Rádio se při startování restartuje

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
BretaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.10.2008 15:11
Kontaktovat uživatele:

Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od BretaS »

Ahoj lidičky.
Když zasunu klíček do zapalování, rádio se zapne, při otočení klíčku do třetí polohy(startování) se rádio vypne a jakmile motor už běží, rádio se znovu zapne (paměť rádia se nevynuluje). Chtěl bych docílit aby rádio hrálo i při startování.
Mám autorádio JVC KD-DV5302 http://www.exa.cz/autoradio-jvc-kddv5302-p-3143.html, Golfíka 1.6, baterku Bosch 45Ah, 350A(nevím jak starou).
Chci se tedy zeptat: Napravila by to koupě nové, silnější autobaterie (mám vyhlídlou Benner 62Ah,510A), nebo je ten problém ve spínací skříňce a stačilo by natáhnout dráty pro napájení přímo od baterky?
VW G3, 1.6 CL, rv.93, naj.111tis., 55kw, 5dv.

Uživatelský avatar
rockdale
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 31.07.2008 21:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od rockdale »

Nejjednodussi je spojit spivavy + se stalym, bejva to zlutej a cervenej kabel co vede k radiu. Musis ale pak radio rucne zapinat a vypinat, protoze je pod stalym proudem "a mysli si" ze je porad klicek v zapalovani.
http://www.dvdautoradia.cz - DVD, GPS, MP3 atd prehravace do aut :)

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od JonatanCl »

Tohle je základní funkce - při startování se odpojuje všechno, co žere šťávu. Zhasnou potkávací světla, vypne se rádio, odpojí ABS.

Musíš připojit rádio na ostré +, pak ti nebude reagovat na pozici klíčku ve spínačce.

Riskuješ tím - necháš zapnutý rádio přes noc a ráno nenastartuješ.
Když ti bude hrát rádio při startu, tak při slabší baterce v zimě může být problém
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

BretaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.10.2008 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od BretaS »

Takže novou baterií bych toho moc nevyřešil. Musím tedy připojit "šťávu" napřímo.
...děkuji za odpověď
VW G3, 1.6 CL, rv.93, naj.111tis., 55kw, 5dv.

Uživatelský avatar
rockdale
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 31.07.2008 21:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od rockdale »

Presne tak... ja bych to ale nedelal, mensi pruda je, ze se ti vypne pri startu, nez porad resit zapinani a vypinani. Navic i kdyz ho vypnes, tak tusim stejne odebira vic proudu nez kdyz je vypnuty pres klicek... aspon tak to maji radia co prodavame, tam je napr. bluetooth, v radiu je kontrolka a ta zhasne az po vypnuti pres klicek. Takze bych rekl, ze to radio bude zrat i kdyz ho manualne vypnes.
http://www.dvdautoradia.cz - DVD, GPS, MP3 atd prehravace do aut :)

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od mates-vento »

To bude záležet na konstrukci, ale spotřeba bude fakt minimální, nevyždímalo by to baterku ani za tejden ;) Něco podobnýho jako když budeš mít rádio zaplý, ale ztlumený na nulu - bude žrát mnohlem míň než s volume na max. Nebo když budeš mít zapojený jen dva repráky ze čtyř, tak bude spotřeba taky nižší než se čtyřma ;)

Ale jak tu někdo psal, je to pohodlnější když se samo vypíná při startu, než když ho musíš pořát zapínat a vypínat ;) A taky tim přijdeš o jednu z výhod těhle aut, což je poloha ACC po zasunutí klíčku... Jiný značky maj tuhle polohu až po otočení klíčku do první polohy, my nic votáčet nemusíme :mrgreen:
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od krbec »

jj pokud to tak zapojíš to radio i kdyz bude vyplý bude nejakým způsobem svítit......u mýho radia to jde navolit jak to chci...bud mi tam bjehaj náky postavičky ,,,,nebo tam jezdíí auto....proste spořice...tak tam mám že svítí jen obrysy a pak jen tlačítko na zapnutí...kazdopádne ty v tom radiu más LEDky takze vybití baterky se bát nemusís....jinak na G3 to mám tak jak to má bejt ale na felicii jsem to mel nastálo.....znamená to ze na pripojení radia na EURO koncovce necháš připojenej žlutej drát a pripojíš k nemu červenej....aspon tak to bylo u me
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

BretaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.10.2008 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od BretaS »

No tak už jsem to taky vyresil. Premyslel jsem ze bych napichl cerveny drat z radia na zapalovac, sice by se radio zaplo az jak by bylo nastartovane auto, ale zase bez nastartovani bych si radio nezapl.
Nakonec tedy jsem nechal radio na tom zlutem dratu, aby se zaplo jakmile se vlozi klicek do zapalovani a v rádiu jsem nastavil aby se na displeji zobrazovaly hodiny, tudil po vlozeni klicku se zobrazi hodiny a veskere LEDky se rozsviti, ale CD/DVD nezačne načítat.
...Konečně spokojenost. Děkuji Všem za rady!
VW G3, 1.6 CL, rv.93, naj.111tis., 55kw, 5dv.

Andy75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 12.10.2008 22:59

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od Andy75 »

Mám to zapojený originál na klapku spínací skříňky a rádio se mi nevypíná, takže bych to spíš viděl na ochranu toho rádia.
Golf III, 1.6 AEE, 55kW, r.v. 12/95

Uživatelský avatar
Jeremy_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 460
Registrován: 01.04.2008 20:09
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio se při startování restartuje

Příspěvek od Jeremy_ »

BretaS píše:Ahoj lidičky.
Když zasunu klíček do zapalování, rádio se zapne, při otočení klíčku do třetí polohy(startování) se rádio vypne a jakmile motor už běží, rádio se znovu zapne (paměť rádia se nevynuluje). Chtěl bych docílit aby rádio hrálo i při startování.
Mám autorádio JVC KD-DV5302 http://www.exa.cz/autoradio-jvc-kddv5302-p-3143.html, Golfíka 1.6, baterku Bosch 45Ah, 350A(nevím jak starou).
Chci se tedy zeptat: Napravila by to koupě nové, silnější autobaterie (mám vyhlídlou Benner 62Ah,510A), nebo je ten problém ve spínací skříňce a stačilo by natáhnout dráty pro napájení přímo od baterky?
stačí prohodit červenej drát se žlutým nedávno sem to teďkon zapojoval a funguje to krásně
VW GOLF III, 1.8i 66kw prodáno
VW GOLF II, 1.6GTD 55kw prodáno
VW PASSAT B5 , 1.9TDi 66kw prodáno
VW TOURAN, 2.0TDi BKD 103kw >>> chip 132,5kw prodáno


VW není jen značka, VW je životní styl

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“