topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od VWmathes »

Honza-TDi píše:Tak jit a koupit celé??? Nejsem elektrykař ale snad to pujde něčím nahradit??
vrakoviste nebo nejakej manik co depa pres auta novy stoji 1000kc a sezenes ho od nekoho za 200-300 kc. ja za nej daval 250kc a bylo mi receno ze je to golfikuu nem :roll: :wink: oc
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od matasimek »

ja měl diodu z denniho svicení, kamoš tam letuje diody z vadných alternatorů, zatím se žádné auto nevrátilo,

Uživatelský avatar
Honza-TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 19.02.2009 01:48
Bydliště: Střednočeský/Plzenský
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Honza-TDi »

díky za info.
...

Mišule
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.03.2009 10:08

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Mišule »

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou někdo nemáte regulátor k prodeji. Mám stejný problém, funguje pouze stupeň 4 a občas zajiskří. Díky :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od pino.t »

Mišule píše:Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou někdo nemáte regulátor k prodeji. Mám stejný problém, funguje pouze stupeň 4 a občas zajiskří. Díky :wink:
Tak, ale pokud funguje jen 4. stupeň tak je to odporem a ten novej stojí kolem 800
btw: odkud se ti zajiskří?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Mišule
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.03.2009 10:08

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Mišule »

Jiskří to v levém regulatoru, když dam 4 stupeň. A dnes, když jsem jela z práce, mi to odešlo úplně :( Takže myslíš, že je to odporem? Doufám teda, že jen plíškama.. :roll:

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od VWmathes »

Mišule píše:Jiskří to v levém regulatoru, když dam 4 stupeň. A dnes, když jsem jela z práce, mi to odešlo úplně :( Takže myslíš, že je to odporem? Doufám teda, že jen plíškama.. :roll:
jestli se ti ventilator toci a toci se jen na 4 stupen bude to na 99% odpor K.O. a jestli ti jiskri prepinac mezi plisky bych nejak neresil i me to zajiskri a zkusil bych treba dat druhy stupen a na ty plysky pritlacit jestli se to nerozjede muzou jen blbe prilehat zkusil bych je trosku naohybat.... me odesek odpor a sel me jen 4 stupen cena noveho je nechutnych 1000kc takze bych zkusil spis nejaky vrakoviste nebo nekoho kdo dela do aut:) ja sehnal jetej za 250kc a porad funguje :wink:
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Spooony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.02.2014 03:18

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Spooony »

ahoj klubaci mam taky problem s topením respektivě s ventilatorem nejede mi ani na jeden stupen ale při tom topí.nasedl jsem do auta dal jsem klíček do první polohy pustil jsem větrak a vydrželo mi to cca 30 seund pak se vyplo a od te doby ani h***o.

insomnic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.05.2016 14:34

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od insomnic »

Ahoj, nechci zakládat nové fórum. Jede mi ventilátor jen na 4. rychlost. Než k tomu došlo, tak šla i 2., třetí a první ne. Vyměnil jsem odpor, ale nic se nezměnilo. Od doby, co se to rozbilo, se ale na čtvrté rychlosti kolečko přepínače výrazně zahřívá- až tak, že je to celkem o strach a po nějaké době, co jsem zapínal ventilátor vždy jen na chvíli, jsem si všiml, že kolečko přepínače je lehce zdeformované žárem. Chtěl bych zkontrolovat, jak jsou na tom ty plíšky, ale nejsem si jistý jak na to a nechci ho urvat. Kdesi jsem četl, že se má nastavit do polohy 2 a následně silou vytáhnout. Můžete mi to prosím jen někdo potvrdit, ať si ho zbytečně neutrhnu?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od pino.t »

Už si to moc nepamatuji, musím mrknout, ale posundával bych všechny kryty a povytáhl celé ovládání ven.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

insomnic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.05.2016 14:34

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od insomnic »

Já jsem právě celé obložení včera odšrouboval a moc mi to nepomohlo. Co jsem pochopil, tak plíšky, které se občas ohnou a ztratí kontakt, jsou přímo pod tím kolečkem. Když jsem šuplík s táhly apod. vytáhnul, tak jsem nenašel nic, co nasvědčovalo způsobu, jakým se má kolečko oddělit. Díky za ochotu!

insomnic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.05.2016 14:34

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od insomnic »

Tak můžu potvrdit svou předchozí domněnku, třeba to někomu pomůže. Přepínač/ kolečko jde skutečně bez problému sundat zatáhnutím a na jeho poloze zřejmě nezáleží. A můj problém s větráním byl skutečně způsobený tím plíškem- stačilo vytočit kolečko do polohy uzavřeného přívodu vzduchu, konec plíšku zkroutit a funguje bez problému. Ponaučení nakonec je, že se rozhodně vyplatí zkontrolovat nejdříve toto a ne zbrkle běžet kupovat předřadný odpor (naštěstí jen za 350 Kč).

Uživatelský avatar
R.O.N.N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 18.11.2011 11:46
Bydliště: Mlýny

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od R.O.N.N »

Je to 14 dní, co jsem tohle řešil u tchýně na Mondeu (víceméně ten samej odpor), oprava mě stála 16,- a trošku pájení. Problém byl v tepelné pojistce, stačilo ji vyměnit a tradá, vše zas funguje jak má.
Třebas to někomu pomůže :pleasantry:
Přílohy
post-10-1172756118.jpg
http://www.ges.cz/cz/tepelna-nevratna-pojistka-tc-210-GES07900831.html
http://www.ges.cz/cz/tepelna-nevratna-pojistka-tc-210-GES07900831.html

daniber
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 11.12.2007 20:09
Bydliště: vrchlabsko

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od daniber »

A neřešil to někdo třeba klasickým, většinou i nesmrtelným potencimetrem co se nechá všude sehnat? Jen by bylo dobrý vědět nějaký proudy aby fakt vydržel. Sice je to bastlení ale třeba tohle by se mi misto klasickýho 4polohovýho docela líbilo.
Přílohy
ELPROH0010777_1.jpg
ELPROH0010777_1.jpg (26.65 KiB) Zobrazeno 3344 x

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Větrák má cca 200W,tak si to spočítej. Myslím,že s potenciometrem jsi dost vedle.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“