demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od vocas »

Napsal by někdo jak na to , nějak se nedaří je dostat ven (tapec sem už sundal xD)
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od mates-vento »

Ta hlavní sranda je na fotkách :mrgreen: A chce to pořádnej šroubovák, tim originálem z fotek jsem to myslim nedal... Plechvou lištu pak nějak sesuneš dolů a ten trojúhelník pak už musíš jenom vycukat ze dveří. Včetně celý gumy, je to v ní jakoby zalitý.
Přílohy
IMG_20120618_170959.jpg
IMG_20120618_171005.jpg
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od vocas »

mohl by si zkusit nějak popsat to vycukat :D , příčku sem sundal bez problémů ale pak at sem tahal za vokno nebo gumu jakkoliv ani se to nehlo , tak fakt nevím jak na to , už sem chtěl na ten trojúhelníček brát cihlu :D možná to tak i dopadne , pak doufám že z tu gumu a zbytky okna nějak dostanu
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od mates-vento »

Mno je to docela záhul, už nevim co jsem s tim prováděl... Techniku jsem zvolil otevřít si dveře a z obou stran dlaněma trhat za okno směrem k autu. Těsnění vyndat ze dveří kde to jde, u zbytku kolem toho skla zkusit gumu od dveří něčim odrazit, aby se alespoň hla.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od vocas »

takže celou gumu co je kolem okna vytáhnout ven a pak to nějak postupně odtrhnout :D , jak dobře se tam ta guma pak vrací nejde to poznat že to bylo sundavaný ?
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od mates-vento »

Už nevim jestli jsem jí dával ven, ale je v ní zalitej plech, takže nejspíš jo, bude to jistější. Ale může se ti stát (nejspíš se tomu nevyvaruješ), že se ti při manipulaci někde nešikovně ohne a pak už se moc nechce vracet do původního tvaru. Měl jsem tenhle problém se spodní lištou v místě u trojuhelníku.

Co bych ti doporučil - když tu gumu vyhákneš ze dveří, tak ji nenech samovolně viset, ale nečim ji volně přichyť třeba k horní hraně dveří (izolačka, kus drátu...). když se ti podaří neohnout plech v gumě, tak by neměl bejt problém vrátit včechno do původního stavu. Gumu pak do dveří normálně namačkáš, to už je nic proti vytrhávání toho třetího okna ;)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od Luk!n »

jak sem měnil dveře L Z tak sem taky musel vytahovat to sklo .. no a mě to nešlo taky.. musel jsem sundat čalounění... a povolit šestku šrubek a potom sem tu lištu ve které je nasunuté to sklo dostal ven... z vrchu vyháknul,vykloubil nějak.. a pak to už šlo samo dolů :)

tak jestli nejde sundat to železo ve kterém je strčen ten trojuhelník.. možná že je to železo přišrubované ve dveřích...
a čalounění dolů,povolit a pak by to už mělo jít...

snad jsem to napsal dobře :D

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od vocas »

už se to povedlo , čalounění sem tam ani neměl XD držrlo to už jen na těch gumách ale fest , akotát když sem tam dal nový ty trojúhelníky a nějak se mi je nepovedlo správně usadit , nejdou teď skoro otvírat a zavírat zadní okna :D
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: demontáž zadních (skel) trojůhelníčku u 5dv

Příspěvek od mates-vento »

Zkus ty gumy pořádně domačkat - taky mi připadalo, že to sedí, ale šlo to dorvat ještě víc. Jinak zadní okna se štelujou na přední hranu, jen pro úplnost ;)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“