centrál a sklápění světel Vento

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Reve1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 10.11.2008 23:05
Bydliště: Liberec

centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od Reve1 »

Přátelé prosím o radu,mám dva dny koupené postarší /1996/Vento 1,9 D a piluji chyby,nejdou mě naklápět světla a dálkové centrální zamykání.U světel chápu,že tam budou motorky,ale chtěl bych vědět něco blíž,zda je to přes relé apod...Centrál je zajímavý,je tam typ s kompresorem a pouze zamyká,odemykání nic.signál z něj zřejmě jde/aspoň podle diody na klíčku/to ještě prověřím,ale zajímalo by mě,kde je nějaká řídící jednotka,či modul,nebo jestli se má dálka/klíč/ nějak naučit... Díky za rady Petr

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Centrál je s komresorem,je někde v zadním pravým blatníku v kufru.Jestli vrčí při zamykání i odmykání,pak bude někde problém s rozvodem vzduchu,jestli vrčí jen při zamykání,viděl bych problém v signálu z ovládání do kompresoru.Jo a součástí toho kompresoru je i řídící jednotka.
Obrázek

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od Batistuta »

Kompresor s jednotkou jsou u Venta v zadním levém blatníku. A klíčkem to jde normálně zamknout a odemknout ? Rozdělej tu zástrčku co je u kompresoru,může bejt zaoxidovanej třeba nějakej kontakt,už se mi to stalo a pak změř si,jestli tam jde signál,když zamkneš a odemkneš.

Reve1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 10.11.2008 23:05
Bydliště: Liberec

Re: centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od Reve1 »

ano,klíčkem bez problému,ikdyž mě přijde,že ho musím dlouho držet v poloze,aby se to otevřelo,či zavřelo cca 4s,zkusím tedy najít ten kompresor,slyším ho někde vzadu,ale tam odkud jde je schránka na lékárnu a otvor k němu není,musím tedy sundat obložení kufru?díky

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od Batistuta »

Jj,sundáš na levý straně ten koberec a je to za ním,černá polystyrenová krabička v ní je ta komresorová jednotka. Držet by si klíček neměl,normálně s ním otoč a vrat ho zpátky (měl by se teda vrátit sám ) a musí to makat,to zavření či otevření pak malinkatou chvilku trvá,je to vzducháč. No i když pokud to maká klíčkem,tak bude chyba někde v dálce nebo přijímači,ale nevím jak je to tam udělaný,nemám origo dálku. Pokud by si byl z Prahy,tak se můžeme někde sejít a zběžně to zkouknout,třeba i vagem,ale neslibuju žádnej výsledek.

Reve1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 10.11.2008 23:05
Bydliště: Liberec

Re: centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od Reve1 »

No jsem z liberce..uvidíme,juknu na to,zítra zkusím v práci klíček na generu jestli dává signál.Ještě se Tě kolego zeptám,jesli nevíš,jak vyzkoušet žhavící svíčky,aniž by museli ven,chápu,že by se měla dát změřit ohmicky,ale neudává se nějaká hodnota pro dobrou?nemám s tím vůbec zkušenosti,doteď jsem jezdil jen s benzíňákama.....rozebral jsem dneska cvičně starter,jde to nějak ztuha startit..no uhlíky a futérka to bude chtít nové,baterku mám novou,tlaky mi měřil servisák,dobrý,tak už si říkám,že toho moc nezbývá...jo a motorky na to sklápení světel jsem už rozběhal..tak díky za rady a doufám,že změna značky/doteď jsem byl citroenař/mě nezklame...zatím z toho mám dobrej pocit..

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od Batistuta »

Hele odpor má mít dobrá svíčka myslím 1 ohm,ale dá se to změřit i ampérmetrem do 120A. Po připojení to bude ukazovat na max. a pak klesat, až se ustálí zhruba na 40A (jelikož každá svíčka má odpor zhruba 10A ) a to znamená, že žhaví všechny. Pokud to spadne třeba na 30A, tak žhaví tři , 20A dvě atd. . Pokud to neukazuje nic,tak nežhaví žádná a taky si zkontroluj,jestli tam vůbec jde proud ke svíčkám.

Reve1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 10.11.2008 23:05
Bydliště: Liberec

Re: centrál a sklápění světel Vento

Příspěvek od Reve1 »

Je díky,tak jedna svíčka to měla za sebou..na ten centrál jsem zatím neměl čas,ale určitě to zvítězí i nad mou lenností,takže to udělám co nejdříve...takže zítra snad vyrazím mezi velkou rodinu VW....

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“