spotreba

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fleer »

možná ano, pokud ti to spalovalo i vodu nebo olej, tak motor ztrácek výkon a logicky jsi víc šlapal na plyn, ale nemělo by to bejt o moc... Možná bych se radši podíval na lambda sondu, pokud ti funguje termostat a motor se ohřeje na provozní teplotu, nejezdíš jen po městě a nejezdíš-li mín než min. 20km (myslim tedko vzdálenost :lol: ) navíc v zimě si veme tak o litr víc....
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
wagen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

1,6i 55kw

Příspěvek od wagen »

Koupil jsem nedávno 1,6i 55kw a při seznamování spotřeba vycházela přes 8 litrů. To jsem se docela vyděsil, protože s Passatem 1,8 55kW i při razantní jízdě nejdu přes 7,5. Vyměnil jsem svíčky, vzduchiltr a trochu klesla. Nový olej asi vliv neměl. Motor se pořádně nezahříval, i když méně než 40 km nejezdim, takže výměna termostatu a už jsem se dostal i na 7,1 . Což podle toho co tu píšete je docela slušný, ale ve srovnání s Paškem bych čekal ještě míň na lehčí auto. Možná se to ještě rozhýbe? Zdá se mi to trochu líný nebo to fakt líný je. Za poslední 3 roky si asi moc nezařádil, podle záznamů předchozího majitele v D to vychází celkem ani ne 10.000 km. Takovou sumu musí se mnou stačit do jara, tak uvidíme jak se rozcvičí. Je možný, že Lambda utrpěla stáním v garáži? Má smysl se do ní hrabat?

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Re: 1,6i 55kw

Příspěvek od Tomigo »

wagen píše:Je možný, že Lambda utrpěla stáním v garáži? Má smysl se do ní hrabat?
No na lamdu bych moc nešahal, stejně nejde nijak zaudržovat. Mám ten samý motor a nezdá se mně zase tak moc liný. Na 55kW tak akorát. Spotřebu teď v zimě pod 7 litrů taky nedostanu, takže žádný obavy.
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
wagen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

takže v normě

Příspěvek od wagen »

dobře, už do toho nebudu hrabat a můžu v klidu spát.

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6i 55kw

Příspěvek od Pompier »

wagen píše:Koupil jsem nedávno 1,6i 55kw a při seznamování spotřeba vycházela přes 8 litrů. To jsem se docela vyděsil, protože s Passatem 1,8 55kW i při razantní jízdě nejdu přes 7,5. Vyměnil jsem svíčky, vzduchiltr a trochu klesla. Nový olej asi vliv neměl. Motor se pořádně nezahříval, i když méně než 40 km nejezdim, takže výměna termostatu a už jsem se dostal i na 7,1 . Což podle toho co tu píšete je docela slušný, ale ve srovnání s Paškem bych čekal ještě míň na lehčí auto. Možná se to ještě rozhýbe? Zdá se mi to trochu líný nebo to fakt líný je. Za poslední 3 roky si asi moc nezařádil, podle záznamů předchozího majitele v D to vychází celkem ani ne 10.000 km. Takovou sumu musí se mnou stačit do jara, tak uvidíme jak se rozcvičí. Je možný, že Lambda utrpěla stáním v garáži? Má smysl se do ní hrabat?
Nechci nijak rypat, nejezdil sem s tvym pasikem, ale cemu rikas razantni jizda ?? 7,5l na 1,8 motor noo nevidim to na prilis sviznou jizdu. Myslim, ze kdyz mu budes slapat, tak v klidu na devitku mozna vic ...

Uživatelský avatar
wagen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od wagen »

"razantní" myslím brzda, plyn, okresky přes 90, státovky přes 110 dálnice přes 130, většinou 160, ale víc než 190 to nejede! Ale razantní pořád není závodní, na to je Passat moc pohodlnej vítr. Ale samozřejmě, když se zrovna všechny okolnosti sešly vrchovatě, byl i kousek přes 8, nikdy přes 9. Když jsem na něj byl pár dní po 1.7.2006 vyjímečně hodnej, šel i pod 7, ale to se nedá vydržet dlouho. V TP má P 1,8i 55kw: 6L při 90, 7,8L při 120, 10,8L město. G 1,6i 55kW má v TP: 5,1/7,0/8,7L, tak jsem čekal , že i celkový průměr bude nižší Před tímhle P jsem měl policejního P 1,8i s Digifantem z r.86, to bylo dělo určitě nabitý na víc než 66kW, co měl v CZ TP. Ale taky víc papal. Pod 8 jsem se dostal jen jednou za 2roky. Neměli bychom to přehodit do jinýho fóra? Třeba o Passatech? Ale P mě fakt netrápí, letitá spokojenost bez diskuze. Potřeboval jsem si ověřit zkušenosti s G.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“