Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od KOŠŤÁL »

měl jsem na mysli cosi takého....
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=172654" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Stug »

Taky jsem na to koukal :? Ale opět trefa.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od lukasn7 »

KOŠŤÁL píše:lidi,vy jste jak blbí,jsou to auta ve stáří od 13ti do 18ti let,s nalítanýma 200 až nevim kolika set tisícema kilometrů.Co si myslíte že bude za 15 let s oktávkama,passatama,touaregama,golfama šestkama -prostě novýma autama? Pokud to bude fungovat tak,jak to u nás funguje, a to,že lidi jezděj akorát na garančky,aby nepřišli o záruku,pak na to serou protože na ty servisy nemaj káčule,budou ty auta stejný jako jsou dneska trojky.... Pár lidí se o to stará,protože je to baví,maj svý auto rádi,když tady kolikrát čtu že někdo koupí použitý rameno,destičky,nebo kotouče,který nejsou až tak mizerný,že si je stočí,chce se mi blejt.Pak se divte,že ty auta vypadaj tak,jak vypadaj.To si radši nekoupím uherák,nepůjdu dvakrát na pivo a koupím si kvalitnější díl a dám autu co potřebuje.Ruku na srdce,kolik lidí maže panty na dveřích,omezovače,sedačky ,pojezdy na šíbru,rozebere brzdy aby je zkontroloval,sem tam dotáhne ložiska v kolech...
Přesně tak cokoli na tom autě ojebeš tak se ti vrátí až to budeš nejmín čekat! koupil sem g3 variant kilometrů to má že to radši ani nechci vědět jo musely ven čepy silembloky tlumiče kotouče destičky a svíčky rozvody a ted už jen jezdím akorát vyvařím kousky prahů a je to cajk

Uživatelský avatar
jzxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2010 20:20
Bydliště: Praha, Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od jzxr »

předem musím napsat že by mě nikdy nenapadlo že budu mít někdy VW, nikdy mě ty auta nezajímali a dosud nezajímaj:), nicméně moje dojmy z G3 TDi 66 kterého jsem koupil z důvodu vysokého ročního nájezdu který by se mě s benzínovou V6 dost prodražil jsou:
zvenku naprosto nezajímavý tuctový auto který není ani trochu hezký:), nicméně je kvalitně zpracované, z kvalitních materiálů a nehnije. mám rv 98, vyjma levého př. blatníku kde jsou puchejře je bez koroze. moje předchozí auto byla E30 324TD Tour, rv 91 která na tom byla stejně, ani po 20 letech provozu jsem nenašel na autě korozi. uvidíme co G3 po 20 letech, zatím se drží:)
ale zpět k VW, spolehlivost motoru výborná-mám najeto necelých 300t., na motoru jsem měnil pouze olej a filtry+rozvody, spotřeba 5.5. i při -15C perfektní ranní starty.
interiér nezajímavý, nudný, i když celkem robustní a přehledný (pro mě +), vrzající krytky (záslepky) repro př. dveří (vyřešeno narváním samořezu do krytky aby nevrzaly-zešílel bych z toho:), semtam si něco vrzne v palubovce.
shrnutí závad během rok a půl provozu kdy jsem najel zhruba 60000km - výměna servo pumpy, výměna trubky odvětrání vačky, výměna gufer ventilů+těsnění ventil. víka, oprava startéru (uhlíky), nějaký ty kosti a gufera na ramenech a nápravách...auto "žere" zadní ložiska, měním 3x ročně (vím, chyba je v trnech kdy jejich ovalita ničí ložiska, musím časem vyřešit)
celkové shrnutí:G3 TDi je naprosto nezajímavý nudný, avšak spolehlivý kvalitní auto se super spotřebou, které stačí na běžný provoz, nepřekvapí, nenadchne.
málem bych zapoměl na jedno velké +, po koupi auta jsem ani po roce a půl nemusel doplnit klimatizaci, i po těch letech funguje na stopro a chladící médium zdá se , nikde neuniká.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od skacel99 »

musím s tebou ve všem souhlasit,až na pár věcí.Z venku se mi líbí(pokud se uoraví pár detailů) a rezne.Máš štěstí,jsi jeden z mála,komu Golf nehnije.Je na to háklivej jenom o trošku míń,než Felicie.Každopádně interiér je přehlednej,jako snad nikde jinde a moje překvapení z klimy bylo stejný.Já už 3. rok jezdím bez doplňování a pořát to krásně chladí

