golfík po nastartování začne drnčet

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od picaso123123 »

Zdravím ,potřebuju radu,mám golfa trojku 1,9 GTD....po nastartování mi za krátkou dobu začne nepatrně drnčet v prostoru motoru....nevím,jestli to je přímo v motoru nebo nějaká blbina kolem.Otáčky mám v normě kolem 1000 ale pri jizde se to stratí jen na volnobech a pri rozjezdu.Máte někdo prosím zkušenost s tímto problémem?Jo zapomněl jsem,není to pokaždé.jinak motor šlape tiše žádná vyběhanina.Jo a ještě jeden problém,někdy když tomu nandám a chci to pořádně roztáhnout tak mi přijde jako když to stratí tach když sešlapuju plnej plyn a když nepatrne povolím pedál plynu tak citim jak to chytne druhy dech...pride mi to jako když to prehltis a neco nestiha tak nepatrne povolim a je to lepši...proste pozvolna pridavat.Tohle jsem u dvojky golfa neznal....tam jsem mu daval za usi plnej kdyz jsem chtel vyuzit vykonu.Jinak to jede moc hezky........prosim o vase rady a zkusenosti.....mozna jsem to spatne popsal....díkes. :wink:

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od colorconceptGT »

kod motoru...oznacenie....GTD sa mi nezda...

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od johnyG »

colorconceptGT píše:kod motoru...oznacenie....GTD sa mi nezda...
GTD jsou a je jich dost. Je to 1,9TD 55kW motor ma tusim kod AAM

honzis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 16.02.2008 17:42
Bydliště: teplice

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od honzis »

johnyG píše:
colorconceptGT píše:kod motoru...oznacenie....GTD sa mi nezda...
GTD jsou a je jich dost. Je to 1,9TD 55kW motor ma tusim kod AAM

tak to tušíš špatně.AAM je 1.8 55KW benzin :old:

honzis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 16.02.2008 17:42
Bydliště: teplice

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od honzis »

co se tvého "drnčení" týčě,tak to může být cokoliv.Mě to dělal nejdřív vysypanej kat.Pak mi drnčel žárokryt pod výfukem,pak výfuk (po zahřátí přestal)Taky můžou dělat neplechu hydroštely.Nejlepší je,když to nastartuješ,vlezeš pod to a budeš poslouchat a hledat.A dej vědět,až vyřešíš.
Naposledy upravil(a) honzis dne 31.10.2008 18:09, celkem upraveno 1 x.

honzis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 16.02.2008 17:42
Bydliště: teplice

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od honzis »

jo a 55KW na varianta nic moc.Je to docela těžký auto a těch pár koní s tim moc hejbat nebude.

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od picaso123123 »

zdar,dik za radu..k tomu oznaceni...je to AAZ aspon podle technicaku.Co se tyce drnceni budu hledat ale hydrosteli to nebudou to ma jiny zvuk aspon u dvojky golfa.A ten vykon?uplne staci mam to jen na popostrkovani a jako kombika ktereho potrebuji.Ikdyz se tam daji udelat nejake ty upravy vykonu za par kacek a auto jede daleko lepe.Pred peti leti jsem mněl dvoku golfa 1.6 TD 44 Kw to byl ten nejslapsi turbac co delali.Kdyz jsem ho privezl tak jel jako obyc diesel ktereho jsem taky vlastnil a po mensich upravach....turba,poladeni cerpadla,vyndani katu....auto jelo jak das...octavie 1.9 TDI 81 Kw mi neujela snad mozna na dalnici ale na beznych silnicich ani nahodou a 90-ti konovka se predemne nedostala.....mnelo to jeden hacek ...slabe brzdy a auto se hodne hralo kdyz si mu nandaval...ale to by vyresil intercoler .....to uz jsem nestich a auto slo do sveta....rad na nej vzpominam.To same jde udelat i u toho meho 1.9 TD ale prdim na to je to origo nezakouri a 180km jede taky.....170km je tam pomerne rychle.Ale co mi vadi,je to,ze kdyz mu hodne seslapujes plyn kdyz se chces draveji roztahnout tak auto na to moc neneaguje musim plyn povolit a jede lepe....jako kdyby bylo hodne nafti a nestacilo to stihat...nevite?di a tesim se na dalsi pripominky.....golfaristi.....u nas se rika tryskac....pic

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od picaso123123 »

JO k tomu oznaceni...GTD je opravdu tak ale nemato nic spolecne zvyssim vykonem jako u dvojky golfa ktere bylo vybaveno pod timhle GTD intercolerem.U me trojky je to obic TD a to G je pouze lepsi vybava a oplastovani...tak to je a ne jinak.

Uživatelský avatar
cipra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HLOHOVEC u BRECLAVI
Kontaktovat uživatele:

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od cipra »

Taky mě tam něco drncelo na volnoběh, po dlouhém bádání jsem zjistil že mám uvolněný plech na potrubí pod vlnovcem tak jsem ho zpátky přivařil a je pokoj :lol:

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od picaso123123 »

di za radu...mrknu se na to..presne tak ...tenhle motor staci...zadna slozita vec...pic a dikes kamo :wink:

Uživatelský avatar
cipra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HLOHOVEC u BRECLAVI
Kontaktovat uživatele:

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od cipra »

není zač :lol:

wooodooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 26.01.2008 13:44
Bydliště: Netvořice, Pražská 116
Kontaktovat uživatele:

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od wooodooo »

johnyG píše:
colorconceptGT píše:kod motoru...oznacenie....GTD sa mi nezda...
GTD jsou a je jich dost. Je to 1,9TD 55kW motor ma tusim kod AAM
Já mam taky GTD, ale ze bych mel motor označenej AAM to nemam ja mam AAZ a muj motor dela uplne neco jineho, uz jsem premyslel udelat hydrostely a rozvody, ale nevim jak ti to drnci...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od Bastard »

AAM je 1.8 55kW benál. 1.9TD 55kW je AAZ :wink: Jinak hydroštely nedrnčí, ale cvakaj a rozvody taky nedrnčí... Většinou jde o nějakej uvolněnej plech, například tepelnej štít u turba nebo na výfuku a pod...

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od napster »

jj nebo u kotouče ohnutej plech,nastartuj a poslouchej,kde co drnčí potom se dá vyhledat víc. Jinak 1.9TD je jedině AAZ alespoň u GIII AAM je jak píše Bastard 1.8 55kw,kterej se dával do GIII v roce 1991 až 2000.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: golfík po nastartování začne drnčet

Příspěvek od picaso123123 »

JO mrknu na to..ja mam oznaceni..AAZ...nepsal jsem ...AAM.......snat to najdu..take mne to napadlo ze to bude nejaka blbost..plast,plech atd. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“