
Počkej to když se chci kouknout pod kryt na volantu co je tam napsáno vole airbag drž se dál tak musím vymontovat celej bag jo??
Tak to je shit....!!
No kryt volantu je přímo ten airbag. Jen jestli to neni ta záslepka, co se tam občas dává. Takže ho stačí povolit těmi imbusy , povytáhnout a podívat se, jestli tam fyzicky je... :wink:
Sem si to chtěl potáhnout víte pane :D ale přece mámě nenacpu do ruky jehlu nit a kůži a proboha hlavně se nedotýkej toho airbagu.....:D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

LadyA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od LadyA »

to JaSk: právě proto by mne zajímalo jak to teda je, když už mi nasadil známej (automechanik)brouka do hlavy :) ...ale asi co člověk, to názor - víc by asi řekl nějaký výrobce. Rozhodně kvůli tomu airbagy měnit teď nebudu.
Never say never...

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od yurik »

inak nic take, ze "zaslepka" airbagu neexistuje...bude je volant airbagovy a je v nom bag, alebo je bez neho...zaslepky su maximalne naspat zlepene vonkajsie obaly airbagu po buchnuti bagu
Obrázek

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od Peťas »

yurik píše:inak nic take, ze "zaslepka" airbagu neexistuje...bude je volant airbagovy a je v nom bag, alebo je bez neho...zaslepky su maximalne naspat zlepene vonkajsie obaly airbagu po buchnuti bagu
Ale jsou záslepky airbagu..... :wink: Je to taková hezká krytka, která se tváří, že je to airbag. Na první pohled nic nepoznáš.

Třeba u šade Felicia ta záslepka existuje i jako origo díl, protože ten čtyřramenný volant co je normálně pro airbag se do nich montoval i bez něj (ta origo krytka je samo bez nápisu airbag....).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag -> kontrola

Příspěvek od yurik »

ale? to fakt? to chcem vidiet :)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“