Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od prigi »

Čau všichni mám tu téma jako dělaný do tohohle počasí.
zjistil jsem že mi přestalo fungovat vyhřívání zadního skla. Vyhřívání zrcátek funguje zakže problém by měl být někde za vypínačem(?) ale kde? kontakty vypadají normálně. Dá se nějak poznat či vyzkoušet jestli je v pořádku topná mřížka, na pohled je neporušená. Co myslíte půjde to odzkoušet takhle:
schema.jpg
, poraďte co použít jako zdroj? Nemáte někdo schéma zapojení toho vyhřívání? připdně v čem by mohl být problém?

Další věc je to že jsem v Etce zjistil že v autě bylo z fabriky vyhřívání trysek ostřikovače. Měnil jsem kapotu a teď jsou tam trysky nevyhřívaný. Otázka - mohlo by to souviset s vyhříváním zadního skla, nebo to funguje nezávisle? Kam se to zapojuje, když to budu chtít obnovit a jak se to ovládá? Je mi jasný že budu potřebovat vyhřívaný trysky.
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od georges »

No myslím si že trysky na to nemají vliv, je to solo okruh...
Napadá mě blbá otázka jestli jsi se díval na pojistky...,ale asi jo co :D
To zadní okno bych měřil na odpor bez zdroje, pak bych změřil jestli jde do něj napětí při zaplím spínaču.
Když ti zrcátka vyhřívají, viděl bych to někde na přerušenej drát, asi přechod mezi kastlou a 5. dveřima.
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od prigi »

georges píše:No myslím si že trysky na to nemají vliv, je to solo okruh...
Napadá mě blbá otázka jestli jsi se díval na pojistky...,ale asi jo co :D
To zadní okno bych měřil na odpor bez zdroje, pak bych změřil jestli jde do něj napětí při zaplím spínaču.
Když ti zrcátka vyhřívají, viděl bych to někde na přerušenej drát, asi přechod mezi kastlou a 5. dveřima.
Tak v pojistkách jsem byl nejdřív,) co mě nenapadlo je ten drát v průchodkách.)
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od Bastard »

Vem ohm metr a změř odpor mezi těma dvěma konektorama na okně. Podle odporu uvidíš, jestli je to cvaklý na okně, nebo jinde. Případně vem voltmetr a změř káblíky, jestli tam jde 12V. Jestli nemáš žádnej metr, ale jenom tu žárovku, tak vem autobaterku nebo cokoliv a připoj to podle toho schématu. Kdybys chtěl být opravdu fajnšmekr, tak vem zdroj z PC a napájej to z něj, ale myslím, že to je zbytečnost 8)

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od prigi »

Bastard píše:Vem ohm metr a změř odpor mezi těma dvěma konektorama na okně. Podle odporu uvidíš, jestli je to cvaklý na okně, nebo jinde. Případně vem voltmetr a změř káblíky, jestli tam jde 12V. Jestli nemáš žádnej metr, ale jenom tu žárovku, tak vem autobaterku nebo cokoliv a připoj to podle toho schématu. Kdybys chtěl být opravdu fajnšmekr, tak vem zdroj z PC a napájej to z něj, ale myslím, že to je zbytečnost 8)
No právěže metr mám jsen svinovací a pak takou naprd zkoušečku. Ani jedním jsem nic nezměřil. Ále můžu si vypůjčit. Jakej odpor by tam měl být aby to bylo vpořádku? :roll:
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od Bastard »

prigi píše:
Bastard píše:Vem ohm metr a změř odpor mezi těma dvěma konektorama na okně. Podle odporu uvidíš, jestli je to cvaklý na okně, nebo jinde. Případně vem voltmetr a změř káblíky, jestli tam jde 12V. Jestli nemáš žádnej metr, ale jenom tu žárovku, tak vem autobaterku nebo cokoliv a připoj to podle toho schématu. Kdybys chtěl být opravdu fajnšmekr, tak vem zdroj z PC a napájej to z něj, ale myslím, že to je zbytečnost 8)
No právěže metr mám jsen svinovací a pak takou naprd zkoušečku. Ani jedním jsem nic nezměřil. Ále můžu si vypůjčit. Jakej odpor by tam měl být aby to bylo vpořádku? :roll:
Zítra změřím svoje vyhřívání, tak ti pak dám vědět, jo? Z hlavy to nevím a nemám ani představu...

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od JaSk »

Odpor tam patrně bude celkem velkej, ale bral bych to tak, že dokud na normální rozsahy něco naměříš, tak je to vpohodě a pokud se rozsahem nevejdeš ani do dvou megaohmu, je to v řiti. A proměř ty přívodní kabely na 12 v pro jistotu... :wink:
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od prigi »

4 Bastard díky díky moc.)

4 Jask aspoň orientačně...)
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od Bastard »

Tak odpor ohřevu je cca 1,5Ohmů. Ano správně, "jedenapůlohmu". :arrow: Při napětí 12V je proud cca 8A = 100W. (Jinak by to ani netopilo...)

Uživatelský avatar
OndrIs
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1875
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava,
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od OndrIs »

nemá tam gIII taky anténu v zadním okně jako passat b3?

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od prigi »

4 bastard: nakonec jsem se doměřil podobnejch čísel, ale problém byl jinde
obr.jpg
:oops:
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od Bastard »

Co to je? :lol: To je v té průchodce? To je ukroucený nebo předělávaný?

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od prigi »

Bastard píše:Co to je? :lol: To je v té průchodce? To je ukroucený nebo předělávaný?
Jojo v průchodce rozžvejkaný některý na dvou místech... Dželi spolu jen dva kablíky a to ještě tak tak. To jak jsem to poladil já sem radši dávat nebudu - bych se musel hanbou propadnout. neměl jsem pořádný káblíky abych to nějak nahradil a ž bylo po zavíračce takže to ve finále bylo tenhle bílej jde na tenkej hnědej, žlutej jde na zelenej ne na modrej s pruhem jo žlutej jde na černej.
Každopádně už to hřeje a dokonce se zhasíná světlo v kufru když zavřu dveře.) Takže dík za rady.)
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od Bastard »

Tak jako důležitý je, že to funguje, ale ve vlastním zájmu bych ty kábliky spravil nějak pořádně, jakmile to bude možný... Protože když budeš mít moc tenký drátky k tomu ohřevu okna, tak se můžou proudem docela dost zahřát. Asi teda ne tak moc, aby to chytlo, ale ta možnost tu je... :?

A jinak není zač.

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání zadního skla + vyhřívání trysek ostřikovače

Příspěvek od prigi »

Bastard píše:Tak jako důležitý je, že to funguje, ale ve vlastním zájmu bych ty kábliky spravil nějak pořádně, jakmile to bude možný... Protože když budeš mít moc tenký drátky k tomu ohřevu okna, tak se můžou proudem docela dost zahřát. Asi teda ne tak moc, aby to chytlo, ale ta možnost tu je... :?

A jinak není zač.
.) to mám v plánu. ad1 tyhle zpatlaniny nemám rád. ad2 si pamatuju co mi kdysi udělal za kouřovou clonu moskvič když jsem k ventilátoru vedl šťávu takovejma těma tenkejma káblíkama k reprákům...)
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“