Napájení rádia....

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Napájení rádia....

Příspěvek od LiborG3 »

Kluci stala se mi nemilá věc.....něják sem chytl rapl a začal sem vyškubávat dráty a vyškubl sem sem si napájení rádia.....který sem měl přivedený až k baterce od předchozího majitele.....mohl by mi někdo poradit kudma se dají táhnout napájecí kabely k rádiu aniž bbych musel demontovat palubovku......???chtěl bych si natáhnout pořádnou dvou linku přímo na batery.....ale pokud má někdo lepší nápad sem s tím..... :D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od LiborG3 »

Doprdele to ste si to nikdo nedělal sám to napájení rádia....??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od NeoGenX »

hele ja osobne jsem tahl od baterky kabely pro zesiky (10 a 20 mm2 - celkem dost tlusty)...tahl jsem je pod posilovacem brzd...je tam gumova zaslepka pres kterou to protahnes (ja to udelal tak ze jsem tam udelal diru nozem...)...no a pak az bude kabel vevnitr, tak staci ho dostat k radiu...je to obtiznejsi ale neni to nemozny...chce si to pohrat...pokud nechces sundat palubku :)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od LiborG3 »

NeoGenX píše:hele ja osobne jsem tahl od baterky kabely pro zesiky (10 a 20 mm2 - celkem dost tlusty)...tahl jsem je pod posilovacem brzd...je tam gumova zaslepka pres kterou to protahnes (ja to udelal tak ze jsem tam udelal diru nozem...)...no a pak az bude kabel vevnitr, tak staci ho dostat k radiu...je to obtiznejsi ale neni to nemozny...chce si to pohrat...pokud nechces sundat palubku :)
No je to výmrd protože pokud sleduješ mojí anabázi tak jistě víš že je to 3 dny kdy golf opět po 6 týdnech funguje....a že by se mi ho chtělo zase odstavit na 2-3 dny....to fack ne.....sem rád že jezdí a že se povozím a navíc v pátek slavím narozky a v sobotu jedu do kopřivnice na sraz.... takže ani o tom víkendu nemám čas abych shazoval palubku až tam půjde komplet aparatura tak to pořeším opravdu 100% professionálně ale teď je to o tom aby to hrálo....byly by i fotky jak to máš udělaný???
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od G3-lower »

Mam auto opet v servise takze fotky ti neudelam ale tahal jsem to stejne asi jako kolega vyse. Proste v prostoru mezi baterkou a motorem mas pruchodku a tam uz nejake kabely vedou. Tahal jsem plus a minus k radiu a protahl jsem to aniz bych musel sundat palubku. Dratky atd na protazeni od radia smerem dolu...celkem sranda ale slo to. Nadaval jsem u toho dost :lol: Jinak za baterku pouzdro s pojistkou tusim 10A (jdu koupit pristi tyden az pojedu ze servisu). Vis to asi nepomuzu....good luck...PS: Vsude jinde jen do kopru bych nejel :lol:

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od NeoGenX »

jako na tom fakt nic neni a ta palubka muze zustat kde je...prostrcis kabel...pod ridicovyma nohama vyleze a tahas ho k radiu...2-3 DNY? tak 15 minut
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od LiborG3 »

NeoGenX píše:jako na tom fakt nic neni a ta palubka muze zustat kde je...prostrcis kabel...pod ridicovyma nohama vyleze a tahas ho k radiu...2-3 DNY? tak 15 minut
No tak teda jo no ukecals mě zítra se na to vrhnu po hokně....2-3 dny se počítal s tím že bych odstrojil interiér a natáhl kompletně novou kabeláž na hifi....jinak musím na ty kabely dávat pojistku když tam mám na drátech skleničku 10A a v rádiu nožovku 15A....?
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od frantisek939 »

LiborG3 píše:
NeoGenX píše:jako na tom fakt nic neni a ta palubka muze zustat kde je...prostrcis kabel...pod ridicovyma nohama vyleze a tahas ho k radiu...2-3 DNY? tak 15 minut
No tak teda jo no ukecals mě zítra se na to vrhnu po hokně....2-3 dny se počítal s tím že bych odstrojil interiér a natáhl kompletně novou kabeláž na hifi....jinak musím na ty kabely dávat pojistku když tam mám na drátech skleničku 10A a v rádiu nožovku 15A....?
na vsechno, co povedes z baterky (+) dej pojistku :!: :old: hned za baterku
jinak se muze stat, ze drat cestou neco prerazi, prikostri a pak si pamatuj, ze hasici maji tel cislo 150 8)
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
Kundoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 18.01.2008 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od Kundoš »

frantisek939 píše:
LiborG3 píše: No tak teda jo no ukecals mě zítra se na to vrhnu po hokně....2-3 dny se počítal s tím že bych odstrojil interiér a natáhl kompletně novou kabeláž na hifi....jinak musím na ty kabely dávat pojistku když tam mám na drátech skleničku 10A a v rádiu nožovku 15A....?
na vsechno, co povedes z baterky (+) dej pojistku :!: :old: hned za baterku
jinak se muze stat, ze drat cestou neco prerazi, prikostri a pak si pamatuj, ze hasici maji tel cislo 150 8)
..my co jezdíme na naftu můžeme mít o drobek klidnější spaní :mrgreen:

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od frantisek939 »

a to jako že nafta hur chyta :?:
:lol: :lol: :lol:

kdyz se prodre nejisteny kabel, s nejvetsi pravdepodobnosti se tak stane v motorovem prostoru. Plasty, hadice, nadobky, svazky - vzpalnou modrozelenym plamenem, za par minut se ti zacne kourit zpod palubky a behem nasledujicich 10-15 minut mas misto auta pokroucenou hromadu plechu. Nadrz vybuchuje jen v US filmech - v tvem vyhorelem aute zustane pravdepodobne cela, teda kdyz vcas zavolas 150ku. Jestli to nechas dohoret, je sance ze prohori, nebo ji roztrhnou ohrate pary ..... a pufff 8)

Samozrejme musis mit trosku smuly, vetsinou se prikostreny kabel utavi driv, nez ohreje neco kolem sebe, ale na co budes spolehat - na stesti, nebo na pojistku za par korun :wink:
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od NeoGenX »

SVATA TO PRAVDA :old:
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od LiborG3 »

Krásně vysvětlený děkuju mockrát.....kam proč a názorný příklad :D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od mates-vento »

Paráda, už konečně začínám vídat lidi, kteří chápou význam pojistek :D a ne takový případy jako: "no rupla mi pojistka, tak sem tam dal rači vječí né?" :lol:
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od NeoGenX »

ted resim zas problem ja...pred chvili jsem se kopal v aute, omylem jsem zkratoval 2 draty a uz na nich neni napeti coz znamena ze nekde se prerusil obvod ale pojistky jsou cely...co s tim? Konkretne se jedna o osvtleni palubni prihradky...diky za napady...napada me jedine shorelej kabel...ale je celkem tlustej, takze bych spis cekal ze to vypali pojistku..nevim no
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Napájení rádia....

Příspěvek od mates-vento »

Zkus jestli ti funguje interiérový světlo, po otevření dveří, popřípadě pípák při zapnutejch světlech bez klíčku.. a zkontroluj pojistku č. 16, voltmetrem nebo třeba zkoušečkou. Někdy vypadaj OK a přesto jsou KO
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“