Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
stluka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.05.2009 19:51

Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od stluka »

Ahoj klubáci,

trochu mi vrtá hlavou jedna věc. Měl jsem asi rok starýho Golfa II, rv 90, obouchaný, orezlý, najeto tak 350+, ale jezdil bez problémů - vše drželo, nic nelupalo, nebouchalo. Pak jsem našel na klubu inzerát na velmi pěknýho Golfa III, dovoz z rajchu, najeto 180 se serviskou, pár nových věci, intoš jako nový - líbil se mi a tak jsem koupil. S GII jsem díky eko-ksindlům nevěděl co, tak šel na ekolikvidaci.

Golf III jezdí celkem jak má, ale abych sdílel nadšení, jaký je běžný tady na klubu, to nee. Rozhodně mi to nepřijde jako nadprůměrný držák, nevídaný etalon a podobný zmiňovaný označení. Do servisu nejezdím, vše si dělám sám. Poslední dobou jsem narazil na několik nedomyšlených věci konstruktérů z Wolfsburku...namátkou poddimenzované packy táhel u ovladače topení, imbusové šrouby u třměnů zadních brzd (zarezlé, samozřejmě jsem strhal..), vrzání palubky s minimem odkládacích ploch, oproti GII špatně přístupný šroub olej.vany (někdo ho fest utáhl přede mnou, užil jsem si), o pojezdech šíbru nemluvě, úchyty u el. stahovaček taky žádné kvalitka... Auto mám tak ještě na rok, ale nevím zda budu následovat řadu Golfů, jelikož GIV je recenzovaná na průměr, tak to asi nebude asi žádná sláva.. Jasně, najdou se i horší značky, také záleží na kusu, ale stejně mi GII přišla na svojí dobu tak nějak povedenější.

Co si myslíte o kvalitě Golfů III vy?

Howgh.
Naposledy upravil(a) stluka dne 27.05.2010 00:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od skacel99 »

já zatím nemám problém...mám tdi 66 kw.Za 2 roky sem najel skoro 30 000 km,je to pracovní auto a zatím nic závažnýho.Odešel jenom startér,praskla hadice od IC k turbu a začíná se teda lehce je*at alektrika v palubce(už skoro nesvítí)...no a vloni sem ho utopil,nechal se 2 dny vyschnout,vyměnil se vzduchovej filtr a v pohodě :-) a dlouhodobá spotřeba cca 5 L

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Řízek »

Jezdím přes rok a půl na GIII TDi 66kW, r. v. 1995, výbava GT - el: šíbr,zrcátka,okna. Při koupi něco okolo 240 000-poctivých+serviska. nyní mám na něm okolo 283 000 a bez problémů. pouze výměna čerpadla a prkotiny, jako jsou čidla ABS. Nikde u mne nic nevrže,jezdí stále výborně a dlouhodobá spotřeba kombinovaná je 4,5l/100km. předtím jsem jezdil na Fávu,se kterým jsem udělal 35 000 km a je to sakra velkej pokrok, i když byli od sebe pouze 4 roky. Interiér u GIII mi přijde přehledný,uspořádány a poměrně propracovaný :) Já za sebe můžu říct,že dalším autem bude VW,nebo jiné německé ;)

Uživatelský avatar
Staník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 417
Registrován: 15.04.2008 17:22
Bydliště: Deutschland + Ejdžkej

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Staník »

Já osobně můžu, jakožto bývalý majitel G II a současný majitel Venta, což je v podstatě G III, souhlasit s názorem stluka. G II bylo auto na který nikdy nezapomenu. Sice to nebyl žádnej exkluzivní kus, ale to co měl, splnil a to bez jedinýho problému. Od třetí generace jsem taky čekal větší zázrak. Nejnepovedenější, myslím si, je na těhle autech kastle. Neustále řeším někde nějaké puchýřky, pupínky, rez atp, to jsem u G II neznal. Nevím, je to už kupa let co to auto vyjelo a spoustu problémů už konstruktéři dávno vychytali a proto řešit co a jak tenkrát udělali špatně nemá cenu :wink: leda si to ověřit koupí G VI :D

Uživatelský avatar
Reno
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko,TRNAVA

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Reno »

...mam G2 a G4...mal som aj G3...ide o to,co od auta ocakavate a na co ho pouzivate..G2 je fajn, ale na dnesne podmienky si ho neviem na denne pouzivanie predstavit.G3 je po kazdej stranke lepsie auto a G4 v tom len pokracuje - zasa je o kus dalej od G3.. :wink:

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Stug »

Já souhlasim s autorem tohoto tématu. Golf je krásný nadčasový auto, narozdíl od jinejch mě nikde nenechal, ale pořád je to auto a tak jsou u něj věci co se serou a co se nepovedly. Víceméně jsi toho hodně vypsal, stahovačky, šíbr, apod.... Jako největší problém bych ale viděl prakticky nulovou antikorozní úpravu a nejde zdaleka jen o růžky blatníků! Nicméně bych do něj šel znova.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Bastard »

Sice nemám G3, ale B4, nicméně to je jenom o něco větší golf. Generačně totožné auto, stejné nemoci. Šel bych do toho znovu, ale sakra pečlivě bych vybíral podle stavu kastle. Ta rez je všude.

