G3 nebo Vento ?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

G3 nebo Vento ?

Příspěvek od deywis »

Ahoj,

plánuju během měsíce - dvou koupit novej povoz na každodenní ježdění, a rozmýšlím se právě mezi ventem a golfínem. Golfa 3 jsem už měl a byl sem s ním moc spokojenej, příjemně se to řídilo, s ventem nemám žádnou zkušenost.

U venta mi přijde že je větší kufr, ale zase oproti golfu je vstup do kufru menší ( když povezu něco většího, u golfa sklopím sedačky a hotovo). Na druhou stranu se mi víc líbí vento front (ale to není problém vyměnit).

Určitě to budu chtít v naftě a 5 dveří.

Tak poraďte, případně jestli venta na něco trpí - nač se zaměřit.

Díky :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od Georgino007 »

Tak já mam už cca měsíc Vento a nemůžu si stěžovat :wink: G3 jsem sice neměl, ale bude to asi dost podobný jako G2, akorát se v trojce poleze do kufru o něco líp, protože má níž spodní hranu... Jinak mě se Vento líbí možná víc než Golf, ale to je věc názoru... Co se toho kufru týká, věděl jsem že je velkej, ale co všechno jsem do toho Venta už dokázal nacpat, to mě teda dost překvapilo 8O :D Je fakt nafukovací, ale jak říkáš, do golfa je zase lepší přístup a při sklopení sedaček jsem ve dvojce odvez taky neskutečný věci :mrgreen: Ale Vento má u mě s tou velikostí kufru velký + :wink:
Trochu problém mi hlavně ze začátku dělalo odhadování vzdálenosti při couvání, ale na to se dá rychle zvyknout :wink: Přece jenom když jsem dva roky jezdil s G2, kde se při couvání nemusíš bát vůbec ničeho a pak jsem sed do tohodle :lol: A zdá se mi, že je celkově z Venta hůř vidět dozadu, protože má celkem vysoko spodní hranu okna, ale to je fakt malej detail, na kterej se dá zvyknout :wink:
A co se týká toho na co Vento trpí, tak bych řek, že je to naprosto totožný s Golfem, maximálně by mohly trochu víc trpět zadní tlumiče, je to vzadu přece jenom o něco těžší, ale rozdíl zanedbatelnej bych řek... A když už jsem u tý váhy, tak jsem si na sněhu všim celkem znatelnýho rozdílu při zatáčení. Golf je brutálně nedotáčivej, Vento je nedotáčivý taky, ale o něco málo míň. Všim jsem si toho když jsem s tim blbnul na sněhu, Vento se mi zdálo že když sis trochu pomoh ručkou, tak šlo do smyku o dost ochotněji než Golf :wink:
Tak toť moje názory a postřehy, nejvíc bych asi rozhodoval podle vzhledu, jinak je to prostě golf s batohem :wink: :mrgreen:

Uživatelský avatar
nulacz
Člen klubu
Příspěvky: 381
Registrován: 06.11.2009 19:24
Bydliště: Znojmo

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od nulacz »

já mám též vento a souhlasím s kolegem předešlého příspěvku mě se vento líbí rozhodně více nežli golf (věc názoru) , kufr to má opravdu gigantický a nedej bože když člověk ve ventu sklopý sedačky. Ohledně nákládacího prostoru do kufru asi tolik že u venta naprosto postačí - když povezeš nějákou starou TV tak ji hodíš v zadu na sedačka a není problém. Jinak asi tolik že vento a golf maj stejné zavády jsou to naprosto totožná auta.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od deywis »

a jakej z těch naftových motorů je nejlepší/nejhorší? kterej vybrat?

chtěl bych do toho investovat tak do cca 30 000,-
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
Staník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 417
Registrován: 15.04.2008 17:22
Bydliště: Deutschland + Ejdžkej

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od Staník »

Měl jsem Vento a v podstatě i když ho nemám, tak se s ním občas svezu a jsem taky pro. Výhoda oproti G III je ve větším kufru a hlavně lepší ceně. Sice není takovej výběr, ale za prachy za který koupíš Vento, Golfa seženeš ztěžka nebo v blbý motorizaci :wink: G III jsou celkově hrozně napálený a nemusejí to být kolikrát ani voňavky :roll:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od napster »

s cenama GIII je to pravda. Jinak já mam GIII variant a na místo si nestěžuju.... je tam víc místa,než v Renault Scénic II 1999-2003 i víc jak v 2003-2009
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od GOLF10 »

