JOM vs Sonar ? Čirá optika

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

Dobrý den všichni :)

Měl bych takovou otázečku, mám v plánu koupit na golfa čirou optiku do kterých pujde HID Xenon sada ale to není podstatné :).
Jde mi spíš oto že jsem našel uplně stejné lampy od JOM a Sonaru viz odkazy

JOM lampy : http://www.escape6.cz/ProductDetail.asp ... T12259.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Sonar lampy : http://www.tuning-in.cz/predni-svetla-v ... leyes.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a mě tak napadlo které budou spolehlivější a kvalitnější rozdíl je mezi nima pár stovek ve prozpěch JOMu a jelikož jsem prolejzal forko a o JOMu se tu zmiňovalo víc lidí tak mám dojem že budou nejspíš i kvalitnější. Je jasný že asi nej by byly Helly ale dávat cca 10k lampy se mě nechce. Původně jsem chtěl na golfa Devil eyes ale četl jsem tu že prý ty Ledky nejsou skoro ubec vidět a že odcházejí a jelikož jsem zase našel DE od značky Sonar a i od JOMu :D tak mě hnedka napadlo :D který budou kvalitnější. Tedka mám na golfu orig lampy Hella ale nemaj projektory proto se snažim kvuli xenonum sehnat něco s projektorem.

Předem moc děkuji za vaše názory :)

Uživatelský avatar
kubee2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 25.12.2010 22:56
Bydliště: Lovčičky

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od kubee2 »

Oboje je sonar, jen to maj špatně napsaný.....a jestli ne, tak je to jedno, pač to vylezlo z jedné fabriky v polsku.

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od TOMSA »

ani jedno!!! :wink:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

tomsa1 píše:ani jedno!!! :wink:
:D tak že chapu to tak že tyto světla od JOMu nebo Sonaru nebo jaka značka to doopravdy je , jsou vlastně uplně na nic ? nebo jak ?

Uživatelský avatar
kubee2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 25.12.2010 22:56
Bydliště: Lovčičky

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od kubee2 »

Já je mám, celkem tomu mýmu sluší, ale svítí to na prd. a s xenonama ještě hůř. mají moc velkej "úhel"....před autem vidím tak 5 metrů, ale osvětluju v pravo koruny stromů a všechny značky.... a ještě sem nepotkal golfa kterýmu by se netřepala parabola v levým světle. kup jiný

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od TOMSA »

kubee2 ti odpověděl...,nevím proč furt kupujete nějaký ku*vy čirý lampy,pak řešíte několik druhů žárovek,pak tam narvete H.I.D.,nakonec skončíte v night breakerů...,věř mi že když budeš mít pořádnou kvalitní lampu,tak ti postačí obyč. žárovky který koupíš v kdejaké mototechně za kolem 25kč... :wink: ,ale kup je ,protože "chybama se člověk učí"... :laugh:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

tomsa1 píše:kubee2 ti odpověděl...,nevím proč furt kupujete nějaký ku*vy čirý lampy,pak řešíte několik druhů žárovek,pak tam narvete H.I.D.,nakonec skončíte v night breakerů...,věř mi že když budeš mít pořádnou kvalitní lampu,tak ti postačí obyč. žárovky který koupíš v kdejaké mototechně za kolem 25kč... :wink: ,ale kup je ,protože "chybama se člověk učí"... :laugh:
¨
no :D ja se tedy poučím již teď :D

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

kubee2 píše:Já je mám, celkem tomu mýmu sluší, ale svítí to na prd. a s xenonama ještě hůř. mají moc velkej "úhel"....před autem vidím tak 5 metrů, ale osvětluju v pravo koruny stromů a všechny značky.... a ještě sem nepotkal golfa kterýmu by se netřepala parabola v levým světle. kup jiný
A ty máš teda angely ? nebo devily ja una s ve městě viděl hodně G3 a většina měli angely ty obyš od Sonaru a zatím teda snad všechny fungujou ale jak jim to svítí to opravdu nevím prakrat sem se v jednom vezl ale nezkoumal jsem jak dobře jim to svítí..... jinak vtom případě jsi asi teda rači připlatím za ty helly s AE stojej teda 10K ale kvalita je kvalita ..... nebo co si otom myslíš ty ?

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od statix12 »

ty od sonaru sou uplne na picu ..... sjizdej dolu paraboli nesviti to .... katastrofa ..... mel sem snad vsechny optiky na golfu zatim nejlepsi byly helly a inpro .....ale to si musis primaznout

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

statix12 píše:ty od sonaru sou uplne na picu ..... sjizdej dolu paraboli nesviti to .... katastrofa ..... mel sem snad vsechny optiky na golfu zatim nejlepsi byly helly a inpro .....ale to si musis primaznout
S tou cenou maš pravdu .... ale co hold za kvalitu se platí ale myslím že je lepší si koupit Helly než si kupovat 3x nějaky Sonaru a pokaždý se vyserou ....

