Nesepne sahara . .

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
K-O-M-I
Řidič
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LitvínoVW
Kontaktovat uživatele:

Nesepne sahara . .

Příspěvek od K-O-M-I »

Caute, mam problem, nespne mi sahara ani kdyz se auto podle budiku ohreje na cca 100 stupnu. . menil jsem cidlo, motorek na ventilatoru je taky ok, zkousel jsem to propojit, pojistka taky OK, pod nadobkou na vodu je takova cerna krabicka, nevite na co je? nekdo mi rikal ze je to nejaky relatko na tu vrtuly? Sem z toho hotovej a v tomhle pocasi se to docela hodi
TDI Forever. . . No smoke, No fun :)

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od snXa_ »

K-O-M-I píše:Caute, mam problem, nespne mi sahara ani kdyz se auto podle budiku ohreje na cca 100 stupnu. . menil jsem cidlo, motorek na ventilatoru je taky ok, zkousel jsem to propojit, pojistka taky OK, pod nadobkou na vodu je takova cerna krabicka, nevite na co je? nekdo mi rikal ze je to nejaky relatko na tu vrtuly? Sem z toho hotovej a v tomhle pocasi se to docela hodi
Hele mas budiky do 130 stupnu.. vetrak sepinak tak na 110-120. je to tesne pred maximem... kamosum golf to tak mel..
Život je na nic nasleduj intinkt VW

Uživatelský avatar
K-O-M-I
Řidič
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LitvínoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od K-O-M-I »

snXa_ píše:
K-O-M-I píše:Caute, mam problem, nespne mi sahara ani kdyz se auto podle budiku ohreje na cca 100 stupnu. . menil jsem cidlo, motorek na ventilatoru je taky ok, zkousel jsem to propojit, pojistka taky OK, pod nadobkou na vodu je takova cerna krabicka, nevite na co je? nekdo mi rikal ze je to nejaky relatko na tu vrtuly? Sem z toho hotovej a v tomhle pocasi se to docela hodi
Hele mas budiky do 130 stupnu.. vetrak sepinak tak na 110-120. je to tesne pred maximem... kamosum golf to tak mel..
Cooo? 8O A neni to rochu moc? To se docelam bojim cekat na takovou teplotu :lol:
TDI Forever. . . No smoke, No fun :)

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od phobos »

:lol: pri 110-120 to uz se voda vari to uz je docela pozde.

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od iMarwin »

ty vetraky by meli byt dvoufazove a prvni stupen vetraku by se mel zapnout na nejakych 92-95 stupnich a druha rychlost na plno se spina kolem te stovky ale rozhodne ne na 120 to uz mas vsechnu vodu venku z nadrzky :-)

Prsne udaje mohu dodat(momentalne nejsem u sebe na kompu)

Uživatelský avatar
K-O-M-I
Řidič
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LitvínoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od K-O-M-I »

[quote="iMarwin"]ty vetraky by meli byt dvoufazove a prvni stupen vetraku by se mel zapnout na nejakych 92-95 stupnich a druha rychlost na plno se spina kolem te stovky ale rozhodne ne na 120 to uz mas vsechnu vodu venku z nadrzky :-)

Prsne udaje mohu dodat(momentalne nejsem u sebe na kompu)[/quot

No o to prave de . . a ted ma bejt zas vedro a byl bych rad aby se to seplo aspon kolem ty stovky
TDI Forever. . . No smoke, No fun :)

Uživatelský avatar
bady11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od bady11 »

Taky bych rád přispěl. Mě se sahara sepne a rafička teploměru se mi ani nehne. Když je takove vedro a jedu třeba v kolone, nebo po městě, tak se mi spíná bez toho aniž bych pozoroval změnu teploty. Nevim zda je to dobře, ale tohle mi to dělá.