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od vlastik.vitek »

Já jsem se dříve o VW nikdy nijak moc nezajímal. Měl jsem v merku Madza 323F 2.0 V6, ale když jsem jednou zajel ke známému co tahá auta z IT, tak to byla láska na první pohled :mrgreen:
Auto jsem koupil před 4 lety, r.v. 93, 2.0 16V ABF, papírově to splňovalo vše co jsem chtěl.
Jelo to nehorázně (po přechodu ze škodovky :D ), výbava byla slušná, ne však plná.
Hlavní závady co mě potkaly a neminuy, bylo vynechávání válců (zrepasovaly se vstřiky a je pokoj), pak vypadávající poloosa na pravém kole (byla tam o 5mm kratší mež tam měla být), pak se měnily gufera ventilů (žral olej - po najetých 300tisíc kilometrech se není čemu divit), a pak problém s elektrikou (propálená izolace u průchodky k motorovém prostoru, tak to dělalo blbosti), ale nic neřešitelného.
Na tomto autě se mi líbí, že to je jak skládačka. Neměl jsem el. zrcátka, bez problémů šly dodělat. Chtěl jsem větší brzdy, no problem :) Všechno je plug-n-play. Většinu věcí si člověk opraví, upraví, vymění sám a i na dnešní dobu to nevypadá zas tak hrozně :)
EDIT: ještě ke korozi, jediné co mi začíná kvést je rožek pravého latníku pod GTI prahem, drží se tam voda a bahno a jak to člověk zapomene vyčistit tak to je hned. Ppak jen nějaké rezavé tečky po zimě od kamínků.
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od lukasn7 »

tak korozi mam jen u blatníků ve předu ale to se vyřízne a udělá nový a potom tak 15cm prahů ale to taky neni problém

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od skacel99 »

ve srovnání třeba s GIV,Octávkoumale i s GII je na tom Golf III s korozí mnohem hůř.Tipnul bych,že 75% golfů má prahy u předních blatníků rezavý,schnilý,nebo je už vařený či měněný.Dost podobně jsou na tom rohy předních dveří u blatníku

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od lukasn7 »

no já to už takhle koupil ale prolil sem to konkorem 101 tak zatim nic neleze dělám to 1x ročně a zatim pohoda no tak je to prostě taková lepší felicie

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od skacel99 »

krom rezavění je GIII oproti Filcce mnohem dál...ve všem

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od lukasn7 »

zas tak doslovně sem to nemyslel myslel sem co se týče karoserie nikoliv motoru a dalších věcí

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od skacel99 »

to pak jo,já už se lekl :D ...já bych ho přirovnal spíš k první generaci Octávky,co se týká vnitřní velikosti,výbavy a motorů TDI(Golf je vepředu ještě větší)

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od vlastik.vitek »

Jak tu někdo psal, že za 15 roků budou dnešní Golfy, Octávky a jiné auta na tom stejně jak G2, G3, tak podle mého názoru tomu tak nebude. Karoseriově na tom budou určo líp, ale motorově to nebudou takové držáky, co najedou x set tisíc kilometrů..
Samého by mě zajímalo, jakou životnost může mít (1.4TSI se 160koňma oproti staré dobré osvědčené 1.8 66kw? Výkonově je to skoro jednou takový rozdíl, jenže životnost bude jinde. Když vidím že po pár desítkách tisíc se serou rozvody a kdesi cosi..
Proto se mi Více líbí staré auta :)
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od skacel99 »

Souhlas.To stejný je 77 kw v 1,2 tsi...GIII byly ještě auta konstruovaný na výdrž,stejně jako Octávka I.To je jeden z důvodů,proč Golfa nedám z ruky a budu ho držet při životě za každou cenu.Všichni v okolí se mi smějou,že liju peníze do staré vrány,ale pokud do toho auta naliju půlku toho,za co bych si koupil třeba OII TDI,bude mi ta trojka sloužit dýl a líp než zmiňovaná Octávka.Speciálně u TDIček,pokud tomu autu člověk dá péči tak věřím,že dalších minimálně 15 let to jezdit bude.Každopádně trojek rapidně ubývá a v budoucnu to s dílama asi nebude slavný...

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od lukasn7 »

no jasně tak dneska maj dobrý jen ty kastle asi nic jinýho jinak já to pořáně proleju a nic se tam nechytá už sem měl jedno takový auto vo kterym říkaly všichni že rezne prolil sem to a 6 let a nikde nic

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“