TIPY A TRIKY - INTERIÉR A ELEKTRO

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Happy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

TIPY A TRIKY - INTERIÉR A ELEKTRO

Příspěvek od Happy »

Zde můžete vkládat Tipy a triky, jak vylepšit interiér, elektroniku, či audio v Gé Trojkách.
_______________________________
Dlouho jsem řešil problém, jak vyčistit sedačky v aautě. Platit se mi moc nechtělo. Dlouho ksem přemýšlel jak nato. nakonec jsem se do toho pustil sám. Sedáky jsem vyndal, doma slíkl a protáhl pračkou na 30 C. Výsledek, jako z Vlčího Hradu. Jinak na tom není co zkazit, zadní se stahujou, je to iuntuitivní, je tam takovej zacvakávací plast. Přední jsou složitejší, pár šroubu na torx, ale taky v poho.
To jen tak kdyby někdo váhal, zda do tohto jít, nebo ne. je to v pohodě

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

Předělání podsvícení budíků LED diodami(v němčině+foto)

http://www.blauetachos.de/doc/vw/golf_3 ... meter).htm

OPRAVA-Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu,protože jsem to připojoval podle obrázku a tam je opačná polarita těch plíšků,takže jsem to šel nasadit do auta,zapnu světla a .....tma,budíky ani neblikly.Myslel jsem,že mě je°°e :evil: .Ale byla to první věc,co mě napadla,tak jsem to měřil měřákem a co by jste řekli,měl ho tam!! :roll: Zaplať panbůh!Fotky už jsou opravené podle skutečnosti a pravdy.Takže případnym následovníkům hodně štěstí a pevné nervy,kdyby něco 8)
Naposledy upravil(a) vento dne 06.02.2017 17:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

Aby při zapnutí dálkovejch světel svítily i tlumený tak je potřeba mít tenhle plíšek...

...důvod - klasický světla mají 1x H4, Angel a čočky 2x H7...

...do světel in pro sem ho před rokem a půl nedostal, do anegelů se snad dávaj 2kusy...

vše podstatný máte na fotkách!

NEW:

materiál :

asi bych použil měděný plech nebo bych koupil fastony(obrázek viz níže), ten užší 2,8, a případně ho upravil a oba konce bch spojil měděným kabelem, který bych ještě do toho fastonu nejen přicvakl,ale i propájel. Celé dílo bych dal do smršťovačky. Odkaz třeba na prodejnu GME : http://www.gme.cz/cz/fs8545-bs-p834-037.html popř. tohle, ale sundal bych tu bužírku http://www.gme.cz/cz/fs28x05rt-p834-040.html
faston.jpg
Přílohy
2006_1127pojistky0007.JPG
2006_1127pojistky0007.JPG (30.22 KiB) Zobrazeno 52272 x
2006_1127pojistky0004.JPG
2006_1127pojistky0004.JPG (12.64 KiB) Zobrazeno 52273 x
2006_1127pojistky0001.JPG
2006_1127pojistky0001.JPG (20.37 KiB) Zobrazeno 52437 x
Naposledy upravil(a) RomeoMontek dne 29.10.2010 10:42, celkem upraveno 2 x.
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od Pompier »

Tak ja taky neco pridam.
V kufru mam tubu a pri vyssi hlasitosti se venku z pod zadniho narazniku otyvalo drnceni.
Na radu kamarada sem sundal zadni naraznik (pouze odsroubovani torxu u patych dveri (vika kufru) a dalsich zespod narazniku). Pod nim se nachazeji odvetravaci otvory kryte gumovymi platy. Ty rezoniji a "placaji" o mrizku, coz vydava ten neprijemny drncivy zvuk...
Reseni : za pouziti nasili vytrhat gumy :-)
Prozatim ponecham v teto podobe pokud bude probelm, vyndam i mrizky a nahradim sitovinou s jemnym okem, kterou podlepim silikonem (nebo jinym lepidlem na bazi PU) aby neklepaly o karoserii a prisroubuji samoreznymi vruty (idealni nerezove) ...
Treba to nekomu pomuze..
Přílohy
Torxy pod krytakmi u kufru
Torxy pod krytakmi u kufru
Torxy zespod narazniku
Torxy zespod narazniku
Naraznik dole
Naraznik dole
Odvetravaci mrizka s gumou
Odvetravaci mrizka s gumou
Mrizka s gumou 2
Mrizka s gumou 2
Mrizka bez gum
Mrizka bez gum

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od muficek »

