Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Dannyq
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 19.05.2008 21:09
Bydliště: Beroun

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Dannyq »

To stluka:

Tak tyhle trubičky jsem tam ani neviděl,mám taky plný kotouče bez ABS.Já tam musím pravidelně dávat plíšky pod tím to kódem FE FBA458,mají je v Auto Kelly pod příslušenstvím brzd.Je to docela otravný,příští týden mě čeká je tam dát.

Uživatelský avatar
stluka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.05.2009 19:51

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od stluka »

Ahá, tak ty máš systém Kelsey-Hayes, já mám ATE.. Ta plastová trubička je u mě na ocelový trubičce, po který se pohybuje brzdič, když se brzdí a když se sjíždí destičky.

Dannyq
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 19.05.2008 21:09
Bydliště: Beroun

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Dannyq »

Tak to bude ono.Rozdíl v systémech.No každopádně nejradši bych to předělal na ty chlazený kotouče a byl by pokoj.

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od HonzYk »

Takze neco ode me, mel jsem uz take GII, super auto, vyborne svezeni i kdyz to byla pouze 1.6. Krom sibru vybava zadna, coz neni od veci pac se nema co pokakat... az na par drobnosti byl vybornej a lituju ze jsem ho prodal... byl to muj mazel...

vzhledem k tomu ze jsem zacal denne dojizdet do prace vice nez 30km, poridil jsem G3 TDi 66kw

Mam najeto cca 30 000/rok a vymenil jsem
Prevodovku, cerpadlo, predni a zadni brzdy, spojku menim ted, komplet motor jsem musel nechat udelat (rozborka zborka, vycistit, pretesnit atd. ), tlumice a pera (byvaly majitel je urezal), vymenil jsem predni lampy pac ty stare byly svetlusky, vstriky, samozrejme rozvody, TURBO, dale jeste ridici jednotku protoze stara byla noname nacipovana a malem mi odkourila motor...

no vse zasadni ... je toho snad jeste vic... investice cca 50 000 za 1 rok...

nejsem presvedcen ze se jedna o etalon mezi vozy :-D

timto jeste jednou dekuji jednmu klubakovi z trince ktery mi auto nabizel jako vyborne a absolutne v poradku....

Dekuji
VW je prevlecenej SEAT!!!

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od bRG »

budte v klidu ja taky kupoval s dojmem jaky pekny auto budu mit,zatim to trva rok a porad mi to nejde jak bych si predtavoval,jeste chvili to bude trvat chytne me rapl vytrhnu z toho to zasrany ABFko a dam si tam neco jinyho horsi motor sem nikdy nevidel.ani se nedivim ze to Vw uz dal nedelalo

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od bRG »

Dle meho nejslepi volba je motor ADY nebo AGG proste ty novejsi dvoulitry,jsou to auta ca maji silu pekne od spodu a kdyz se udela vyfuk je to parda,superby a podobny dizlovy hieny nemeli absolutne sanci.ted mam 110kw a predjizdej me i oktavky a to tezce nesu.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od skacel99 »

co tu tak čtu tak mám asi ojediněle zachovalej kus,a nebo je jenom otázka času kdy se to vysype všechno naráz... :roll:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od PlusOne »

No tak asi takhle:
Když VW představilo GIII, bylo mi dvanáct. To auto se mi líbilo na první pohled, a líbí se mi pořád, tvarově nestárne, a pořád to bude klasika. Takže pro mě srdeční záležitost, a dokud to nebude nezbytně nutné, tak z domu nepůjde - momentálně přemýšlím o koupi jiného auta s tím, že Géčko si zatím nechám - nechce se mi ho prodat za třicet, když jsem se do toho tak vysypal - a přesto, že mě za tři roky stál se vším všudy asi čtvrt mega (kdybych dělal jen to, co MUSÍM, je to mnohem míň), mám ho rád, a když jede tak, jak má, je to pro mě ta největší odměna.

Vy, co tu brečíte, že jste měli dvojku, a byla OK, a teď máte trojku, a sype se vám, se běžte podívat do dvojkařské sekce. Možná zjistíte, že i dvojky se serou, a když člověk není aspoň průměrnej mechanik a nemá dobrou znalost toho auta, aby věděl, co včas podchytit, tak je to stejný, ne-li horší, jak s trojkou.
Pokud vás ani to neodradí, nic vám nebrání trojku prodat, a koupit si zpátky dvojku.....
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Dannyq
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 19.05.2008 21:09
Bydliště: Beroun

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Dannyq »

Podle mě každopádně záleží na péči předchozích majitelů...já osobně kupoval Golfa jako nepojízdný vrak a teď je z něj auto,který dělá samou parádu a slouží jak má.Mělo holt smůlu na předchozího majitele deb*la.Ale člověk musí počítat s tím,že to má holt něco za sebou,není to nejmladší auto a leckterý kus má za sebou reálných 300 tisíc,takže se není čemu divit.

