Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od pacholek007 »

Ahoj... Mám takový problém... když přepnu větrák na odmlžení oken, větrák normálně jede (je slyšet z nožního prostoru u spolujezdce), ale vzduch neproudí temi otvory u okénkek... Nejspíš to bude problém toho filtru (pylový či kabinový), který se právě u toho větráku. Ten molitanový filtr spadne až na tu mřížku a "ucpe" proudění vzduchu. Problém je, že nevím, jak se k tomu filtru dostat- nikdy jsem to neměnil a když jsem na to dnes koukal, tak jsem na to nepřišel... Poradí někdo??? BTW-když jsem na ten molitan šahal přes tu mřížku, zdál se mi mokrý- je to normální???

Díky za rady :-)
Pacholek007

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Filtr je přístupnej zvenku -mezi oknem a kapotou je takovej plast ze dvou polovin,prochází skrz to stěrače.Na straně spolujezdce to vyndáš,tuším že 4 plastový nejty,stěrače vyndavat nemusíš, a pod tím deklem je filtr
Obrázek

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od Stepix »

při ostatních polohách fouká, nebo ne? pokud ne, tak je to filtr. Pokud ano, tak bych viděl problém někde v táhýlkách na klapky...

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od golfar »

Kdyby byl filtr dobrej, hledal bych pod kaslíkem u spolujezdce (musí se sundat) tam je pak přístupný samotný tělo větráku, ale hlavně jeho potrubí. Problém hledat na první klapce od větráku, ta otvírá\zavírá přístup vzduchu zbylý části potrubí a ovládá jí otočnej ovladač na nastavení rychlosti větráku (když je zcela na nule nejde do potrubí nic, když je jenom vypnutej hned pod 1 tak je potrubí otevřený). Teď nedávno jsem to dělal, auto se mi právě taky mlžilo, ale filtr byl novej a bylo to ulomeným systémem na uchycení táhla toho ovládání
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od pacholek007 »

Stepix píše:při ostatních polohách fouká, nebo ne? pokud ne, tak je to filtr. Pokud ano, tak bych viděl problém někde v táhýlkách na klapky...
Ten větrák samotný funguje ve všech polohách (jako že se točí), ale vzduch při nastavení toho ovladače do jakékoliv polohy (foukání na okna, foukání na nohy, foukání do horní poloviny automobilu... ) taky nefunguje- ten vzduch se tam nedostane... je to zablokované hned někde u toho větráku. Ten jede jako blázen, ale asi (doufám) je tam nějak zkříplý ten filtr... zítra se na to podívám...
Pacholek007

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od pacholek007 »

golfar píše:Kdyby byl filtr dobrej, hledal bych pod kaslíkem u spolujezdce (musí se sundat) tam je pak přístupný samotný tělo větráku, ale hlavně jeho potrubí. Problém hledat na první klapce od větráku, ta otvírá\zavírá přístup vzduchu zbylý části potrubí a ovládá jí otočnej ovladač na nastavení rychlosti větráku (když je zcela na nule nejde do potrubí nic, když je jenom vypnutej hned pod 1 tak je potrubí otevřený). Teď nedávno jsem to dělal, auto se mi právě taky mlžilo, ale filtr byl novej a bylo to ulomeným systémem na uchycení táhla toho ovládání

Díky za tip, zítra se na to podívám... :bot: Jen jsem se chtěl zeptat- mám palubku bez kastlíku, kde je místo něj airbag... Můžu to v pohodě rozebrat, aniž by mně to ustřelilo hlavu??? :roll: 8O Nikdy jsem to nedělal, tak se raději ptám ;)

Díky
Pacholek007

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od Bastard »

Můžeš to v pohodě rozdělat... K větráku se stejně leze spodem :wink:

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od golfar »

přesně tak, zapomněl jsem, taky mám airbag a kaslík je pod nim, vlastně ho má spolujezdec hned nad nohama
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od pacholek007 »

golfar píše:přesně tak, zapomněl jsem, taky mám airbag a kaslík je pod nim, vlastně ho má spolujezdec hned nad nohama
Ahoj... tak jsem to rozebral a mám asi ten stejný problém, co jsi měl Ty... sundal jsem kastlík, pak odšrouboval ten větrák a dostal se až za něj k té klapce. Ta zůstává stále dole, takže pak ten vzduch z větráku nemůže jít tam, kam by měl... Jen jsem nikde nenahmatal to táhlo, kterým by to mělo být přichyceno- nepamatuješ si, na které straně to je, když jsi to nedávno dělal??? A taky nevím, jak tu klapku vyndat- jde to jen tou dírou, která vede od toho větráku? Nebo to musím rozebrat celé? Nikdy jsem to nedělal a problémem je i špatný přístup a člověk tam i špatně vidí, jak je to nepřístupné. Jde třeba nějak odmontovat jen ta spodní mřížka?


