Oprava / Úprava stropnice

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Waldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 15.01.2008 11:56

Oprava / Úprava stropnice

Příspěvek od Waldik »

mam problem, začala se mi na mojí G3 odlepovat stropnice, neví někdo čim bych to mohl přilepit?

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Stropnice G III

Příspěvek od Řízek »

Zdarec klubáci. Má někdo zkušenost s potahováním stropnice u GIII???
Mám v plánu strhnout původní-půjde to lehce,už se odlepuje sama,a natáhnout vlastní vzor látky. Složení látky je obdobné jako origo,tak potřebuji poradit,jaké jsou na to nejlepší přípravky na lepení,aby lepidlo neprosáklo skrz. Díky za rady a tipy a triky ;)

Uživatelský avatar
pavelmarek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sokolov, Praha

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od pavelmarek »

Sloučeno
RS6 C6, E60 530d daily

Waldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 15.01.2008 11:56

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od Waldik »

OK :D

ještě nikdo neopravoval stropnici? chci jí hodit do černa, ale nejdřív jí musim dát do pucu :)

Uživatelský avatar
pavelmarek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sokolov, Praha

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od pavelmarek »

Z mojí zkušenosti je nejlepší sehnat jinou. Opravovat to asi moc nejde :( Já jsem ji taky nechal čalounit do černa u "profesionála", ale to stálo za h***o, odlepovalo se to a tak... Tak jsem vyzkoušel několik dalších čalouníků ale výsledek stejnej. Tak buď jsou to jelita a nebo to nejde. Hodně lidí ji tu stříkalo barvou, což je podle mě asi neschůdnější cesta, pokud je stropnice jinak v pořádku.

Naplácat na ni laminát a nechat ji nalakovat rovněž nedoporučuju, rovněž z vlastní zkušenosti (ostuda vim) :( :roll: Ale letěla hned ven a místo ní nová :)
RS6 C6, E60 530d daily

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od skacel99 »

já jsem koupil nějakou pružnou černou hadru a nalepil ji na to chemoprenem...drží to perfektně ale musí se dát velkej pozor na prosakování lepidla...a hlavně neudělej to co já-nestrhávej starou hadru,protože jde i s jednou vrstvou papíru a stopnice se tak dost oslabí,tudíž se pak lehce prověšuje :roll:

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od Řízek »

a jak jsi zacházel s tím chemoprénem,aby neprosákl? Jakej je výsledek? Myslím ve všech ohybech,např. u stínítek. Máš foto?

Jak jste tu stropnici popř. přepravovali v autě? Vejde se nějak do G3 i s řidičem?

Uživatelský avatar
pavelmarek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sokolov, Praha

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od pavelmarek »

Řízek píše:a jak jsi zacházel s tím chemoprénem,aby neprosákl? Jakej je výsledek? Myslím ve všech ohybech,např. u stínítek. Máš foto?

Jak jste tu stropnici popř. přepravovali v autě? Vejde se nějak do G3 i s řidičem?
Vejde, jen musíš mít hlavu prostrčenou otvorem na šíbr :-D
RS6 C6, E60 530d daily

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od skacel99 »

Řízek píše:a jak jsi zacházel s tím chemoprénem,aby neprosákl? Jakej je výsledek? Myslím ve všech ohybech,např. u stínítek. Máš foto?

Jak jste tu stropnici popř. přepravovali v autě? Vejde se nějak do G3 i s řidičem?
pokud si s tím vyhraješ,a koupíš dostatečně elastickou látku tak i ohyby jdou udělat.Horší je,že čím více je např. u stínítek látka natažená přes ohyby,tím hůře chemopren lepí,takže se musí dávat víc lepidla a prosakuje to...nanášel jsem ho plochým štětečkem cca 1 sm širokým...chce to prostě co nejvíc elastickou látku,a taky trochu tlustší,aby se lepidlo neprosakovalo...je to hrozná drbačka a byl jsme po tom solidně sjetej,protože jsem to dělal v uzavřené místnosti :D

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Oprava / Úprava stropnice

Příspěvek od PlusOne »

Ohledně čalounění mrkni sem:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... %C5%BEenka" onclick="window.open(this.href);return false;
je tam pár dobrých rad ohledně látek a lepidel od uživatele (a moderátora :-D ) VTUNI
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Brruno1
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 20.06.2009 21:36
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: čím opravit stropnici?

Příspěvek od Brruno1 »

pavelmarek píše:
Řízek píše:a jak jsi zacházel s tím chemoprénem,aby neprosákl? Jakej je výsledek? Myslím ve všech ohybech,např. u stínítek. Máš foto?

Jak jste tu stropnici popř. přepravovali v autě? Vejde se nějak do G3 i s řidičem?
Vejde, jen musíš mít hlavu prostrčenou otvorem na šíbr :-D
Jsem si to představil a málem jsem si cvrnknul :D :D

Uživatelský avatar
Aladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 16.11.2007 19:49
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava / Úprava stropnice

Příspěvek od Aladin »

já měl stropnici relativně dobrou, takže jsem jen koupil látku (vzorem je stejná jako Alcatraz látka). Dělali jsme to ve třech lidech, jeden držel stropnici, druhý látku a třetí přilepoval a vyhlazoval. Myslím, že se to povedlo na jedničku (resp. jedna mínus, ale to půjde ještě opravit - u clonítek je to malinko (ale opravdu jen malinko) odchlíplé, řešení je do injekční stříkačky nabrat pár kapek chemoprenu, jehlou propíchnout látku a prcnout to tam... nechat odvětrat a přilepit.

No a zde je výsledek: lepší foto normálním foťákem klidně udělám

Obrázek

jarafrisauf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 02.03.2010 08:47

Re: Oprava / Úprava stropnice

Příspěvek od jarafrisauf »

taky to mám takhle uělaný je to super
Přílohy
VW golf GTI 16V 038.JPG

Uživatelský avatar
Aladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 16.11.2007 19:49
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava / Úprava stropnice

Příspěvek od Aladin »

vypadá to úplně stejně :))))

milucky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.08.2015 19:02

Re: Oprava / Úprava stropnice

Příspěvek od milucky »

zdravím klubáci :)
taky se na to chystám, ale spíš mám obavy z toho, že nevím jak, nebo kudy tu stropnici sundat. Nikde jsem nic pořádně nenašel, tak jestli by někdo z vás neměl návod na to, jak a co :blush: :blush:
Golf 3 1.9 TDI 1Z 1995

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“