vwpickup
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 07.03.2009 17:54

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od vwpickup »

Já mám sice Vento což je GIII s baťohem,ale nemohu než souhlasit s PlusOne.
Já mám něco podobného,běhěm dvou let cca 140000 investice(taky to samo nebylo jen co Musím :mrgreen: ).Ale teď když sednu,TAK JEDU a fakt si to užívám!!!Moje polovička mněla GIII a teď GIV a já měl za svou automobilovou éru :lol: 1xGI 6xGII 1xGIII 1xPassat B3 1xB4 1xB5.Je to už samo velice dlouho,ale nemůžu říct,že to bylo jiný nebo méně údržby a poruch.Mezitím bylo i cca 5 jiných značek ale vždy jsem se vrátil k VW a už zůstanu.Pokud by chtěl někdo jen jezdit a jezdit,tak myslím je jedno jestli má GII nebo GIII a nebo cokoli co je nebo není VW.Je pravda,nečekám že každý bude takovej"magor"Jako my(PlusOne neber jako urážku :mrgreen: )A bude do starýho auta sypat jak do koše.Ale bezúdržbové auto myslím ještě nikdo nevymyslel :wink:A podle mě když NIC JINÝHO,je VW oproti jiným aspoň víceméně precizně dělaný a nepůsobí lacině(čistě můj názor)

PS:Když budu mít 250000kč měsíčně taky si budu vybírat a Vento mít nebudu ale VW URČITĚ:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:








PlusOne píše:No tak asi takhle:
Když VW představilo GIII, bylo mi dvanáct. To auto se mi líbilo na první pohled, a líbí se mi pořád, tvarově nestárne, a pořád to bude klasika. Takže pro mě srdeční záležitost, a dokud to nebude nezbytně nutné, tak z domu nepůjde - momentálně přemýšlím o koupi jiného auta s tím, že Géčko si zatím nechám - nechce se mi ho prodat za třicet, když jsem se do toho tak vysypal - a přesto, že mě za tři roky stál se vším všudy asi čtvrt mega (kdybych dělal jen to, co MUSÍM, je to mnohem míň), mám ho rád, a když jede tak, jak má, je to pro mě ta největší odměna.

Vy, co tu brečíte, že jste měli dvojku, a byla OK, a teď máte trojku, a sype se vám, se běžte podívat do dvojkařské sekce. Možná zjistíte, že i dvojky se serou, a když člověk není aspoň průměrnej mechanik a nemá dobrou znalost toho auta, aby věděl, co včas podchytit, tak je to stejný, ne-li horší, jak s trojkou.
Pokud vás ani to neodradí, nic vám nebrání trojku prodat, a koupit si zpátky dvojku.....

Uživatelský avatar
kubovaryk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 580
Registrován: 02.06.2008 20:22
Bydliště: SR-bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od kubovaryk »

vsetko zalezi na predchadzajucom majitelovi ale potom nechapem mam auto z rakuska z grazu bolo to sluzobne auto v nejakej firme mam ho rok a jedine investicie co som mal boli rozvody oleje filtre a nafta :D na slozobne auto by som cakal ze to bude vrak a okrem par hrdzavych miest je to oook! takze s G3 som spokojny mal som G2 a to stale nieco tomu bolo :D

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od KOŠŤÁL »

lidi,vy jste jak blbí,jsou to auta ve stáří od 13ti do 18ti let,s nalítanýma 200 až nevim kolika set tisícema kilometrů.Co si myslíte že bude za 15 let s oktávkama,passatama,touaregama,golfama šestkama -prostě novýma autama? Pokud to bude fungovat tak,jak to u nás funguje, a to,že lidi jezděj akorát na garančky,aby nepřišli o záruku,pak na to serou protože na ty servisy nemaj káčule,budou ty auta stejný jako jsou dneska trojky.... Pár lidí se o to stará,protože je to baví,maj svý auto rádi,když tady kolikrát čtu že někdo koupí použitý rameno,destičky,nebo kotouče,který nejsou až tak mizerný,že si je stočí,chce se mi blejt.Pak se divte,že ty auta vypadaj tak,jak vypadaj.To si radši nekoupím uherák,nepůjdu dvakrát na pivo a koupím si kvalitnější díl a dám autu co potřebuje.Ruku na srdce,kolik lidí maže panty na dveřích,omezovače,sedačky ,pojezdy na šíbru,rozebere brzdy aby je zkontroloval,sem tam dotáhne ložiska v kolech...
Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od KOŠŤÁL »

kubovaryk píše:vsetko zalezi na predchadzajucom majitelovi ale potom nechapem mam auto z rakuska z grazu bolo to sluzobne auto v nejakej firme mam ho rok a jedine investicie co som mal boli rozvody oleje filtre a nafta :D na slozobne auto by som cakal ze to bude vrak a okrem par hrdzavych miest je to oook! takze s G3 som spokojny mal som G2 a to stale nieco tomu bolo :D
já mám taky auto poo jednom majiteli z D,má 250000,motor jde na brnk,měním běžný věci.A prodám ho až půjde do ekolikvidace :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
sails
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1484
Registrován: 01.10.2007 20:58
Bydliště: North

