Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
JanHavlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.06.2008 16:11
Bydliště: Praha

Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od JanHavlicek »

Zdravím,

před cca měsícem jsem koupil VW Golf Variant 1,9SDI rv.1996 v bílé barvě.

Chtěl bych tam vyměnit světlomety, moc nesvítí a zatéká do nich, tím trpí zřejmě všechny Golfy 3.

Přemýšlel jsem, které by se tam hodily nejvíc, originální asi nemají význam, tak jsem trošku koukal po těch Angel Eyes. Byl bych rád, kdyby jsem tam měl místo H4 dvě H7, což dle diskuzí zde ty AE mají. Nejsem ale žádný tuner, proto chci zvolit nějakou verzi, která na auto bez dalšího tuningu zapadne.

Překážkou je asi bílá barva, proto by se tam asi černé AE nehodily. Co myslíte ? Ty chromové se mi tolik nelíbí. Taky bych chtěl ponechat blinkry dole, takže asi žádné Golf4-like. Při té příležitosti bych asi vyměnil i spodní trio, mlhovky mám, takže bych musel koupit celé trio i s mlhovkami. Stávající je už nějaké porupané a nevypadá moc dobře.

Chtěl bych se zeptat, co byste na mého Golfa volili vy. Jestli AE, nebo raději něco "klasičtějšího"

Díky
predek
predek
pp_svetlo
pp_svetlo

ex. VW Golf 3 Variant 1,9SDI, nechť slouží novému majiteli :) -> BMW E36 320i coupé -> Seat Leon ST 2015 1.2 TSI -> VW Golf Variant 2017 1,4 TSI -> VW Passat 2018 2,0 TSI

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od colorconceptGT »

ja by som volil tie s look G4 a kupil od VENTA cire trio je v tom hmlovka smerovka spolu a vizera to pekne a tu smerovku hore by som nezapajal....v tej parabole...a samozrejme narazniky do farby ale to az potych svetlach....najprv nech poriadne vidis a potom az dekoracky....pretoze az nebudes v noci poriadne vidiet budes dekoracky riesit skor...a castejsie....dnes som daval xenony so svojich seriovych H1H1 a svieti to brutal....normalne som s toho hotovy....tiez riesenie...kup nejake zachovale jazdene H1H1 z vnutra ich zacierni....drbni tam XENON a poriadne utesni a ked to spravis poriadne tak do nich tiest nebude nikdy....a ostane ti aj na lakovacku naraznika.....aj to je riesenie....som za prakticke veci ....

Uživatelský avatar
JanHavlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.06.2008 16:11
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od JanHavlicek »

Já se právě koukal třeba na tyto světlomety - http://www.f2tuning.cz/produkt/310-ange ... l?katID=34 (popř. chromová verze). Ty se mi dost líbí a i cena je přijatelná. Nemáte s nimi někdo zkušenost? Hella stojí dvojnásobek. Ty GIV světla by šly, ale jsem detailista a nelíbí se mi, když tam je něco, co nefunguje (blinkr) :)

Vidíš, lakované nárazníky jsou dobrý nápad, ale to asi až časem, ještě neřídím tak dlouho, tak nebudou drobné škrábance moc vidět.

ex. VW Golf 3 Variant 1,9SDI, nechť slouží novému majiteli :) -> BMW E36 320i coupé -> Seat Leon ST 2015 1.2 TSI -> VW Golf Variant 2017 1,4 TSI -> VW Passat 2018 2,0 TSI

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od colorconceptGT »

velmi pekne mozu ist ale asi skor chrom....daj bacha u tych svetiel na moznost vyskoveho nastavovania.....cize musi ti sa tam dat motorcek...inac su ti nahovno a tak ako u nas V SR aj u vas ta za to poje....CAJTI....a ten naraznik tpomu uroby brutal formu....bila ide naspat do mody ze...

Uživatelský avatar
JanHavlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.06.2008 16:11
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od JanHavlicek »

Aha, o tom už jsem tu taky něco četl. Jenom takový laický dotaz - ten motůrek už je i v těch standardních světlech (co tam mám teď), nebo se musí dokoupit? Moc se v tom nevyznám. Mám právě nějakou slabou výbavu, v interiéru dokonce ani nemám kolečko na seřízení světlometů, docela mě to překvapilo

ex. VW Golf 3 Variant 1,9SDI, nechť slouží novému majiteli :) -> BMW E36 320i coupé -> Seat Leon ST 2015 1.2 TSI -> VW Golf Variant 2017 1,4 TSI -> VW Passat 2018 2,0 TSI

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od colorconceptGT »

a tak to je prave ta dilema ze niektore auta to maju a niktore prave nie a u tych tore to kolecko maju tak sa to steluje s nim a u tych ktore nie tak sa to steluje priamo na svetlach co ale moze byt problem pretoze u novich svetiel....pokial tam je otvor pre motorcek a ty ho tam nedas....tak svetlo sice zostelujes ale pri technickej ta vyrazi pretoze mas nespravne svetla....podobny problem tu riesil niekto ze ho haltol CAJT a postavil sa pred auto aby mu sklopil svetla....ci sa mu hybu paraboli kedze mal neorogianl svetla...on tam ten motorcek mal tak to bolo v pohode ale pokial u teba nieje ten bazmek na regulaciu vysky tak to bude problem dat do kopy....aj ked da sa podla vstekeho tam pripava je treba pozret a vymenit iba ten bazmek v pristorjoke za taky s regulaciou a svetla mozu ist a este kupit motorceky pretoze pri svetlach niesu...