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od muficek »

bady11 píše:Taky bych rád přispěl. Mě se sahara sepne a rafička teploměru se mi ani nehne. Když je takove vedro a jedu třeba v kolone, nebo po městě, tak se mi spíná bez toho aniž bych pozoroval změnu teploty. Nevim zda je to dobře, ale tohle mi to dělá.
Tak tak!!!Mě to dělá přesně tak.Ručička je furt na stejném místě a vrtule chce uletět 8)
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od snXa_ »

phobos píše::lol: pri 110-120 to uz se voda vari to uz je docela pozde.
Voda jo fridex ne :lol:
Život je na nic nasleduj intinkt VW

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od snXa_ »

K-O-M-I píše:
iMarwin píše:ty vetraky by meli byt dvoufazove a prvni stupen vetraku by se mel zapnout na nejakych 92-95 stupnich a druha rychlost na plno se spina kolem te stovky ale rozhodne ne na 120 to uz mas vsechnu vodu venku z nadrzky :-)

Prsne udaje mohu dodat(momentalne nejsem u sebe na kompu)[/quot

No o to prave de . . a ted ma bejt zas vedro a byl bych rad aby se to seplo aspon kolem ty stovky
Zkousel si jestli ti vubec vrtule jde????napojit ji na primo s baterkou...
Život je na nic nasleduj intinkt VW

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od phobos »

snXa_ píše:
phobos píše::lol: pri 110-120 to uz se voda vari to uz je docela pozde.
Voda jo fridex ne :lol:
Pochybuju ze vyrobce nastavuje saharu na 100% fridexu v chladici.
Kolem 100 musi zapnout sahara a dostat vodu zpet na provozni teplotu.

FRIDEX® G 48/voda = bod tuhnutí ve °C= bod varu
1 : 2 = -18°C = 105°C
1 : 1,5 = -27°C = 108°C
1 : 1 = -38°C = 110°C
Poznámka: Tolerance teplot +/-2°C

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od snXa_ »

Rikam ze to takhle kamos mel.. ja nikdy naftaka nemel... nechal si tam udelat manualni zapinani vetraku....
Život je na nic nasleduj intinkt VW

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od iMarwin »

takze slibovane teploty prvni stupen coz je cca polovicni ocet otacek se spina pri 92-97°C.pokud teplota stale stoupa tak sepne druhy stupen tudiz plny vykon na 99-105°C.A pokud ani to nepomuze tak voda ven:-)

Jinak promeroval jsi oba vystupy z cidla teploty jelikoz jsou tam dva jedno dava info ridici jednotce a druhe budikum? Jo a co termostat? mas obe hadice teple ak horni tak dolni?

A to co jste tady psaly ze se rucicka ani nepohla to je proto ze tam je tak mal rozmezi(mala citlivost) ze to s tou rucickou ani nehne jelikoz urcite nepoznate kdyz je na rucice 90 ze teplota je ve skutecnosti 92

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od muficek »

iMarwin píše:takze slibovane teploty prvni stupen coz je cca polovicni ocet otacek se spina pri 92-97°C.pokud teplota stale stoupa tak sepne druhy stupen tudiz plny vykon na 99-105°C.A pokud ani to nepomuze tak voda ven:-)

Jinak promeroval jsi oba vystupy z cidla teploty jelikoz jsou tam dva jedno dava info ridici jednotce a druhe budikum? Jo a co termostat? mas obe hadice teple ak horni tak dolni?

A to co jste tady psaly ze se rucicka ani nepohla to je proto ze tam je tak mal rozmezi(mala citlivost) ze to s tou rucickou ani nehne jelikoz urcite nepoznate kdyz je na rucice 90 ze teplota je ve skutecnosti 92
Ale on mluvil o 110-120°C.Neřeším 2-3°C,ale 20-30°C už se mi zdá docela dost :?
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne sahara . .

Příspěvek od iMarwin »

bady11 píše:Taky bych rád přispěl. Mě se sahara sepne a rafička teploměru se mi ani nehne. Když je takove vedro a jedu třeba v kolone, nebo po městě, tak se mi spíná bez toho aniž bych pozoroval změnu teploty. Nevim zda je to dobře, ale tohle mi to dělá.
moje reakce s rucickou byla na tenhle prispevek a tam se o teplote nemluvi jen ze se mu sepne aniz by pozoroval zmenu teploty

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“