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

:) tak jsem chvíly hledal a potešilo mě to že original helly s AE co sem našel puvodně za cenu 11000 jsem našel dokonce i daleko levněji a to za neuvěřitelně krááásných 5900 ... tak tím je rozhodnuto které si teda koupím . Jen doufám že to nebude nějaka imitace nebo něco takového. Co myslíte vy ?

zde odkaz: http://www.shop-tuning.cz/e107_plugins/ ... 009213-801" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MisHaGTI
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1212
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od MisHaGTI »

Já myslím že s těma Hellama chybu asi neuděláš pokud se ti líbí :wink: já sám např. mám na autě In-Pro s čočkou a nemůžu si stěžovat, po seřízení svítěj moc pěkně a kvalitativně i myslím že jsou taky naprosto ok :) ... ale od světel typu Sonar,JOM apod bych dal ruce pryč, to než vyhodit peníze za ně, tak radši zatmavit origo dvouparaboly, dát pořádný žárovky (NightBreakery atd) a být spokojenej.

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

MisHaGTI píše:Já myslím že s těma Hellama chybu asi neuděláš pokud se ti líbí :wink: já sám např. mám na autě In-Pro s čočkou a nemůžu si stěžovat, po seřízení svítěj moc pěkně a kvalitativně i myslím že jsou taky naprosto ok :) ... ale od světel typu Sonar,JOM apod bych dal ruce pryč, to než vyhodit peníze za ně, tak radši zatmavit origo dvouparaboly, dát pořádný žárovky (NightBreakery atd) a být spokojenej.
A je pravda že NightBreakery moc dlouho nevydržej ? nebo ne... ja pravě řeším problém co je lepší jestli ty Osramy NB. nebo xenony ... nebo jestli se dá sehnat něco co svíti taky tak krásně namodrale jako xenony .. možna jsem ještě koukal na osram Coolblue ale nevim nevim myslím že xenonum se to nevyrovna.

Uživatelský avatar
MisHaGTI
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1212
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od MisHaGTI »

Já osobně na nich jezdím cca. půl roku a zatím držej...někde jsem četl ohlasy že dost praskaj,ale měj jsem je za směšnou cenu tak to neřeším. Navíc Osram nedávno uvedl lepší verzi, kde by to praskání mělo být potlačený.
Tak s HIDkou to bude určitě svítit líp, to bezesporu, ale jak už jsem ti psal v tvým jiným tématu, bude to nelegální...jasný, spousta lidí tak jezdí a je jim to jedno, o problémech s PČR a (nedejbože v případě havárie) s pojišťouvnou asi taky víš...

CoolBlue nesvítěj nic moc. Pokud chceš jasně bílý světlo z klasických žárovek, podívej se po žárovkách MTEC (SuperWhite) a nebo Xenesis (prodává je jeden klubák na SK VW-Clubu) :wink:

Uživatelský avatar
Dan HKS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.09.2011 17:36
Bydliště: Lanškroun

Re: JOM vs Sonar ? Čirá optika

Příspěvek od Dan HKS »

MisHaGTI píše:Já osobně na nich jezdím cca. půl roku a zatím držej...někde jsem četl ohlasy že dost praskaj,ale měj jsem je za směšnou cenu tak to neřeším. Navíc Osram nedávno uvedl lepší verzi, kde by to praskání mělo být potlačený.
Tak s HIDkou to bude určitě svítit líp, to bezesporu, ale jak už jsem ti psal v tvým jiným tématu, bude to nelegální...jasný, spousta lidí tak jezdí a je jim to jedno, o problémech s PČR a (nedejbože v případě havárie) s pojišťouvnou asi taky víš...

CoolBlue nesvítěj nic moc. Pokud chceš jasně bílý světlo z klasických žárovek, podívej se po žárovkách MTEC (SuperWhite) a nebo Xenesis (prodává je jeden klubák na SK VW-Clubu) :wink:
tak že na G3 vlastně žadný xenony nejdou udělat legálně ? ...... ty jo koukal jsem a ty Xenesis maj svitivost 4000K to je velice pěkný :) a jen bych se chtěl zeptat nějakou stranku kde se daj koupit neznaš :) docela by se šikla :) možna spíš koupím ty xenesise než xenony :))

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“