Volant

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
i-v-a-n...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2008 18:24
Bydliště: V.Špály 14 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Volant

Příspěvek od i-v-a-n... »

Chtěl bych se na něco zeptat klubáci. Mám garáž ve druhám patře,tam kde jsou patrové garáže,když jedu do garáže,ve druhém patře,samozřejmě nahoru, točím se doprava,a auto vyjede do druhého patra bez problému,ale když jedu dolů z garáže,směrem do leva,musím couvat,abych auto neodřel,jak jse mi to už stalo. Chtěl bych se zeptat,jak nahoru tak dolů je poloměr otáčení stejný,a že by byl poloměr otáčení do prava a do leva jinačí,na mém autě,když nebylo bourané? Mohl by mi někdo poradit? Ivan

Uživatelský avatar
RadoDX4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.11.2007 17:41

Re: Volant

Příspěvek od RadoDX4 »

nakolko hore ides pomalsie ako dole zacina sa prejavovat odstrediva sila a ta ta taha smerom k muru samozrejme za predpokladu ze hore ides 10 km/h a dole 50 km/h, asi je to blbost ale predsa :-)

i-v-a-n...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2008 18:24
Bydliště: V.Špály 14 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od i-v-a-n... »

Nahoru i dolů jedu rychlostí tak asi 7km/hod,takže odstředivá síla,tam není. Ivan

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Volant

Příspěvek od LiborG3 »

Může být špatná geometrie......V geometrii se měří několik hodnot základní co asi každej zná je odklon a sbíhavot že jo aby se nevojížděli gumy ale už spousta lidí zapomíná na max. rejd a diferenční úhel.....maximální rejd asi nemusím vysvětlovat ale diferenční úhel je rozdíl mezi levým a pravým kolem určitě sme se ve škole každej učili že když jedu do zatáčky pravé tak levé kolo krouží delší oblouk nežli kolo pravé a zase naopak takže já bych se nebál a nechal bych si geometrii změřit osobně sem geometrii na G3 nikdy nedělal takže nevím jestli tyto hodnoty jdou měnit......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Volant

Příspěvek od LiborG3 »

RadoDX4 píše:nakolko hore ides pomalsie ako dole zacina sa prejavovat odstrediva sila a ta ta taha smerom k muru samozrejme za predpokladu ze hore ides 10 km/h a dole 50 km/h, asi je to blbost ale predsa :-)
Řekl bych že odstředivá síla projeví ve vyšších rychlostech.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

i-v-a-n...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2008 18:24
Bydliště: V.Špály 14 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od i-v-a-n... »

Je to hezké co mi píšete.ale já jsem už dlouho ze školy,takže vaše příručky nevím. Myslel jsem že mi někdo pomůže jak to spravit sám o sobě a né jet na geometrii Ivan.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Volant

Příspěvek od PlusOne »

LiborG3 píše:Může být špatná geometrie......V geometrii se měří několik hodnot základní co asi každej zná je odklon a sbíhavot že jo aby se nevojížděli gumy ale už spousta lidí zapomíná na max. rejd a diferenční úhel.....maximální rejd asi nemusím vysvětlovat ale diferenční úhel je rozdíl mezi levým a pravým kolem určitě sme se ve škole každej učili že když jedu do zatáčky pravé tak levé kolo krouží delší oblouk nežli kolo pravé a zase naopak takže já bych se nebál a nechal bych si geometrii změřit osobně sem geometrii na G3 nikdy nedělal takže nevím jestli tyto hodnoty jdou měnit......
Zajímavá teorie.....a myslím, že by na tom něco být mohlo. Nepoznal by ale rozhašenou geometrii i na rovině???? Mě třeba ta moje mrcha táhne mírně doleva, ale teď to neřeším, až přezuju nechám to udělat...

