topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

MikyCBR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.12.2008 16:52

topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od MikyCBR »

Zdravím, můžete prosím někdo zkušenější poradit? Na Ventu mi nefunguje regulace topení, resp. funguje pouze na nejvyšší čtrtý stupeň. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Díky za všechny rady!

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od pino.t »

Umřel ti odpor na ventilátoru topení, nový stojí tak 1000 kč.
Najdeš ho před spolujezdcem vpravu u sloupku pod kastlíkem.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

MikyCBR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.12.2008 16:52

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od MikyCBR »

sakra až takhle...no snad se dá pořídit jetej za lepší peníz... každopádně díky moc za radu!!!

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Licker_ »

nebo to může být tím, že ti ten plíšek otáčejícího kolečka dobře nedosedá na ten plíšek v regulaci topení. Mám ted stejnej problém a už jsem si přes člena klubu objednal novou regulaci od něj za 400kč. U mě to ted dělá to, že u 4.stupně mi přeskočí jiskra (což by taky nemělo, melo by to krásně procházet ten proud přes to!) a u ostatních se vůbec nic nestane!

Nejprve mi taky odešel odpor a novej stojí na golfa III. r.v.92 1400Kč. Neskutečný prachy! Taky jsem si ted myslel, že to je tím, ale je to tou regulací. Zkus se na to mrknout, jestli ti dobře dosedají ty plíšky ;)

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od picaso123123 »

regulace je KO....vypálená...ty nejpoužívanější stupně....... :x

MikyCBR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.12.2008 16:52

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od MikyCBR »

ta regulace se mi zdá pravděpodobnější už jen proto že mi tam kámoš dával červený diody místo těch origo zelenejch... od tý doby to zlobí. Zkusím se na to mrknout dík

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od napster »

osvětlení nemá na to vliv,to se bere z origo,tam z toho 2pinovýho konektrou,jak byl v tom bílim plastu,možná při nandávání ti něco udělal s tou destičkou na regulaci,to sundej celkem cca 6šroubků odendej záslepky nad polelníkem a popelník a tam jsou u popelníku 2šroubky,potom jsou tušim i pod těma záslepkama a potom vycvakni ten plast,jak v něm jsou ty kolečka na štelování topení a pod tim jsou další 4šroubky a je to.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od KaCzaba »

a kdyz funguje jen 2 a 4 stupen,tak to bude taky odpor nebo spis ten plech pod koleckem?
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od pino.t »

KaCzaba píše:a kdyz funguje jen 2 a 4 stupen,tak to bude taky odpor nebo spis ten plech pod koleckem?
můžeš zkusit zezadní strany toho regulátoru vyndat konektor a propoovat jednotlivé bráty a uvidíš jestli se točí nebo ne.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Envio »

.. :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=84562

Řeší se to tady pořád dokola.. :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od pino.t »

Envio píše:.. :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=84562
Řeší se to tady pořád dokola.. :wink:
Tad je toho k tomu problému napsáno asi nejvíc, na tom vláknu je jen pár vět a odkaz na další vlákno kde je tho ještě mín :P .
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Envio »

pino.t píše:
Envio píše:.. :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=84562
Řeší se to tady pořád dokola.. :wink:
Tad je toho k tomu problému napsáno asi nejvíc, na tom vláknu je jen pár vět a odkaz na další vlákno kde je tho ještě mín :P .
Jasně, to já vím, já jen říkám, že je to už po několikáté duplicitní téma.. Tohle se mohlo řešit tam a né opět zakládat nové téma.. Jinak já měl kdysi taky prolblém s tím spáleným konektorem, co je pod kaslíkem u spolujezdce.. Taky mi to fučelo jen na 4. stupeň..

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od VWmathes »

resim to same:( zkousel jsem jestli doseda ten plysek a zda se ze jo jen na ten ctvrty stupen to obcas co jsem spozoroval zajiskrilo.. ale 1 2 3 nejdede vubec sel jsem po tom predradnem odporu u spolujezdce dole pod kastlikem a nevim jestli jsem se dobelhal spravne ale je to toto viz obrazek ze?
Přílohy
429401d311c1457b7c9df3b19baaa57b.image.542x303.jpg
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od Licker_ »

VWmathes píše:resim to same:( zkousel jsem jestli doseda ten plysek a zda se ze jo jen na ten ctvrty stupen to obcas co jsem spozoroval zajiskrilo.. ale 1 2 3 nejdede vubec sel jsem po tom predradnem odporu u spolujezdce dole pod kastlikem a nevim jestli jsem se dobelhal spravne ale je to toto viz obrazek ze?

jj je to on, ale já to měl vytažený bez toho plastu...Na konci je špatnej asi ten odpor, pokud ti plíšky dosedají na sebe dobře ;)

Já prvně myslel, že to je tím odporem a nepodíval jsem se na plíšky a vyměnil jsem odpor za 1400Kč ve VW :D Ale tak aspoň ho mám novej a dlouho vydrží, teda doufám :D

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: topení funguje jen na IV.stupeň poraďte.

Příspěvek od VWmathes »

Licker_ píše:
VWmathes píše:resim to same:( zkousel jsem jestli doseda ten plysek a zda se ze jo jen na ten ctvrty stupen to obcas co jsem spozoroval zajiskrilo.. ale 1 2 3 nejdede vubec sel jsem po tom predradnem odporu u spolujezdce dole pod kastlikem a nevim jestli jsem se dobelhal spravne ale je to toto viz obrazek ze?

jj je to on, ale já to měl vytažený bez toho plastu...Na konci je špatnej asi ten odpor, pokud ti plíšky dosedají na sebe dobře ;)

Já prvně myslel, že to je tím odporem a nepodíval jsem se na plíšky a vyměnil jsem odpor za 1400Kč ve VW :D Ale tak aspoň ho mám novej a dlouho vydrží, teda doufám :D
no ja ty kretzensky plisky vseljak ohybal a nic. jen na 4 proste valii.... odpor jsem promeril a nic neukazuje:( takze asi death:(
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“