Jinak pokud mě paměť neklame, tak můj G2 měl imbusy na PŘEDNÍCH brzdách, takže v tomto ohledu si myslím není co vyčítat Gé trojkám... Jinak B4 má klasický 6hranný šrouby vpředu i vzadu. (alespoň ta moje :mrgreen: )

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od hanzhou »

Imbus? a nebyl to TORX? :D Nejak si nevybavuji, ze bych nekdy neco povoloval imbusem na GIII, snad jedine cidlo ABS ma 5mm imbus. Zrejme si narazil na spatny kus. ale s mistem na odkladani s tebou souhlasim

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Stug »

hanzhou píše:Imbus? a nebyl to TORX? :D Nejak si nevybavuji, ze bych nekdy neco povoloval imbusem na GIII, snad jedine cidlo ABS ma 5mm imbus. Zrejme si narazil na spatny kus. ale s mistem na odkladani s tebou souhlasim
Tak basťa konečně zjistil proč se mu imbus protáčel :lol: :mrgreen:
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
jEkOt
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1852
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno doVWn toVWn
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od jEkOt »

Ta koroze je fakt šílená, GIII je moc pěkný vozítko, byl jsem s ním spokojen, ale půjde do nebíčka.
Loading file happy.rly ...
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Uživatelský avatar
R3ynolds11cze
Profík
Profík
Příspěvky: 925
Registrován: 17.10.2008 19:01
Bydliště: Praha-Zapad-Smer Slapy
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od R3ynolds11cze »

No ja mam trosku horsi zkusenosti z GIII ale spise to bylo asi chovani od bejvalych majitelu a dodavatelu nahradnich dilu(Pikachu na to jak sem ve White Listu cetl samou chvalu musim dat opak taky sem ho vychvaloval ale predcasne)....Svezeni nevim no ten 8V zadna slava , pravda mel sem nalitano 200km s golfem ale to sem mel cerstve papiry...a zvyklej z linyho Offroada na silnici....ale Mas pravdu Topeni to musel vymyslet nejaky deb*l ty lanka zkousel sem to nastavit x krat vubec tak sem si nastavil topeni na okno a spoustim si rychlost a studenej/horkej vzduch...El.okynka ty drzaky oken z plastu , no tak sem radsi vzal hezky zelezne z Rucniho ovladani .Další Řj Svetel a Ventilatoru . kterej kok*t to mohl dat pod Expancku od vody ? ten fakt nepouzival hlavu....jinak si nemuzu stezovat....krom schaneni nahradnich dilu na 2E (Ponteciometr skrtici klapky , svorkovnice , plato do kufru ,) ....jinak se mi libi jako Golf hodne , potom nejlepší sou ti tisichrany na poloosach u 2E libice...
http://www.galvenn.cz-Zlacení,Chromovaní..
ceník->Budu se snažit ho sehnat co nejdřív
My Car-http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=80730

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od G3-lower »

Ja mel GII jako me prvni auto, byla to nadhera zacit s GII. Pak prislo GIII GTI, ktere mam doted, ale rad bych, aby slo z domu. Ted prisla jetta MK2 v automatu a to je srdcovka. A jelikoz jsem udelal asi zivotni chybu a sedl do GIV R32 tak si asi zacnu plnit sny a pujdu o evoluci vyse na MK4 takze uvidime :lol: S GIII jsem mel hodne problemu a do auta jsem narval balik penez do oprav takze je jak nove, ale chyba byla asi v cloveku co predelaval motor a elektriku. Elektrika se dala nova, motor a veci kolem se poladili a lita dobre a vse slape jak ma. Ja si na VW nemuzu stezovat, jeste me nikde nenechal, vzdycky zatnul zuby a dojel (nepocitam, kdyz mi dosel benzin to uz fakt nejel :lol: ).

michal_0077
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 03.05.2008 09:38

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od michal_0077 »

Ja mam taky Golfika III Variant rok vyroby 1998, kterej mel pozinkovanou karoserii a koroze nikde neni. Jinak Golf II byl dobry auto, ktere nerezlo jak prvni G III, ale na dnesni provoz uz nedostatecny. Na GIV je mene trvanlivejsi podvozek a loziska nez na GIII a taky je v nem mene mista!!! Jinak ja na sveho Golfika nedam dopustit. s tezkym srdcem ho ted budu prodavat...

Dannyq
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 19.05.2008 21:09
Bydliště: Beroun

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Dannyq »

Já s většinou názorů nemůžu souhlasit.Mám už třetí G3-první r.v.92,pak 93 a teď 95.Nikdy nikde žádná koroze,táhla topení v pořádku,šíbr u 92 funguje doteď.Jinak souhlas s těma el.stahovačkama a málo odkládacích ploch.Co mě ale osobně vadí je špatný stav sposty exemplářů u nás,což prakticky znamená nacpat do většiny aut dost peněz.Jinak nikdy žádný problém s G3 nebyl a pro mě je to auto opravdu srdcovka.Jedna věc mě přesto napadla-mám vpředu plný kotouče a aby neklepaly brzdiče,tak tam jsou takový plíšky,který pořád padají ven.Vám ne?

Uživatelský avatar
stluka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.05.2009 19:51

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od stluka »

To dannyq:

Já těď měnil vepředu destičky a taky mi pak začali klepat brzdiče, protože jsem měl nějaký pomlácený takový ty trubičky z bílýho plastu, na kterých jezdí brzdič. Koupil jsem je nový i s tou gumou a vše ok. Jinak nikde nic mi nevypadává - žádný plíšky jsem tam ale ani neviděl. Leda ty na destičkách, ty mám ale napevno přidělaný - viz příloha. Mám systém ATE, 239mm plný, bez ABS.
Přílohy
1056756403.jpg
ate.jpg
ate.jpg (7.9 KiB) Zobrazeno 3028 x

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“