Koroze

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Koroze

Příspěvek od BackerYoung »

Jak mám odstanit korozi z místa které je vyznačeno na fotce ( tu fotku jsem si pujčil tady od jednoho klubáka :) )


Mám to nějak vybrousit až na plech a nastříkat ? Není té koroze moc a je jen povrchová ale chci to dát pryč než se to rozroste.
U těch dveří to neni ve dveří ale v prahu u těsnění dveří taková 2x1 cm ale tam už začíná malá dirka.




Ilustrační foto:
Přílohy
1111.JPG

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Koroze

Příspěvek od mates-vento »

Pokud se chceš koroze zbavit a ne jí jenom zakrejt (což je k ničemu), tak to chce vybrousit až na plech a z něj tu rez dostat tak, aby tam pokud možno žádná nezůstala... Je s tim práce, ale ty to máš ještě v pohodě - mě se chytá rez na hraně střechy u předního skla, takže se toho bez odlepení okna nezbavim :(
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Koroze

Příspěvek od BackerYoung »

Jo tak to bude v pohodě, Jinak jak moc to tam máš ty ? Já kdybych to neměl moc tak bych radši počkal až mi tam vletí kamínek a rozbije sklo. a to bych to rovnou i vybrousil.

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Koroze

Příspěvek od mates-vento »

Tak díra tam ještě není, zatim je jenom vidět, jak to pod lakem roste, takový ty bublinky. Zatim to ještě nechám a budu to řešit asi tak, jak píšeš :mrgreen: ále nelíbí se mi to, čim dýl se koroze nechá, tim hůř samozřejmě...
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Koroze

Příspěvek od BackerYoung »

TAk ono pár puchýřků nic neudělá vem WD 40 prostříkni to a když se to nebude rozrustat tak to řeš až ti to sklo naprasnke. I když pokud máš známého nebo si to dokážeš sundat sám tak není problém.

Uživatelský avatar
Lukas4ever
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 17.09.2009 08:59
Bydliště: PÍSEK

Re: Koroze

Příspěvek od Lukas4ever »

osobně jsem tuto záležitost řešil před 2 týdny.. rez u předních blatníků přesne jak máš označeno... vybrousil jsem to... a hle bylo tam tolik bahna až sem se sám divil.. tak sem "vycistil" vyhříval jsem tak asi 2 hodiny aby tam nezustala přebytecná voda a vystříkal antikorozním lakem dutinovým.atd...doufám ze to nejakou dobu vydrží a tímto se chci zeptat jestli nekdo nemá zástěrky na 3 golfa přední i zadní protože bez zástěrek si 1. zimu s mim "miláčkem" :-D neumim předtsavit.díky
Pecky'S

Uživatelský avatar
Honzán
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 11.08.2009 19:42

Re: Koroze

Příspěvek od Honzán »

tak tenhle problém jsem taky nedavno řešil koroze spodku blatníku u prahu a puchýř na prahu u předního kola. taky jsem si říkal že to vybrousim až na plech a vystříkam dutiny práh že natřu tim sráčem na podvozky.pustil jsem se do toho a první co jsem objevil po sundání puchýřů na blatníku v části pod lištou dopadlo tak že to bylo natolik zkorodovaný že celá ta část od lišty upadla a koupil jsem nové blatníky oba dva.zbytek jsem pro jistotu vzal známému klempírovy a ten když šáhnul na puchýře na prahu tak měnil skoro půl podlahy, takže jsem nechal rovnou udělat i druhou stranu...... tak držim palce ať na tebe nevyskočítaky nějaké takové překvápko :wink:

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Koroze

Příspěvek od BackerYoung »

Jj je potřeba se o to starat jinak je to v prdeli. Já to mám oukey ale to bahno chce vyndavat jinak je to nahovno a bude to reznout.

VW Golf mk3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.10.2011 01:58

Re: Koroze

Příspěvek od VW Golf mk3 »

Ktere mista jsou na golfu III kritycka kde mam hledat korozi nebo diry zkrz.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Koroze

Příspěvek od krbec »

VW Golf mk3 píše:Ktere mista jsou na golfu III kritycka kde mam hledat korozi nebo diry zkrz.
v kasli vole :-D :yahoo:
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Koroze

Příspěvek od 11mAjA11 »

Spodek komplet, kolem plastových/gumových záslepek, přechod podběh k prahové části v předu i v zadu, podběh za baterkou a za hrncem tlumiče ze strany od příčky, blatníky u prahu , lemy, nosníky kde drží zadní nápravnice, konce zadních podběhů kde drží zástěrky, přední nápravdnice na levé straně kde drží přední silentblok ramene, kolem víčka nádrže, spodky dveří.. Hmm spíš je jednodušší napsat celé auto...
Dělal sem 4 Golfy III a všecky byly schnilé stejně ,přitom povenku byly krásné..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od jirkaTDI »

11maja11: ty místa jsou úplně přesně jak říkáš

jinak já jsem řešil puchýře takto: vybrousil jsem to flexou až na zdravej plech, natřel antikorozní základovkou, na to jsem nastříkal tmel ve spreji,vybrousil na hrubo, pak plnič, vybrousil na jemno a nakonec jsem si nechal namíchat barvu ve speji a stříknul jsem to.

Nevypadá to úplně dokonale, ale zatím to slouží. Dělal jsem to na jaře, tak jsem zvědav, jak to bude po zimě. Dělal jsem prahy, spodky předních dveří, kapotu, pravej blatník. Na jaře mě asi nemine ještě dodělat zadní víko kufru, spodky zadních dveří a tu kapotu a pravej blatník asi vyměním, protože to jsou polský repliky a hnije to před očima :roll: Radši koupím starší zachovalý originály
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od vocas »

připojím se k tomuto tématu , poradí mi někdo jakým nejlepší způsobem vyvařit podběhy kol , vz foto
Přílohy
P3280109.jpg
P3280110.jpg
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“