Uživatelský avatar
Proctor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od Proctor »

Ty světla co chceš, mám na své G3 a jsou v pohodě, nerosí se, sedí dobře, ale musel jsem tam dát výbojky, protože to i s dobrýma žárovkama svítilo málo. Kupoval jsem zde- http://www.fun-tuning.cz/index.php?page ... yp=&lang=0

Uživatelský avatar
Proctor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od Proctor »


Uživatelský avatar
JanHavlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.06.2008 16:11
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od JanHavlicek »

Tak xenony už jsou asi zase zbytečné, myslím, že tak často v noci jezdit nebudu, abych to ocenil a co jsem četl zde na fóru o nutnosti ostřikovačů světel a váhových čidel, tak mě to odradilo.

Teď spíš co s těmi motorky a regulací světlometů. Nějak se mi nechce kvůli čiré optice rozdělávat půlku auta a schánět motorky a origo ovladač na palubku, zase riskovat policajty taky ne. Nějaké homologované světlomety bez přípravy na motorek se asi nedělají viďte?

ex. VW Golf 3 Variant 1,9SDI, nechť slouží novému majiteli :) -> BMW E36 320i coupé -> Seat Leon ST 2015 1.2 TSI -> VW Golf Variant 2017 1,4 TSI -> VW Passat 2018 2,0 TSI

Uživatelský avatar
Proctor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od Proctor »

Ty motorky tam taky nemám, i když origo byly stavitelné a ovladač tam mám, ale je fakt, že bez těch xenonů to moc nesvítí, a myslím že origo světla mají všechny přípravu na motorek. Nebylo by tam teda lepší dát GT lampy? viz- http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=65195

Uživatelský avatar
JanHavlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.06.2008 16:11
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od JanHavlicek »

Takže motorky tam taky nemáš? Co policisti, ještě nebyl problém? Já mám na policajty celkem smůlu, jezdím chvilku a staví mě snad pokaždý co je někde potkám :)

ad. GT lampy - no nevím, mně se fakt líbí ta čirá optika 8)

ex. VW Golf 3 Variant 1,9SDI, nechť slouží novému majiteli :) -> BMW E36 320i coupé -> Seat Leon ST 2015 1.2 TSI -> VW Golf Variant 2017 1,4 TSI -> VW Passat 2018 2,0 TSI

Uživatelský avatar
Proctor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od Proctor »

Policajti mě už párkrát vybrali, i v noci, a nezajímaly je ani xenony, ani naklápění. To naklápění u těch čirých asi půjde dát taky, ale zatím to neřeším. (když v tom shopu klikneš na ty světla , tak je tam i foto jak vypadají na autě i rozsvícený, a je tam i foto zadní části té lampy)

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od LiborG3 »

Proctor píše:Policajti mě už párkrát vybrali, i v noci, a nezajímaly je ani xenony, ani naklápění. To naklápění u těch čirých asi půjde dát taky, ale zatím to neřeším. (když v tom shopu klikneš na ty světla , tak je tam i foto jak vypadají na autě i rozsvícený, a je tam i foto zadní části té lampy)
Nechci ti kazit iluze ale tak jak to svítí na těch fotkách sem zatím viděl svítit akorát origo bavorácký AE......90% golfařů má tyhle světla a rozhodně to nesvítí tak jak na těch fotkách....kecat vám do toho nebudu jen říkám že budete zklamaní......když čirou s AE.....tak od Venta od firmy Hella.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
Proctor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od Proctor »

LiborG3 píše:
Proctor píše:Policajti mě už párkrát vybrali, i v noci, a nezajímaly je ani xenony, ani naklápění. To naklápění u těch čirých asi půjde dát taky, ale zatím to neřeším. (když v tom shopu klikneš na ty světla , tak je tam i foto jak vypadají na autě i rozsvícený, a je tam i foto zadní části té lampy)
Nechci ti kazit iluze ale tak jak to svítí na těch fotkách sem zatím viděl svítit akorát origo bavorácký AE......90% golfařů má tyhle světla a rozhodně to nesvítí tak jak na těch fotkách....kecat vám do toho nebudu jen říkám že budete zklamaní......když čirou s AE.....tak od Venta od firmy Hella.....
Tak zase to tak špatně nesvítí (ty kroužky), ale je poznat ,zvláště přes den, že jsou v těch kroužcích obyč žárovky. Možná by pomohlo tam dát diody. Jak už jsem psal, s klasickýma H7 to svítí celkem málo,helly budou určitě lepší,ale vše je o tom kolik chce kdo investovat.

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení pro VW Golf Variant v bílé

Příspěvek od fridrikh »

tet jsem kupoval svetla na vento amuj nazor je ze vsecko je lepsi nez origo a pokud v noci moc nenajezdis tak vem jsi nejake levnejsi vypadaji stejne jnak bilej barve chrom moc slusi vic foto

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“