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Volant

Příspěvek od LiborG3 »

i-v-a-n... píše:Je to hezké co mi píšete.ale já jsem už dlouho ze školy,takže vaše příručky nevím. Myslel jsem že mi někdo pomůže jak to spravit sám o sobě a né jet na geometrii Ivan.
Tak si udělej tu geometrii doma sám....frájo....a nebo si kup garáž v přízemí.....chytrému poraď......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Volant

Příspěvek od LiborG3 »

PlusOne píše:
LiborG3 píše:Může být špatná geometrie......V geometrii se měří několik hodnot základní co asi každej zná je odklon a sbíhavot že jo aby se nevojížděli gumy ale už spousta lidí zapomíná na max. rejd a diferenční úhel.....maximální rejd asi nemusím vysvětlovat ale diferenční úhel je rozdíl mezi levým a pravým kolem určitě sme se ve škole každej učili že když jedu do zatáčky pravé tak levé kolo krouží delší oblouk nežli kolo pravé a zase naopak takže já bych se nebál a nechal bych si geometrii změřit osobně sem geometrii na G3 nikdy nedělal takže nevím jestli tyto hodnoty jdou měnit......
Zajímavá teorie.....a myslím, že by na tom něco být mohlo. Nepoznal by ale rozhašenou geometrii i na rovině???? Mě třeba ta moje mrcha táhne mírně doleva, ale teď to neřeším, až přezuju nechám to udělat...
To právě že ne.....na rovince se tohle neprojeví pouze v zatáčkách....na rovince se projevují nerovnoměrné ojetí nerovnoměrný tlak v pneu sbíhavost,odklon kola,příklon rejd. osy atd. říkám už si všechno ze školy nepamatuju.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
vw181
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od vw181 »

Musíš na geometrii!
Když se podíváš na tyčky řízení, tak Ti to musí dojít!
Prostě na jedné straně se tyčka zkrátí (zatočením čepu dovnitř) a na druhé prodlouží.
Kola budou správně a budeš muset posunout volant do středové polohy.
Jde to udělat i doma, ale ne přesně.
Z Opavy, Opavy jede rychlík do Prahy.........

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od colorconceptGT »

svata pravda
inac to nespravis...ist na geomeriu tam najprv daju kolesa do osi predne voci zadnym a potom dole volant a nastavit na rovno....riesil som to pri vymene prednych silnblokov....zacal robit geometriu a bolo to uplne rozledene na pravej strane som mal tycku uplne v cape uz viac nesla zasrubovat a z lavej dobre ze navypadla.......a tak tiez som mal nerovnaky raid...do oboch stran
vw181 píše:Musíš na geometrii!
Když se podíváš na tyčky řízení, tak Ti to musí dojít!
Prostě na jedné straně se tyčka zkrátí (zatočením čepu dovnitř) a na druhé prodlouží.
Kola budou správně a budeš muset posunout volant do středové polohy.
Jde to udělat i doma, ale ne přesně.

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Volant

Příspěvek od LiborG3 »

colorconceptGT píše:svata pravda
inac to nespravis...ist na geomeriu tam najprv daju kolesa do osi predne voci zadnym a potom dole volant a nastavit na rovno....riesil som to pri vymene prednych silnblokov....zacal robit geometriu a bolo to uplne rozledene na pravej strane som mal tycku uplne v cape uz viac nesla zasrubovat a z lavej dobre ze navypadla.......a tak tiez som mal nerovnaky raid...do oboch stran
vw181 píše:Musíš na geometrii!
Když se podíváš na tyčky řízení, tak Ti to musí dojít!
Prostě na jedné straně se tyčka zkrátí (zatočením čepu dovnitř) a na druhé prodlouží.
Kola budou správně a budeš muset posunout volant do středové polohy.
Jde to udělat i doma, ale ne přesně.
Defuckto mu může seřizovat jenom jedno kolo že jo..... ale mechoša bych si pohlídal sou to ku.... však víme :-)
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od Stug »

i-v-a-n... píše:Je to hezké co mi píšete.ale já jsem už dlouho ze školy,takže vaše příručky nevím. Myslel jsem že mi někdo pomůže jak to spravit sám o sobě a né jet na geometrii Ivan.
Jako promiň, ale na geometrii si asi doma na koleně nic neuděláš :wink:
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“