PODSVÍCENÍ BUDÍKŮ LEDKAMA-OPRAVENO
Tak jsem se konečně dneska odhodlal :wink: .Supersvítivé modré LED diody už mám od včerejška doma,tak jsem se na to vrhl.Fotky jsou zatím jen z mobilu,ale časem je vyměním.Mám benzín 1,8 8V bez MFA a klimatizace.
Takže po vyndání budíků z auta a sundání zadního plast.krytu jsem odšrouboval červené torxy.Jde to plochým šroubovákem 2,5mm širokým.Tímto jde sundat ten plošňák.Vrchní bílý plast je tam jen nacvaknutý na packách.Po vyndání žárovek jsem navrtal 7 děr prům.5 mm.První díra 1,5 cm od kraje a pak po 3 cm,vychází to dobře.Před každou LEDkou je odpor 1000 ohmů (1K0).Teče tam asi 12mA,takže se to ani nehřeje.Odpor je naletovaný na nožce od diody,která přijde naletovat na +(zkoušel jsem na tužkové baterii),je v té černé bužírce.Pak už jen nastrkat LEDky do těch dír a přiletovat přívody k těm plíškům.Jde to docela dobře.Trvalo mi to asi 50 minut i s vyndáním z auta.
Materiál-7ks LED supersvítivé - 53,20 kč
7ks odpor 1000 ohmů - 5,- kč
Modré torxy drží ciferníky.Jdou sundat po sundání ručiček.
Žluté torxy drží tu samotnou mechaniku tacha,otáčkoměru,teploměru a palivoměru.
OPRAVA-Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu,protože jsem to připojoval podle obrázku z http://www.blauetachos.de/doc/vw/golf_3 ... on_trw.htm a tam je opačná polarita těch plíšků,takže jsem to šel nasadit do auta,zapnu světla a .....tma,budíky ani neblikly.Myslel jsem,že mě je°°e :evil: .Ale byla to první věc,co mě napadla,tak jsem to měřil měřákem a co by jste řekli,měl ho tam!! :roll: Zaplať panbůh!Fotky už jsou opravené podle skutečnosti a pravdy.Takže případnym následovníkům hodně štěstí a pevné nervy,kdyby něco 8)
Přílohy
Ploš.spoj-šroubky.JPG
Polarita plíšků.jpg
Celk.pohled.jpg
Obraz002.jpg
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od baciluss »

Prerabka budikov
Nechtiac som na to narazil...je to nemecky :wink:
http://www.splenetic-spoons.com/g3/
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
ukro
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od ukro »

takze dnes jsem mel chvilku casu tak jsem prelozil (no spis napsal nejak tak aby tomu trochu rozumeli) postup pro vynulovani pocitadla do vymeny oleje atd. Nevim jestli to tady uz bylo nebo treba to kazdej zna ale kdyby nekdo nevedel tak ...

Tak tady to je!

SRI-Monitor (indikator terminu servisni kontroly) kontrola je vysvecena na displeji pro pripomenuti servisu. Informace se objevi na displeji po dobu 3s. po zapnuti zapalovani

Tento navod je pro nastaveni a vynulovani SRI-Monitor pro GolfIII, Vento.

ukazatele na displeji

IN00 - obluha neni treba - standartni info
OEL - po 15000 km pri pravidle, ze rocni interval obsluhy neubehl.
IN01 - rocni obsluha 12 mesicu (zahrnuta i vymena oleje)
IN02 - po 30000 km, servis (kompletni prohlidka)


pocitadlo nejen ukazuje ujete km ale i odpocitava ujete km do kontroly napr. IN01

pro vynulovani pocitadla

1. zapnout zapalovani (ale nestartovat)
2. zmacknete tlacitko pro nulovani ujetych km za den
ujety km za den se navynuluji a objevi se po dokonceni tyto operace
3. vypnete zapalovani a pustte tlacitko denich km
na displeji se objevi OEL pomoci tlacitka nastaveni minut to jest spodni vy muzete vynulovat pocitadlo OEL
4. zmacknete toto tlacitko a drzte ji do ty dobu dokud se na displeji neobjevi pet horizontalnich car - - - - -
pustte tlacitko
5. zmacknete a pustte tlacitko denich km
na displeji se objevi napis IN01 pokud je potreba vynulovat toto pocitadlo tak opakujte (4)
6. zase zmacknete tlacitko denich km a pokud je potreba vynulovat i IN02 opakujte (4)
pokud pouze menite olej tak vynulujte jenom OEL
pokud delate rocni kontrolu IN01 tak vynulujte OEL a IN01
pokud provadite vsechny kontroly vynulujte vsechny pocitadla
7. zapnete zapalovani (nestartujte)
8. jak mile se na displeji objevi IN00, vypnete zapalovani
9. vse je nastaveno!!!


pocitadlo denich km musi ukazovat stale stejnou hodnotu jako pred nulovanim

programovani ruznych servisnich pocitadel

je mozne nastavit u kazde funkce svuj vlastni interval tato funkce se pouziva pri vymene pristrojovky nebo kdyz chcete nastavit svoje vlastni intervaly ktere se budou lisit intervalum VW
napriklad vy muzete nastavit vysveceni OEL na displej po ujetych 6000 km

1. zapnout zapalovani (ale nestartovat)
2. pustit tlacitko denich km, pustit tlacitko nastaveni minut
3. na displeji se musi objevit OEL 1,S kde S ukazuje rezim SET (nastaveni)
4. pomoci zmacknuti tlacitka denich km vy muzete menit rezimy
OEL 1,S pocitadno pro vymenu oleje ( original 15000 km)
OEL 2,S pocitadlo casu do vymeny oleje ( original 12 mesicu)
IN 01,S pocitadlo casu do rocni kontroly ( 12 mesicu)
IN 02,S pocitadlo km do specialni kontroly ( 30000 km)
5. pomoci tlacitka nastaveni minut vy se muzete podivat na kolik je to nastavene
po druhem zmacknuti tlacitka nastaveni minut vy vyberete dalsi mensi moznost. nastaveni stale chodi dakola dojdete do nejmensiho a po dalsim zmacknuti se objevi nejvetsi cislo
6. po nastaveni kazde funkce vypnete zapalovani.

