Elektrické stahování oken blbne

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
MCE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Elektrické stahování oken blbne

Příspěvek od MCE »

Elektrické stahování oken mi začalo zlobit na straně řidiče(mám GIII 3dveř.).Zmačku tlačítko k vysunutí a okno dojede cca do poloviny a pak jede zpět dolů, musím držet tlačítko a někdy i přesto to jede dolů :( Na straně spolujezdce to funguje dobře.
Nemáte někdo schema ? Mělo by to bejt origo.V knize JAK NA TO schema stahování oken chybí.Třeba bude je špatnej spínač ani nevím kde mám hledat elektroniku která to řídí.Nebo jestli to mám rozebrat a zkusit promazat? jestli to pro motor není velká zátěž - ale nechápu proč jede na druhou stranu jako by měl senzor proti ucvaknutí prstů?

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

To čidlo sevření - jak píšeš Ty "ucvaknutí prstů" tam je. Teď mi to začaly dělat levé zadní dveře a ke všemu se mi při podržení klíče v zamykací poloze přestal zavírat šíbr :? . Jediný co mě napadá je zkusit odpojit baterku tak na hoďku, aby se resetovala ŘJ a pak jí znova naučit polohy "otevřeno" a "zavřeno". Nebo máte někdo jinou zkušenost?

Uživatelský avatar
MCE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCE »

A víš kde je ta ŘJ umístěná ? Dneska jsem zkusmo zkoušel překlenovat spínač drátem, ale stejně se to chovalo kravsky. tozn. spínačem to není.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Hele vyzkoušeno, na dvě hodiny jsem odpojil baterku a po znovupřipojení je po závadě. Chová se to tak jak má. Máš taky tu funkci, že když máš otevřený šíbr a stažený okna a podržíš klíček v poloze zamčeno, tak se okna a šíbr zavřou (totéž, když podržíš klíč v odemykací poloze, to se stáhnou okna, šíbr nedělá nic))? Na téhle funkci mi to neblblo, to se okna dovřela i stáhla tak jak mají. Každopádně to už seká dobrotu, akorát je pakárna, že musíš komplet nastavit hodiny a autorádio.

Uživatelský avatar
MCE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCE »

Šíbr nemám :( a ani při držení klíčku se okna sama nezavírali.Takže bůhví co to je.Neveřím že by v ŘJ byl nějaký kondenzátor který by dával napětí procesoru,který by si pamatoval horní dolní polohu.Horní a dolní poloha je a) buď dána koncovými spínači b) ŘJ měří proud do motoru a pokud je v cestě překážka => zvýší se proud a to je vyhodnoceno jako problém a okno jede zpět dolů.
Právě proto mi přišlo zda se lyžiny nezkřivili nebo není nutné je nějak namazat aby nekladli motoru takový odpor.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Ty jsi tam ty el. okna nějak dodělával? Jinak mají svou řídící jednotku a pokud máš origo centrál, tak to navzájem spolupracuje. Zkus to resetnout, za to nic nedáš...

Uživatelský avatar
MCE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCE »

Elektrický stahování je original.Zkusím reset.Během pracovní doby to nechám odpojený..Pak jako další akci asi připojím ampérmetr a budu zkoumat kolik teče do levýho a pak do pravýho motoru - jestli to není skřípnutý

Uživatelský avatar
MCE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCE »

Jak jsem předpokládal reset na 2hodiny je opravdu kravina-nepomohlo.Nedokážu si představit že by po každé výměně nebo delším odpojením baterie bylo nutné kalibrovat okna :)

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

MCE píše:Jak jsem předpokládal reset na 2hodiny je opravdu kravina-nepomohlo.Nedokážu si představit že by po každé výměně nebo delším odpojením baterie bylo nutné kalibrovat okna :)
Pokud Ti to nepomohlo, tak to je holt smůla. Poradil jsem Ti to, co pomohlo v mým případě. Reset ŘJ komfortu není kravina, na diagnostice Ti ho udělají a krajní polohy oken budeš muset ŘJ pokaždý naučit. Tohle kalibrování oken dělal po odpojení baterky i kámoš na Octavii.

Jo, ještě mě napadlo... mrkni se do toho gumovýho krku mezi dveřma a sloupkem, jestli tam nemáš zpřelámanou - oloupanou izolaci z drátů. To je taky častá závada Golfů III...
Jinak pak už nevím.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

cert píše: Tohle kalibrování oken dělal po odpojení baterky i kámoš na Octavii.
Ze se tak smele vkladam do diskuze - Oct I ma stejnou komfortni jednotku jako GIV a tam se u oken nic nenastavuje.. Nevim teda jak sibr, ale okna urcite ne.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Tomm píše:
cert píše: Tohle kalibrování oken dělal po odpojení baterky i kámoš na Octavii.
Ze se tak smele vkladam do diskuze - Oct I ma stejnou komfortni jednotku jako GIV a tam se u oken nic nenastavuje.. Nevim teda jak sibr, ale okna urcite ne.


Hele, za tu Octavku ruku do ohně nedám, napsal jsem, to co mi řekl když jsme se o dojezdech bavili. Má jednu z prvních a z druhý ruky a tak nevím, jak moc jsou ty okna originál. Nakonec Octavka se tu neřeší a já to mám v G III tak jak jsem to napsal... :wink: . Prostě jsem resetnul ŘJ a je po problému.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

cert píše:
Tomm píše:Ze se tak smele vkladam do diskuze - Oct I ma stejnou komfortni jednotku jako GIV a tam se u oken nic nenastavuje.. Nevim teda jak sibr, ale okna urcite ne.


Hele, za tu Octavku ruku do ohně nedám, napsal jsem, to co mi řekl když jsme se o dojezdech bavili. Má jednu z prvních a z druhý ruky a tak nevím, jak moc jsou ty okna originál. Nakonec Octavka se tu neřeší a já to mám v G III tak jak jsem to napsal... :wink: . Prostě jsem resetnul ŘJ a je po problému.
V poho, jen se snazim uvest veci na pravou miru. Pokud ta Oct nema okna origo, tak to pak jo :D Sry za OT
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Tomm píše:V poho, jen se snazim uvest veci na pravou miru. Pokud ta Oct nema okna origo, tak to pak jo :D Sry za OT
Jasný, tak to tak beru. Já bych rozumy kolem G IV/Octavia I nikde netrousil - nic o nich nevím...

Uživatelský avatar
MCE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCE »

Tak už mám schema, jsou tam řídící jednotky dvě a to jedna pro pravou a jedna pro levou stranu zřejmě jsou integrovány přímo na motorcích nebo je někde ve dvěřích.tyy kabely samo zkontroluju.

Uživatelský avatar
Kkarby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kkarby »

cert píše:Hele vyzkoušeno, na dvě hodiny jsem odpojil baterku a po znovupřipojení je po závadě. Chová se to tak jak má. Máš taky tu funkci, že když máš otevřený šíbr a stažený okna a podržíš klíček v poloze zamčeno, tak se okna a šíbr zavřou (totéž, když podržíš klíč v odemykací poloze, to se stáhnou okna, šíbr nedělá nic))? Na téhle funkci mi to neblblo, to se okna dovřela i stáhla tak jak mají. Každopádně to už seká dobrotu, akorát je pakárna, že musíš komplet nastavit hodiny a autorádio.
jde to napojit i na dálkový. mám to jsem spokojený...

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“