Update1...Jo ještě- jak je ta kladka obalená molitanem, tak ten je úplně nacucanej vodou??? Nevíte, kudy by se tam ta voda mohla dostávat???

UPDATE2...A ještě jednou já... Nedalo mi to a šel jsem se no to ještě jednou podívat... Vyndal jsem středový panel a koukl se na ta táhla- tam není vyskočený.
Tak mě napadá, jeslti by to nemohlo být tím, jak je ta kladka nacucaná vodou- že to zkrátka to táhlo nezvedne. Taky ten kabinový filtr je úplně durch. Nevíte, kudy tam může zatýkat? Okolo toho filtru bylo trochu listí a jinýho bordelu-vyčistil jsem, ale nezdá se mi, že by to bylo tím... Nevedou tam nekde nějaké ty odtokové kanálky, které by mohly být ucpané? Ještě mě napadlo- na "torpedu" mi chybí úplně krajní takový ten plastový šroub, kterým drží u kapoty a přitlačuje samotné torpédo k oknu. Nemohlo by tam zatýkat tou dírou pro ten šroub?

Fakt už nevím co... :-(

Jsem v autech úplný laik, tak za každou radu jsem moc vděčný...

Díky
Naposledy upravil(a) pacholek007 dne 30.10.2008 17:36, celkem upraveno 1 x.
Pacholek007

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od Bastard »

Kabinovým filtrem - podívej se, jestli nemáš bordel u stěračů, jsou tam odtoky :wink:

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od pacholek007 »

Bastard píše:Kabinovým filtrem - podívej se, jestli nemáš bordel u stěračů, jsou tam odtoky :wink:
Díky za info- teď jsem akorát updatoval ten můj hořejší dotaz... Ty odtoky jsou jako někde přímo u stěračů??? Co s tím, proštouchnout drátem? A myslíš, že by tím mohlo být ovlivněno i to přepínání foukání???

Díky
Pacholek007

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od Bastard »

pacholek007 píše:
Bastard píše:Kabinovým filtrem - podívej se, jestli nemáš bordel u stěračů, jsou tam odtoky :wink:
Díky za info- teď jsem akorát updatoval ten můj hořejší dotaz... Ty odtoky jsou jako někde přímo u stěračů??? Co s tím, proštouchnout drátem? A myslíš, že by tím mohlo být ovlivněno i to přepínání foukání???

Díky
Na krajích by měly být díry, přesně ti to neřeknu, ale nemyslím si, že by to ovlivňovalo to přepínání... :?

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od golfar »

Teď nevim jestli jsem to správně pochopil, ale táhlo od tý klapky je normálně když se na to podíváš tak je tam páka přes kterou se ta klapka ovládá a na tý páce by mělo bejt to táhlo nacvaklý a vést podél toho potrubí do středovýho panelu na ten ovladač rychlosti větráku. Kdyby bylo potřeba můžu to zítra vyfotit jak to tam má vypadat.
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od pacholek007 »

golfar píše:Teď nevim jestli jsem to správně pochopil, ale táhlo od tý klapky je normálně když se na to podíváš tak je tam páka přes kterou se ta klapka ovládá a na tý páce by mělo bejt to táhlo nacvaklý a vést podél toho potrubí do středovýho panelu na ten ovladač rychlosti větráku. Kdyby bylo potřeba můžu to zítra vyfotit jak to tam má vypadat.

No, kdyby Ti to vyšlo, tak bych Ti byl vděčnej... Díky ;-)
Pacholek007

hoky cv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.09.2007 10:18

Re: Mlžení oken, větrák jede, ale vzduch nefouká, kde by měl...

Příspěvek od hoky cv »

Zdravím vás hoši. Tak má paní má přesně ten samej problém. Zapne topení, ventylátor hučí a z průduchů nejde skoro nic. Nedávno jsem zkoušel vyndat krytky ovládačů (rychlost 0-4, medrá-teplá) a najednou to začlo foukat jako blázen. Měli jsme radost, ale jen ten jeden den. Druhý den to zas nešlo i po stejné procedůře, co jsem udělal prvně. Tak jem nahlédl na tyto stránky a doufám, že ten problém společně vyřešíme. Jak něco zjistíte, hned se podělte. To samé učiním i já. Mějte se.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“