Světlomety, jaké žárovky.

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Světlomety, jaké žárovky.

Příspěvek od terzdek »

Nazdárek,

dnes jsem zjistil, že mi nesvítí levé dálkové a levé potkávací světlo. Parkovačka OK. A nyní k dotazu. Po vyndaní nejkrajnější žárovky jsem místo H4 objevil H1 s jedním vláknem.

Oni se dělaly světlomety jak s H1 tak H4 ? A jak to, že tam nejsou 2 vlákna, ale pouze jedno? To znamená, že tam jsou 3 různé žárovky H1 potkávací, H1 dálkové a pak i pro parkovací?

Když už jsem v tom, jen se zeptám, zda tam mohu šoupnout xenony se stejnou paticí místo halogenů.

Díky moc za vysvětlení, nebo nákres.
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlomety, jaké žárovky.

Příspěvek od skacel99 »

Dvouvlákna H4 byly v obyčejných světlech. Ty tam máš GT lampy s dvouma parabolama a 2 žárovkama H1 + parkovačka.
Xenon do obyčejné paraboly je prasárna.Jezdí u nás takhle jedno Toledo a oslňuje to strašným způsobem

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Světlomety, jaké žárovky.

Příspěvek od terzdek »

Moc děkuji za odpověď. Jak to, že mám GT u TDI :) Jinak je teda divné, že se vypálily obě H1 najednou. Co se týče těch xenonů, ani bych je nějak neřešil, ale světa jsou už trochu zanesená a tak potřebuji trochu větší svítívost.

Mohu tam dát třeba tyto:

http://www.alza.cz/osram-night-breaker- ... 483080.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Koupím levnější variantu, protože budu kupovat celkem 4, ale spíš tak nějak pro info. Ještě jednou díkys.
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlomety, jaké žárovky.

Příspěvek od skacel99 »

Většina TDIček má GT lampy. Obyč jednoparaboly měly většinou jenom ty horší výbavy.
Na Osramech sám jezdím,podle mě jsou dobrý

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Světlomety, jaké žárovky.

Příspěvek od terzdek »

Super, už tomu rozumím. Můžeš mi nějaké doporučit? Rád bych ty bílé, nebo do modra. A ty máš jak dálkáče, tak i klasiky? Díky
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlomety, jaké žárovky.

Příspěvek od skacel99 »

Na GIII i teď na GV jeudím na Osram Nightbreaker plus.Ty unlimityd ještě nebyly,když jsem je kupoval. Mám to jak v dálkách,tak potkávačkách.Svítí to pěkně.Pokud máš ale vysvícený paraboly,matnej,nebo oloupanej chrom,žádnou parádu s tím asi neuděláš

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“