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od sails »

KOŠŤÁL píše:lidi,vy jste jak blbí,jsou to auta ve stáří od 13ti do 18ti let,s nalítanýma 200 až nevim kolika set tisícema kilometrů.Co si myslíte že bude za 15 let s oktávkama,passatama,touaregama,golfama šestkama -prostě novýma autama? Pokud to bude fungovat tak,jak to u nás funguje, a to,že lidi jezděj akorát na garančky,aby nepřišli o záruku,pak na to serou protože na ty servisy nemaj káčule,budou ty auta stejný jako jsou dneska trojky.... Pár lidí se o to stará,protože je to baví,maj svý auto rádi,když tady kolikrát čtu že někdo koupí použitý rameno,destičky,nebo kotouče,který nejsou až tak mizerný,že si je stočí,chce se mi blejt.Pak se divte,že ty auta vypadaj tak,jak vypadaj.To si radši nekoupím uherák,nepůjdu dvakrát na pivo a koupím si kvalitnější díl a dám autu co potřebuje.Ruku na srdce,kolik lidí maže panty na dveřích,omezovače,sedačky ,pojezdy na šíbru,rozebere brzdy aby je zkontroloval,sem tam dotáhne ložiska v kolech...
presne s tebou souhlasim, dalsi vec je ta ze nekdo si koupi G3 za 15-20tis, a ceka od toho ze to vydri dalsich 200tkm bez oprav, pak jsou tady lidi co si radsi priplati protoze vedi co chtej, ja mam auto po starym panovy, jsem druhej majit a zadej problem, mam ho 5mesicu najeto cca 20tkm a bez problemu, jo jasny cepy, silentbloky a desticky jsem taky udelat musel ale s tim se musi pocitat kdyz clovek kupuje auto, lidi co koupi a pak do nej nacpou dalsi 50tis, tak asi to na tom aute muselo bejt videt :roll:
Fuck new evolution, Oldschool is the Best !

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoopodstatněné nadšení z Golfa III

Příspěvek od Stug »

KOŠŤÁL píše:lidi,vy jste jak blbí,jsou to auta ve stáří od 13ti do 18ti let,s nalítanýma 200 až nevim kolika set tisícema kilometrů.Co si myslíte že bude za 15 let s oktávkama,passatama,touaregama,golfama šestkama -prostě novýma autama? Pokud to bude fungovat tak,jak to u nás funguje, a to,že lidi jezděj akorát na garančky,aby nepřišli o záruku,pak na to serou protože na ty servisy nemaj káčule,budou ty auta stejný jako jsou dneska trojky.... Pár lidí se o to stará,protože je to baví,maj svý auto rádi,když tady kolikrát čtu že někdo koupí použitý rameno,destičky,nebo kotouče,který nejsou až tak mizerný,že si je stočí,chce se mi blejt.Pak se divte,že ty auta vypadaj tak,jak vypadaj.To si radši nekoupím uherák,nepůjdu dvakrát na pivo a koupím si kvalitnější díl a dám autu co potřebuje.Ruku na srdce,kolik lidí maže panty na dveřích,omezovače,sedačky ,pojezdy na šíbru,rozebere brzdy aby je zkontroloval,sem tam dotáhne ložiska v kolech...
Máš docela recht, konkrétně s tou údržbou. Lidi na mě koukaj jako na kreténa když si mažu závěsy dveří, zámky aby v nich nezatuhla v zimě vazelína, pojezdy, zámek kapoty (teďka dva týdny zpátky jsme se opět pokoušeli dostat pod kapotu kde na to majitel sral a zasekl se zámek), apod... Nicméně napsal jsi to výstižně.

sails: Ty máš pravdu taky, když koupíš nejlevnější auto v nabídce, je skoro jistý že tě čekaj velký investice. Na druhou stranu když si pak uděláš všechno co jsi vypsal, máš pak jistotu že je to tak jak má být, hotový a že to zase nějakou chvilku vydrží. Já si taky pomaličku dělal tlumiče, ramena s čepama, brzdy, oleje a filtry, apod... a snad je na chvíli klid :)
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“