Rozdílná barva

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Popopepa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 07.06.2008 11:38
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Rozdílná barva

Příspěvek od Popopepa »

Ahojte koupil jsem si nové křídlo, masku a zadní mračítka chtěl jsem to hodit do barvy vozu, chlap v barvach si opsal číslo barvy v prostoru rezervy, ale když mi to muj znamy nastříkal tak ta barva byla víc bílá než mám já auto, myslíte že za ty léta ta moje barva třeba vyžloutla? co mám teďka dělat s tou maskou a pod vypadá to divně díky, třeba mě napadlo koupit si platinum z primy jak to byva v těch reklamách jak to obnovuje barvu díky za odpověd.(rok výroby 1993 jezdilo v Itálii tak asik sluníčko)
Oranžová a já jsem pryč.
Za volant pivo nepatří, někdo do vás ťukne a rozleje se vám.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Bastard »

No bodejť... Každý odstín má pár "pododstínů", podle toho, jak lak stárne povětrnostními vlivy... V lakovnách na to mají vzorníky, který přiloží k autu a vyberou ten lak tak, aby byl "stejně zašlý".

Uživatelský avatar
prazak_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 16.03.2008 12:59
Bydliště: Praha 10 malešice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od prazak_1 »

mě se taky tenkrát netrefily, ale když sem dal autu nutnou dávku broušení 3Mkem takse to ztratilo, ale jen na půl roku :D :D
DAS AUTO

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Envio »

Napiš Chuďasovi, oni Ti to rozleští 3M pastou a bude to jako nový.. :D

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Stug »

Člověče barvu bych u třebas 15 let starýho auta rozhodně nedělal podle štítku :|
U nás v Liberci je chlapík co má mašinku, kterou ti 5x přiloží na různý místa kastle, ono to vyplivne nějakej výsledek a mašinka to namíchá : )
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Bastard »

Tak... Dospěli jsme do bodu, kdy se vyjmenovaly všechny 3 možnosti, jak docílit správného výsledku. 1. Rozleštit, 2. Lak podle vzorníku, 3. Lak podle "mašinky"...

Doufám, že se tady nebudete dohadovat, čím je to lepší :158: Všechny 3 možnosti jsou OK...

Subjektivně - myslím si, že důležitější je, jak to vypadá na pohled lidským okem, než jak se mašinka vyspí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Popopepa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 07.06.2008 11:38
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Popopepa »

a pls když mám tu masku nastříkanou už i křídlo může se to znovu přestříknout? nebude se to loupat?
Oranžová a já jsem pryč.
Za volant pivo nepatří, někdo do vás ťukne a rozleje se vám.

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od colorconceptGT »

spytaj sa tam kde to striekali zalezi na tom cim to striekali pred tym...

ale ked ti na starom aute namiesal farbu podla stitku v kufry...tak ti povie asi hocico... :twisted:

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Stug »

Bastard píše:Tak... Dospěli jsme do bodu, kdy se vyjmenovaly všechny 3 možnosti, jak docílit správného výsledku. 1. Rozleštit, 2. Lak podle vzorníku, 3. Lak podle "mašinky"...

Doufám, že se tady nebudete dohadovat, čím je to lepší :158: Všechny 3 možnosti jsou OK...

Subjektivně - myslím si, že důležitější je, jak to vypadá na pohled lidským okem, než jak se mašinka vyspí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ok a obejktivně myslíš si že to namíchá líp ten spektrofotometr nebo v podstatě nedokonalý lidský oko podle štítku? :D
Mám tim míchanou barvu na pátý dveře a že nejsou origo poznáš jen podle vyhozený plastový lišty.

Na jaře před technickou se chystám dolakovat pár zakitovanejch puchýřků a blatník a nikam jinam než za chlapem s tim přístrojem už nejedu.
Tolik moje postřehy, když jsi to tak krásně nadhodil :cowb:
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Bastard »

Asi taky hodně záleží, jakej ňouma s tím spektrocosi pracuje... :mrgreen:

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Stug »

Bastard píše:Asi taky hodně záleží, jakej ňouma s tím spektrocosi pracuje... :mrgreen:
Tak pochopitelně. Jako je to se všim.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od kubiczek »

Stug píše:Člověče barvu bych u třebas 15 let starýho auta rozhodně nedělal podle štítku :|
U nás v Liberci je chlapík co má mašinku, kterou ti 5x přiloží na různý místa kastle, ono to vyplivne nějakej výsledek a mašinka to namíchá : )
Hele a na kolik pak vyjde u něj barva na střiknutí celýho auta? Slyšel sem, že tohle je docela drahý.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od Bastard »

kubiczek píše:Hele a na kolik pak vyjde u něj barva na střiknutí celýho auta? Slyšel sem, že tohle je docela drahý.
Na stříknutí celýho auta přece nepotřebuješ ten spektrosráč... :wink: Vybereš barvu podle vzorníku a nepotřebuješ nic míchat. Domíchávání podle spektro se používá, když potřebuješ namíchat barvu na jeden díl, např. dveře...

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od napster »

kubiczek píše:
Stug píše:Člověče barvu bych u třebas 15 let starýho auta rozhodně nedělal podle štítku :|
U nás v Liberci je chlapík co má mašinku, kterou ti 5x přiloží na různý místa kastle, ono to vyplivne nějakej výsledek a mašinka to namíchá : )
Hele a na kolik pak vyjde u něj barva na střiknutí celýho auta? Slyšel sem, že tohle je docela drahý.


Doporučuji Autobarvy mach Písková Lhota cca 5km od Mladé Boleslavi a 5km od Bezna.Stříká precizně,nám trefil starej lak na škoda 100 neni vidět,že byla stříkaná a ten laak je z roku 70.Má i box a pec,takže za pár hodin by si mohl jet domu. více zde http://www.firmy.cz/detail/1995860-jiri ... lhota.html a tohle u něj bylo také děláno je to kamaráda eRko

http://cz.youtube.com/watch?v=Bhs3-ZO50no

více fotek eRka a laku http://skoda-virt.cz/cz/auta/erka/4271-jozan110/
barva na eRku je vínová se zlatýma třpytkama. už sem ho na klubu doporučoval a jen chvála na jeho práci.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná barva

Příspěvek od kubiczek »

#bastard: já sem to napsal blbě :) Samozřejmě se mi jedná o fouknutí menších kusů (přední blatník, zadní část víka kufru, lišta pod světlama) jenže je to starý auto a ten lak vypadá původní od výroby...

#napster: Ta firma v Boleslavi nemá web ? Jedná se mi o cenu protože na jaře chci opravovat rezavej flíček (rozbrousit a kyt) na kufru a dodělat blatník (převozní barva) po bouračce poněvadž nemůžu zaboha sehnat starší blatník v mojí barvě. Příde mi, že mám snad jedinej tmavě fialovou barvu :(

edit: kurnik to Erko z videa je nehoráznej luxus fakt moc pěkný :)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“