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od JaSk »

Jak sundat dveřní tapecy GIII/Vento:
Přílohy
tapec.jpg
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od JaSk »

Jak rozebrat sedadlo GIII/Vento (kvůli přehození polštářů, potahů, etc...)
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od vento »

dodatecne zapojeni autoradia -vysvetleni kabelaze
made in L.Pokorny
Přílohy
zapojeni.jpg
zapojeni.jpg (16.88 KiB) Zobrazeno 48251 x
http://www.baterky-levne.cz Přivezu vám autodoplnky z DE ,nakupuji také na e-Bay

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od mates-vento »

K předchozímu příspěvku: ten hnědo/červenej vodič je dobrá věc, ale je škoda, že je dost slabej na to, aby se na něj daly připojit další "spotřebiče"...

Takže jsem vzal běžné relátko, tenhle vodič odpojil od rádia a připojil na cívku relátka.
Druhej vývod z cívky se spojí s kostrou a relátko se někam uchytí - docela vhodné místo sem našel pod volantem, co je spodní plast palubky (Golf 3/Vento), drží na 5ti šroubech (je tam místo pro uchycení relátka jak dělané a hned vedle kostřící bod).

Na "vstup" relátka si hodíte stálej plus a na spínací kontakt už připojujete rádio nebo třeba jako u mě dodatečně instalovaný el. okna, který se zapínaly až se zaplym zapalováním :)

Upozornění (pro jistotu, to nejdůležitější):
- Pokud to jde, vemte + z pojistkovky. Rozhodně neberte stálej + přímo z baterky, ale vždycky přes pojistku s dostatečně nízkou hodnotou, nechcete přece vyhořet ;) To samé platí, když se běžným drátkem o průřezu 1mm napojíte na 10ku kábl, na kterym je 80A pojistka...
- Pokud překročíte povolený proud vaším relátkem, můžete opět vyhořet ;)
- Pozor na tahání vodičů kolem ostrých kovových hran - pokud to nejde jinudy, tak buď vodič nebo hranu plechu oblepte nejlépe molitanem.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
DDragoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.10.2007 08:08
Bydliště: Jičín

dálková s tlumenými

Příspěvek od DDragoo »

k těm světlům dodávám, že to PŘIPÍNÁNÍ dálkových může udělit i jiná levá páčka za volantem, z vlstní zkušenosti: měl jsem G3 kde se dálková světla připínala, koupil jsem jiného u něj se ale na dálková přepínalo, jelikož se mi rozbil spínač na varovná, vyměnil jsem levou páčku a ejhle, dálková se nejednou připínala

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od klasek »

ZAPOJENÍ TEMPOMATU VENTO/GOLF 1,9 - 1Z... :lol:
Už se mě nato pár lidí ptalo,že nejsem sobec,tak to sem nahodim.Snad to někomu pomuže. :lol:

T4a... svorkovnice páčky tempomatu
T4b... svorkovnice pod pojistkama
T68... svorkovnice na řídící jednotce motoru


T4a/1 - bílý - T4b/1 - černý - pojistka 5
T4a/2 - modrý - T4b/2 - modro/šedý - T68/34
T4a/3 - červený(červeno/žlutý) - T4b/3 - červený - T68/35
T4a/4 - černý - T4b/4 - černo/bílý - T68/66

Čistě laicky propojit pin1 svorkovnice tempomatu z pinem1 svorkovnice u pojistek atd....
Přílohy
1Z (5).jpg

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od Envio »

Tak já také přidám něco do mlýnku.. :D Konkrétně se jedná o originální německé schéma zapojení DSP Nokia Sound Systemu, které se dávalo do našich jubi mazlíků " 20 jahre GTI " .. :wink:

V druhé příloze je oscanován originální manuál na ekvalizér a nějaké povídání o DSP.. :wink:

Návod na samotné Beta rádio se myslím není třeba.. :D Jednodušší už to býti nemůže.. :D
Přílohy
DSP Golf - III. 96.pdf
Schéma zapojení DSP
(432.4 KiB) Staženo 443 x
DSP Nokia Sound System
DSP Nokia Sound System
Manuál ekvalizéru
Manuál ekvalizéru

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy & Triky

Příspěvek od diRk »

Jeste doplnim Envia - fotka GAMMY zezadu - detail konektoru... (kvuli EQ, wooferu)

Obrázek
Přílohy
494935167_3.jpg
495524424_3.jpg
gamma4_pin.jpg
gamma4_pin.jpg (17.58 KiB) Zobrazeno 46191 x
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“