Znovu čidlo

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
i-v-a-n...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2008 18:24
Bydliště: V.Špály 14 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Znovu čidlo

Příspěvek od i-v-a-n... »

Děkuji za čidlo,které mi bylo posláno. Chtěl bych se klubáci na něco zeptat. Je čidlo ve předu i vzadu?
Jestli je i vzadu,prosím jak se demontují bubny.Měl jsem kdysi dříve za totáče Vaz 1600cm,bydlel jsem v rodiném domě,nebyl problém,zvedl jsem zadek,odšroboval na bubnu dva šrouby,nasedl do auta a na volnoběch mi
vnější bubny vypadli. Nyní bydlím v paneláku a na Golfu3 1997, na bubnech žádné šrouby nejsou a nemám jak bych auto zvedl na dvě kola. Prosím nemohl by mi někdo poradit jak se to dělá,a když je tam čidlo jak se odmon-
tuje? Moc děkuji.Ivan.

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: Znovu čidlo

Příspěvek od vw.vento »

Zdar, jaký čidlo máš na mysli?? Pokud na ABS tak bude v předu i vzadu.a myslim že ani buben dolu jít nemusí..

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovu čidlo

Příspěvek od fridrikh »

jo jo ma pravdu buben dolu nemusi je opaterne radej ho nekolik krat tastrikej necim na povoleni sroubu jinak je to pakar,, odvertat a td. tak hodne stesti

i-v-a-n...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2008 18:24
Bydliště: V.Špály 14 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovu čidlo

Příspěvek od i-v-a-n... »

Jak jsem psal,mám ABS,na předek mi dávaly čidlo,nevím jak to dělaly,servismen mi řekl že přední čidlo musely ubrousit.aby tam daly nové.Píšete, že na zadek je také čidlo, že pro zadní čidlo se nemusí
dávat bubny dolů,možná máte pravdu,ale domnívám se,že je lepší sundat bubny dolů.Opravdu. nevím jsem začínající Golfák,a chtěl bych poradit jak se sundávají bubny dolů i když to pro čidlo jak píšete není nutné.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Znovu čidlo

Příspěvek od Peťas »

i-v-a-n... píše:Jak jsem psal,mám ABS,na předek mi dávaly čidlo,nevím jak to dělaly,servismen mi řekl že přední čidlo musely ubrousit.aby tam daly nové.Píšete, že na zadek je také čidlo, že pro zadní čidlo se nemusí
dávat bubny dolů,možná máte pravdu,ale domnívám se,že je lepší sundat bubny dolů.Opravdu. nevím jsem začínající Golfák,a chtěl bych poradit jak se sundávají bubny dolů i když to pro čidlo jak píšete není nutné.
Pro vyndání zadního čidla teoreticky není nutné sundat buben (nebo kotouč), v praxi to ovšem většinou bývá jinak, protože to čidlo nejde ven a musí ve vyklepnout z opačné strany.

Buben dostaneš dolů tak, že sundáš tu velkou středovou krytku z bubnu (nejlíp asi opatrně sřtoubovákem, ať ji nezničís, nebo dřevěným špalkem) a pod ní je matice, která je zajištěná závlačkou proti povolování. Vytáhneš závlačku, sundáš krytku, povolíš matku, vytáhneš ložisko a buben by měl jít dolů (ale taky může zůstat viset na paknách).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

i-v-a-n...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2008 18:24
Bydliště: V.Špály 14 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovu čidlo

Příspěvek od i-v-a-n... »

Píšeš vytáhneš ložisko,půjde lehce vytáhnout,nebo musí být stahovák,mám obavy že to nepůjde tak snadno,přece nechceš říct,že když se neopravuje čidlo.ale chce se vyčištit vnitřek bubnu,musí se koupit nové ložisko,pokud půjde buben stáhnout.To snad né?

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Znovu čidlo

Příspěvek od bembas »

i-v-a-n... píše:Píšeš vytáhneš ložisko,půjde lehce vytáhnout,nebo musí být stahovák,mám obavy že to nepůjde tak snadno,přece nechceš říct,že když se neopravuje čidlo.ale chce se vyčištit vnitřek bubnu,musí se koupit nové ložisko,pokud půjde buben stáhnout.To snad né?
Ložisko jde hezky ven,je do kužele,takže je tam jen nasazené,ne zalisované(doufám,že to tak u vw je,dělal jsem to naposled na opel ascona),no a buben může držet na paknách,chce to trošku hýbat a tahat k sobě
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

i-v-a-n...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2008 18:24
Bydliště: V.Špály 14 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovu čidlo

Příspěvek od i-v-a-n... »

Děkuji všem klubákům za rady jak vytáhnout bubny na zadku.Jestli budu mít čas tak se do toho pustím.Ivan

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“