Výměna čelního skla svépomocí

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Výměna čelního skla svépomocí

Příspěvek od cobreti »

Zdravím klubáci,
máte někdo zkušenosti s výměnou čelního skla svépomocí? Předem děkuji za veškeré rady a zkušenosti. (Golf III)

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

jeslti se nepletu tak je lepený, a to bych nechal raději na odborníkovi, pokud s tim nemáš zkušenosti...

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

No takový rady mám nejraději. To vím taky, že je to lepený. Proto se ptám, jestli s tím má někdo zkušenost a už si to třeba na svém auti dělal.

Já už jsem holt takovej, že nejraději si všechno opravím sám, pokud je to jen trochu možné a nemusím k tomu mít zrovna nějakou speciální techniku, měřáky a pod.
Už se mi mnohokrát potvrdilo, že tak to mám stoprocentní, dělané s láskou, a pokud si to zkurvím, tak si to zkurvím sám a nemusí mi to zkurvit nějaká firma, která si hraje na servis (někdy dokonce na autorizovaný), jak se mi to už mnohokrát v minulosti stalo.

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

For Stepix:

Promiň neber to osobně, vidím, že jsi zasloužilej člen klubu, ale trochu jsem alergickej na takový rady-nerady. Ale fakt jsem celkem manuálně zručnej a většinu věcí si udělám sám, jen potřebuju někdy poradit od někoho, kdo k tomu má co říct.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

No nedělal, ale nechával dělat....

Jinak na co pozor - lepší odcvaknout i plasty na A sloupku zevnitř! sklo je lepený, naférovku k tomu koupíš i oceloví lanko a lepidlo a vše co k tomu potřebuješ v Autoskle...to není problém...a i ti poradí co a jak!

..co je trochu blbý a na co dej extra pozor je že až to sklo vyndáš tak si tu plochu na kterou to pak budeš lepit musíš pořádně očistit - at tam nezustanou kusy lepidla a všeho - prostě to je to nejhorší...navíc i to,co často v servisech odfláknou!

No a klasika - podle návodu co ti poví, nebo co máš zjištěný, hlavně až budeš dával lepidlo tak rovnoměrně a hodně. No a při usazování skla jsou dobrý ruce nvrch! Sám to podle mě nezvládneš!

Jinak co všechno budeš muset vyndat zvenku vidíš...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

vyhoda v tom servisu je zaruka :wink: ale jinak je k tomu takova struna musite byt dva(jeden taha zevnitr druhy zvenku) a stejnomerne okno obříznete,očistit,dát lepidlo,a prilozit okno,na to jsou takovy ty dve přísavky za ktere to sklo vezmes a pak priložis.a nakonec přilepíš z venčí pruhama izolačkou aby se ti svojí vahou neposunolo dolu a necháš zaschnout.(takhle jsem to videl dělat možná je i jiný způsob :roll: )

Uživatelský avatar
Radim205D
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim205D »

Ja to už párkrat dělal a už taky raději jedu za klukama do skloservisu, za tu prcačku a rizika to nestojí :?

Držím palce ať se ti to podaří napoprvé bez ruplého skla a bez následného zatékání vody!! :wink:

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepix »

cobreti píše:For Stepix:

Promiň neber to osobně, vidím, že jsi zasloužilej člen klubu, ale trochu jsem alergickej na takový rady-nerady. Ale fakt jsem celkem manuálně zručnej a většinu věcí si udělám sám, jen potřebuju někdy poradit od někoho, kdo k tomu má co říct.
v pohode, ja jen, ze jsem u toho parkat asistoval a sam bych to nedelal za zlaty prase...

ber to taky tak, ze se tu dost casto obevi takove dotazy, pomalu typu jak si načipovat auto sam, tak se mi taky nediv :lol: :wink:

Uživatelský avatar
hruky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hruky »

jestli jsi sikovnej tak by to nemel byt takovy problem jak tu pisou. oddelas plasty. jestli to delas poprve tak si povol strop jestli je prilis blizko stropu at si do nej neriznes. provliknes strunu a vyriznes ho.az bude venku vemes si nive a vlozis ho tam a rozmeris si tak aby bylo presne na prostredku u oznacis si hi nejlepsi je vzit si izoledu a prelepit nehore a dole az ho bedes davat na lepidlo at se je podle ceho ridit.potom odstranis lepidlo t karoserie ale ne na cistej plech, tam kde vyleze plech tak tam to natri primerem. no okno odmasti a natri zakladem. vem lepidlo na hubici budes mit predriznutý trojuhelnik, kdyz to delas poprve tak si ho do vysky klidne o 2mm zvetsi nic se nedeje. nanes lepidlo ve stejnomernem mnozstvi a pak tam frkni okno a pritlac ale s citem !!!! a zafixuj proti sjeti dolu. a podle toho jaky mas lepidlo a airbagu muzes vyjet za 1 - 2 hod.
Dovoz / prodej aut
Prodej ND - VW,AUDI a jiné
Autoopravna
-laky, klempířské a mech. práce...
-profesionální obnova,ochrana laku a čištění interiéru
-svřování plastů
-prodej olejů Valvoline a Castrol

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

Tak tomu říkám věcná rada. Moc díky. Ještě jsem se chtěl zeptat, na tu strunu. Ta musí být nějaká speciální, dá se někde koupit nebo ji prodávají s autosklem?

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

Ještě jsem našel něco na internetu, tak to dávám do placu, pro případ, že to ještě někdo bude potřebovat jako já. Kdybyste tam někdo našel nějaký mouchy a mohl to nějak doplnit a poopravit, budu jen rád.Začínám si čím dále více věřit, že to zvládnu. Teď ještě sehnat levně okno.

http://www.kadett.cz/technika/okno.htm" target="_blank

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

Ještě jak jsem sondoval kolem toho čelního skla. Ptal jsem se i na starší okno z jiného auta (třeba na vrakáči). Všichni, koho jsem se ptal, mě od toho zrazují. Říkají, že je docela možné, že při vyřezávání okna se velmi často stane, že okno praskne A když nepraskne, že může prasknout, když se lepí zpět na auto. Prostě, že staré je náchylnější, křehké vlivem slunce, že má něco jako paměť a s jinou kastlí se neshodne apod. Že je lepší si koupit nové.
Nemáte s tím nějaké zkušenosti, protože jsem právě kvůli tomu
odmítl jedno okno.

Uživatelský avatar
hruky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hruky »

abys ho vyrizl a neprdlo ti tak musis mit uz nejake zkusenosti ale uz jsem delal kolikrat okna ze jsem je musel vyriznout a znova lepit protoze si lidi mysleli ze si to udelaj sami a pak jim tam chcalo, nebo si koupily auto v bazaru a ono bylo boreny a na h***o vyrovnany tak jim nesedelo. jinak hele ted jsem delal golfa 4 daval jsem mu tam zelene okno s sedym pruhem a stalo 3 700.- obyc je levnejsi ale nevim o kolik bych mesel zjistit no a + 150.- lepidlo a asi 120.- primer a vetsinou 990.- za praci. tak to delam ja nevim jaky ceny jsou u vas a mas na to zaruku. zjisti si jestli nemas pojisteny predni okno pak to plati pojistovna ale to bys asi vedel. z vrakace skla nekupuju protoze je mam za super cenu
Dovoz / prodej aut
Prodej ND - VW,AUDI a jiné
Autoopravna
-laky, klempířské a mech. práce...
-profesionální obnova,ochrana laku a čištění interiéru
-svřování plastů
-prodej olejů Valvoline a Castrol

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“