Rada ohledně koupě auta

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
PetrBlacký
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.12.2012 21:34

Rada ohledně koupě auta

Příspěvek od PetrBlacký »

Ahoj,
Rozhodl jsem se že si pořídím své první auto a po delším vybírání mi padl do oka VW Golf III. Jelikož to bude první auto tak jsem si dal cenový limit do 30 tisíc. Celkově se v autech moc nevyznám (což je také důvod proč sem píšu :wink: ) .
Ale měl bych na vás pár dotazů (předem se omlouvám , jestli už tu byly někdy zodpovězeny).

1) Chtěl bych se zeptat který motor by byl nejlepší. Jelikož jsem student tak mi záleží hlavně na spotřebě a aby se mi v autě za měsíc něco neoddělalo. Jezdil bych denně tak 20-30km.
Přemýšlel jsem hlavně nad benzínem 1.6.

2) Dále by mě zajímalo jak moc mám koukat na najeté kilometry u golfů , protože některé golfy mají najeto 200+ tisíc km.

3) Je Golf hodně poruchové auto? a případné ceny oprav / dílů ?

Děkuji za případné odpovědi :)

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě auta

Příspěvek od golfer66 »

trojky držejale reznou proto bych jak na motor koukal i na stav kastle...blatníky atd...další typický místa pro trojky...jinak to jsou spolehlivý auta když dostanou co potřebujou nejsou náročný nijak na udržbu....pokud jezdíš do školy+nějakej ten výlet atd...volil bych dieselovou 66 kw:-) alenech si poradit i od dalších kolegů
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Rada ohledně koupě auta

Příspěvek od Dymák »

podle mě G3 musíš buď brát jako koníček a zároveň kasičku, nebo jako dělníka a bude ti jedno, jak vypadá a že pár věcí nefunguje...
Za 30K se vším všudy to moc pohárový nebude...
1,6 je v pohodě motor, ale jako každý 20 let starý auto, to něco bude chtít
Kiláky u 99% G3 nezjistíš, protože budíky se měněj jak na běžícím pásu a největší slabinou těchto aut je KOROZE a to zejména spodků př blatníků, prahů a podlahy...
Jako studentovi s minimálním výdělkem bych ti ho neradil...
to je můj názor
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě auta

Příspěvek od Phoenix »

Pokud najedeš denně fakt jen 20-30 km, tak to máš 10-15km tam, no a pak po škole/práci zase 10-15km zpět. Na to bych já osobně diesel nebral, s tímhle nájezdem bych šel do benzínu. Ta 1,6 je u G3 ok, je to stejnej motor jako u felicie (beru nejčastější motor AEE), takže díly nejsou za takovou raketu, navíc jich jezdilo hodně, takže i vrakárna bude ok. Jsou tam i jiné motory, jako třeba ABU, tam je to podobné, akorát je to starší typ, podobný spíš motorům ve dvojkách. Na km u golfů nekoukej, spíše jen orientačně, každej jouda to dneska stáčí, takže spíš koukej na to, jak to auto vypadá celkově - koroze, lak (nejlépe změřit tloušťku laku měřákem, kvůli novým vrstvám laku, to taky napoví), brzdy, motor vizuálně, chod, jestli není oblitej od oleje, koukni na spodek, prahy, volant ti taky napoví (pokud je původní), auto projeď, uvidíš jak jezdí, uslyšíš různé pazvuky. Co se poruchovosti týče, mám doma už čtvrtého golfa a vždy jsem dojel - je to o tom, jak se o auto staral předchozí majitel, jak se o něj postaráš ty - kdo na něj prděl, nebo tam dával levný díly od Starline, tak je jasný, že bude poruchovější, než od člověka, co dával kvalitní díly a o auto se staral pravidelně. Jinak v dnešní době s tímto nájezdem km, bych šel do LPG, nebo aspoň do přestavby na E85. LPG je dražší počáteční investice, ale pak je to u čerpačky příjemnější. LPG bych dělal jen v případě, že si to auto chceš nechat, pokud plánuješ prodej, tak dej jen jednotku na E85. Ušetříš tím dost peněz a na jízdních vlastnostech to nepoznáš. Ještě doporučuju, jestli máš tu možnost, vem sebou na nákup auta někoho, kdo tomu rozumí a poradí ti. Tady na klubu je dost lidí z tvého okolí, určitě se najde někdo, kdo by byl ochotný pomoci.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Rada ohledně koupě auta

Příspěvek od Red Devil »

Sebemene poruchove auto za takovouhle cenu uz nejake opotrebeni mit bude,takze doufat,ze koupim a budu jezdit,mi prijde celkem naivni.Navic ti tu mohou radit sebevetsi odbornici,ale jestli se v autech nevyznas..takze sezen nekoho,kdo aspon malinko tusi,at nesplaces nad vydelkem.

PetrBlacký
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.12.2012 21:34

Re: Rada ohledně koupě auta

Příspěvek od PetrBlacký »

Jojo s tím počítám že se poptám známých , kteří se v tom vyznají aby jeli semnou a omrkli to :) děkuju za názory na toto téma ;) teď mám v hlavě alespoň trochu jasno co a jak :) .

PetrBlacký
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.12.2012 21:34

Re: Rada ohledně koupě auta

Příspěvek od PetrBlacký »

Tak vám děkuji za rady dneska jsem si domů přivezl 1.6 benzín 55kw (+ chip) AEE golfíka a zatím maximální spokojenost :) snad sem brzy přidám fotky :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“