napster píše:s cenama GIII je to pravda. Jinak já mam GIII variant a na místo si nestěžuju.... je tam víc místa,než v Renault Scénic II 1999-2003 i víc jak v 2003-2009
Tak to s tebou nemůžu zase až tak souhlasit.Mám obě auta doma a vím co si můžu dovolit do nich nacpat a jak to v nich vypadá.
V G3 variant je větší kufr v základu to je pravda i když to zase není o moc navíc.Podle toho co vezeš.Ale vnitřní prostor pro posádku je úplně někde jinde.
V tom Scenic 2000 je úplně někde jinde.Víc místa vzadu.A když chci naložit něco hodně velkýho tak po sklopení sedaček vede zase Scenic.
A ještě když vyndám zadní sedačky tak se tam toho vleze.
Scenic je na vnitřní prostor někde jinde než G3( i místa vzadu má víc než octávka).
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

Uživatelský avatar
nulacz
Člen klubu
Příspěvky: 381
Registrován: 06.11.2009 19:24
Bydliště: Znojmo

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od nulacz »

a jak tu byli zminovné problémy s couváním tak si to kup s tažným a není co řešit :D :D :lol: :lol: jen chudáci kolem tebe :cry: :cry: ale nic složitého na tom není ale zas pravda že s naší B5 se parkuje lépe jak s ventem.
K moturu bezdebat že nej by byl AFN ale ten asi neseženeš v tvé cenové relaci tak už zbývá jen AHU a ALE.
A motor 1Z bych moc nebral i když ho sám mám je to BLÁTO motor nic moc s ním nenaděláš ale pokud nebudeš dělat žádné moc velké upravy motoru a necháš ho v serii tak i ten 1Z.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od deywis »

upravovat ho nijak nehodlám, bude to auto na denní ježdění :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od napster »

tak po sklopení sedaček ano to je pravda. mám doma 2 scénici a ten starej 2000 ma docela malej kufr,když neskopíš sedačky. pokud nesklopíš sedačky jen vyndáš plato,tak v GIII variant je víc místa.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

byx0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 13.05.2008 10:17
Bydliště: Slovensko - Topoľčany

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od byx0 »

Vento ma obrovsky kufor, vecsi nez B5 sedan. Cez leto ked som potreboval spilit 4m dlhu kuchynsku dosku tak ziadny problem, sklopili sa sedacky, predna sa posunula dopredu, sklopila ako sa len da a hotovo, sice to bolo skoro po predne sklo ale nebol problem. Inak jazdne vlastnosti mi viac sedeli ako v G3(5dv).

Uživatelský avatar
Dakie
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.02.2008 17:32
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od Dakie »

nulacz píše:a jak tu byli zminovné problémy s couváním tak si to kup s tažným a není co řešit :D :D :lol: :lol: jen chudáci kolem tebe :cry: :cry: ale nic složitého na tom není ale zas pravda že s naší B5 se parkuje lépe jak s ventem.
K moturu bezdebat že nej by byl AFN ale ten asi neseženeš v tvé cenové relaci tak už zbývá jen AHU a ALE.
A motor 1Z bych moc nebral i když ho sám mám je to BLÁTO motor nic moc s ním nenaděláš ale pokud nebudeš dělat žádné moc velké upravy motoru a necháš ho v serii tak i ten 1Z.
co je na tom motoru 1Z bláto? :D
http://www.cc-autodily.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
nulacz
Člen klubu
Příspěvky: 381
Registrován: 06.11.2009 19:24
Bydliště: Znojmo

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od nulacz »

Dakie píše:
nulacz píše:a jak tu byli zminovné problémy s couváním tak si to kup s tažným a není co řešit :D :D :lol: :lol: jen chudáci kolem tebe :cry: :cry: ale nic složitého na tom není ale zas pravda že s naší B5 se parkuje lépe jak s ventem.
K moturu bezdebat že nej by byl AFN ale ten asi neseženeš v tvé cenové relaci tak už zbývá jen AHU a ALE.
A motor 1Z bych moc nebral i když ho sám mám je to BLÁTO motor nic moc s ním nenaděláš ale pokud nebudeš dělat žádné moc velké upravy motoru a necháš ho v serii tak i ten 1Z.
co je na tom motoru 1Z bláto? :D


hlavně to ozubené kolo na rozvodech a ten klínek a hned potom písty nějáké větší urpavy by to nevydrželo

Uživatelský avatar
nulacz
Člen klubu
Příspěvky: 381
Registrován: 06.11.2009 19:24
Bydliště: Znojmo

Re: G3 nebo Vento ?

Příspěvek od nulacz »

viewtopic.php?f=178&t=133078&hilit=hul%C3%AD

zde jsou největší a nejčastější problémy s motorem 1Z

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“