Dneska jsem neodemkl...

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Dneska jsem neodemkl...

Příspěvek od PlusOne »

Skoro se to stydím napsat, ale dneska jsem se nemohl dostat do auta. Samozřejmě jsem ko*ot před zimou zanedbal "předzimní údržbu", zámky ničím nenapatlal, a teď na to tím pádem doplatil-klíček dovnitř po krátkém přemlouvání zalezl, ale neotočil jsem s ním. Předpokládám, že když dneska svítí sluníčko, mohlo by to přes den rozmrznout. Nějaký tipy, čím to stříknout, aby to nezamrzalo?:)

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Dneska jsem neodemkl...

Příspěvek od NeoGenX »

Nejlepsi mas asi nosit v kapse pres zimu rozmrazovac. To je jistota. Druha vec je ta ze nevim odkud jsi ze Ti zamrzly zamky...kdyz je ted celkem relativne teplo na zimu...byly i studenejsi noci...to zes neotocil klickem muze byt i tim ze mas ojetej klicek me to dela taky a na strane spolujezdce odemknu na 1 pokus z 20
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Dneska jsem neodemkl...

Příspěvek od PlusOne »

NeoGenX píše:Nejlepsi mas asi nosit v kapse pres zimu rozmrazovac. To je jistota. Druha vec je ta ze nevim odkud jsi ze Ti zamrzly zamky...kdyz je ted celkem relativne teplo na zimu...byly i studenejsi noci...to zes neotocil klickem muze byt i tim ze mas ojetej klicek me to dela taky a na strane spolujezdce odemknu na 1 pokus z 20
Tak rozmrazovač jsem měl - poslední zbytek:) Stříknul jsem ho tam, a nepomohlo. Ani jeden klíček se nechytal, podotknu, že do dneška fungovaly oba naprosto bezproblémově. Jinak jsem Šumperák, toho času pobývající v Mohelnici, kde stojí i auto. Včera tady dost hustě chcalo, vítr to obracel co chvíli jiným směrem, tak bych tipnul, že zateklo, a přes noc stačil menší mrazík....jináč, dneska je venku pěkně, sluníčko svítí, tak předpokládám, že to rozmrzne, spíš jsem chtěl radu, co dělat, aby se to neopakovalo...napadl mě kontaktní olej, silikonový sprej, nebo tak něco...pokud je něco lepšího....nechám si poradit.

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Dneska jsem neodemkl...

Příspěvek od KaCzaba »

ja jsem cely zamek vyndal.tobe bude stacit kilka,je to jeden sroubek,a hodil ho na par hodin an topeni kde se pekne ohral,byl fakt horkej a tudiz 100% vyschlej bez vody,no a pak jsem ho napatlal vazelinkou a soupl z5 a uz byl klid
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dneska jsem neodemkl...

Příspěvek od Stug »

Až tu kliku budeš dávat zpátky, musíš jí mít jakoby zatáhlou, aby šla zpátky dovnitř, tak pozor na to....
Jinak já ten zámek vyndal, namazal vazelínou, ale nepomohlo to....Teďka jsem to vzal wdčkem a je to v pohodě...
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Dneska jsem neodemkl...

Příspěvek od muficek »

Tak tak.Používám jenom WD 40 a nemám žádný problém.Napiplal jsem tím i gumy ve dveřích a úplně bez problémů 8)
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Dneska jsem neodemkl...

Příspěvek od skacel99 »

hodím to sem,ať nezakládám nový téma:

Včera večer jsem odemkl auto centrálem od řidiče.Všechny dveře se odemkly,jenom spolujezdcovy ne.Zkoušel jsem teda odemknout od spolujezdce,ale zámek chodí na obě strany volně a centrál nereaguje.Klika chodí taky volně,jako když je zamrzlá,kolíček ve dveřích mi nešel vytáhnout.Je možný že zamrznul vzduch v centrálu a zámek ne? Vždycky mi totiž buďto nešlo otočit klíčem,nebo dveře nešly otevřít,ale centrál odemykal

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“