kontrolka mazání G3

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

hugo22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.09.2008 07:30

kontrolka mazání G3

Příspěvek od hugo22 »

zdravím všechny, mám G3 1,6/74KW automatik r.v.96 jezdí, řadí ,svítí,stírá.... ale po nastartování studeného motoru zhasne kontrolka mazání, za 1s se opět rozsvítí a hned zhasne, prostě jen problikne. Po vypnutí a opětovném nastartování už to neudělá ani po delší přestávce. Zase až při studeném motoru druhý den. Během jízdy se nikdy nerozsvítí ani neblikne, motor jede ok olej nežere, je ho tam dost, tedy podle měrky.Díky za rady

Uživatelský avatar
Radis130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Radis130 »

Prý je to normální...mě sem tam blikne 4x posobě...Olej neubejvá, motor nekouří...hold asi nějaká prevence kontroly funkčnosti

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Normál.mě taky zabliká při studeným startu a pak už nic...
Obrázek

Uživatelský avatar
Bloodonstone
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 15.01.2008 22:02
Bydliště: Brno-Julec ghetto

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Bloodonstone »

Mě to dělá taky ale až od doby kdy jsem měnil olej.Když jsem auto kupoval tak nic pak jsem udělal proplach přípravkem vyměnil olej (opět10W40) a od té doby při studeným motoru 2-3 problikne a klid ale v zimě občas na pár vteřin zacvakají hydroštely.Ten starej olej už byl dost hustej tak to nedělalo.

hugo22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.09.2008 07:30

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od hugo22 »

díky všem za odpovědi, G3 jsem koupil ženě, je to náš první vw, teprve se seznamuji co a jak. Já osobně jsem zvyklý na Hondy. Musím uznat, že co se týká výbavy a zpracování G3 jsem mile překvapen, dokonce bych řekl, že je G3 lepší ( porovnávám G3 rv 96 a civica rv 99), ceny dílů taky supr. Jen ty benínové motory....
1,6 a 74KW jsem zvyklý z 1,6 na 118KW

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Unihero »

bude to asi zavislé na kontrolce tlaku oleje, která je na boku hlavy motoru, tak si to vem než se ten olej natlačí zespoda tak to chvíli trvá, mezitím pc zatím vyhodnocuje..
je to normální vůbec to neřeš...

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od mates-vento »

tak tak ;) jenom doplnim chytrou hlášku z manuálu - během blikání kontrolky motor netůrovat, nechat ji nejdřív doblikat :D akorát teda jestli si na tom autě ještě olej neměnil, tak ho radši vyměň, nikdy není jistota jak dloho tam ten předchozí je ;) když se mě blížil intrval na výměnu oleje, tak začinala blikat častějc..
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Jindrs »

normalni to urcite neni!takze budto nekde nejakej kontakt nebo cidlo nebo pricpanej saci kos.
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od BackerYoung »

Jindrs píše:normalni to urcite neni!takze budto nekde nejakej kontakt nebo cidlo nebo pricpanej saci kos.
Normální to neni to je pravda v normálu by blikat nemělo.


Ale když to takhle blikne tak se rozhodně nic závažného neděje to už by tady asi 80% klubáků mělo problém včetně mě. Mě to blikne občas a i třeba 2x.

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Freeky5 »

No ja mam taky problemy s tim mazanim fakt je to nemoc GIII no asi vymenim olej a uvidim jestli stale bude problem a pak kdyztak dam do servisu at zjisti co s tim je.Prej muze byt i necistotama v nadobe s olejem tak tezko rict co vse to muze byt.

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od BackerYoung »

Freeky5 píše:No ja mam taky problemy s tim mazanim fakt je to nemoc GIII no asi vymenim olej a uvidim jestli stale bude problem a pak kdyztak dam do servisu at zjisti co s tim je.Prej muze byt i necistotama v nadobe s olejem tak tezko rict co vse to muze byt.

Jj pravda je, že před výměnou oleje to dělalo hodně a po výměně občas. Ale nijak mě to neomezuje a motor také ne. Horší by bylo kdyby to svítilo pořád i když by to asi moc dlouho neydrželo :gey:

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Freeky5 »

No ono nejde ani o to sviceni..To bych prezil,ale spis to vtirave pipani:D A jeste kdyz nemam radio jde to nekdy na hlavu:D

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od BackerYoung »

Freeky5 píše:No ono nejde ani o to sviceni..To bych prezil,ale spis to vtirave pipani:D A jeste kdyz nemam radio jde to nekdy na hlavu:D

Ahá tak to mě to teda nepípá 8O

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Stug »

Unihero píše:bude to asi zavislé na kontrolce tlaku oleje, která je na boku hlavy motoru, tak si to vem než se ten olej natlačí zespoda tak to chvíli trvá, mezitím pc zatím vyhodnocuje..
je to normální vůbec to neřeš...
Je to přesně tak jak píšeš. Myslim si že to bude záviset i na stavu danýho oleje. Mě vždycky problikla párkrát taky a nedávno jsem měnil a nic. Ale je to jak řikáš :wink:
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
Jeremy_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 460
Registrován: 01.04.2008 20:09
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání G3

Příspěvek od Jeremy_ »

Já mám 1.8 66kw a když sem ho koupil tudíž před mojí osobní výměnou oleje tak mi to svítilo(pípalo když sem jel dlouhou štreku po dálnici a furt jel nějakejch 130,140km/h a považte že při cestě z brna to bylo dost na palici každou chvíly to pípání. Pomohlo když sem to prošlápnul od výměny to už nedělá nevím čím to bylo ale hlavně že to je už ok :-)
VW GOLF III, 1.8i 66kw prodáno
VW GOLF II, 1.6GTD 55kw prodáno
VW PASSAT B5 , 1.9TDi 66kw prodáno
VW TOURAN, 2.0TDi BKD 103kw >>> chip 132,5kw prodáno


VW není jen značka, VW je životní styl

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“