Golfik se přežírá

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

alfonso3006 píše:mne sa naopak raz stalo, ze som mal pol nadrze, presiel som cez mesto a naraz vidim, ze mam 3/4 nadrze. Som zastal, kukal ako debil ale videl som dobre. Potom behom asi 15km sa mi to pomaly dostalo naspat na pol nadrze. Doteraz nechapem, ze preco.
:lol: to bych taky chtěl... No todle dělá podle ěm plovák
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Příspěvek od Tomigo »

Dělá to určitě plovák...tohle ve VW moc dobře nevykoumali, protože takhle nepřesný palivoměr jsem měl už jen ve škodovce 120 :lol:
Proto se vždycky koukám na ručičku jen když jedu z kopce...to ukazuje benzínu nejvíc... :D
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
UncleSam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Dubeč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UncleSam »

Na benzinách přestali používat zimní neftu třeba by to /u nás nafťáků/ mohlo být tím, nevim ale třeba to s tim zimnim aditivem žere míň.

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Vono je vůbec podivuhodné, že se tam používá tak zastaralej system měření. Ale je pravda, že to auto je koncipovaný z roku 92 :roll:
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Chavron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZILINA

Příspěvek od Chavron »

JaSk píše:
noreking píše:mam taky 1.4CL ...a zere to jak hovado ....8-10litru...a to jezdim v klidu :D
Todle přesně se stává mě....Normální to ale neni :(
No jo s 1.4 ked to clovek toci neni problem jazdit za 10 a aj viac, ale berte to pozitivne - aspon v niecom sa vyrovname GTI ci VR6 :)

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

jen vlastní postřeh:
přítelkyně polo r.99 1,6 aee a přestože má najeto 58 tisíc, olej plná syntetika, tak se skoro nedá pod 10 na sto dostat, plovák funguje normálně, vše vyměněno (4 Pinový čidlo vody, lambda, svíčky, filtry..)
ten samej motor v golfu r.97 najeto 145 tisíc, polosyntetika a jezdím v průměru za 7,5 litru a na nic jsem ani nešáh...
obě auta mají sportovní laufy a upravený mapy ŘJ, jedinej rozdíl, kterej je poznat - volnoběžný otáčky na polu jsou cca 850-900 a na golfu 650/min :roll:
Vag u obou bez závad, naměřený hodnoty ve všech skupinách stejný...
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajice »

Chavron píše:
JaSk píše: Todle přesně se stává mě....Normální to ale neni :(
No jo s 1.4 ked to clovek toci neni problem jazdit za 10 a aj viac, ale berte to pozitivne - aspon v niecom sa vyrovname GTI ci VR6 :)
hloupost :) me veruna jezdi na pohodu i s okotlenim podle palubaku a i rucicky za 8,5 litru zrovna vcera jsem najezdil 380 kilaku a spotreba byla po celou jizdu 8,5 litru kdyz to zenu a rvu obcas do omezovace tak 10,5-12 nejvic jsem mel smad jen aktualni spotrebu 16,5 kdyz jsem jen hrabal ... a kdyz jsem mel odpojenou lambdu tak spotreba byla 15 litru a porad ...
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
Chavron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZILINA

Příspěvek od Chavron »

pajice

No ved ono sa to nevylucuje, ked nehrabem a nezeniem motor do otacok jazdim za 7. A ked ho honim po okrskach a dialniciach az do cerveneho tak ta spotreba stupa na 10-11. Takze vravim, aspon v niecom sa moje auto vyrovna verune :)

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajice »

Chavron píše:pajice

No ved ono sa to nevylucuje, ked nehrabem a nezeniem motor do otacok jazdim za 7. A ked ho honim po okrskach a dialniciach az do cerveneho tak ta spotreba stupa na 10-11. Takze vravim, aspon v niecom sa moje auto vyrovna verune :)
:twisted: :twisted: :twisted: YES
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Hmm, to je fakt, zvládnu jet za dost, ale problém je, že chci i šetřit :lol:
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: Golfik se přežírá

Příspěvek od oso »

neviem v com je problem ale dneska mi rucicka spadla s polovicky az pod prvu a to som presiel len 30 km mam tam natankovane nejako 26 l a zatial som presiel len 300 Km ale asi blbne plavak to neni mozne jazdim pijanko :(

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golfik se přežírá

Příspěvek od JaSk »

Buďto máš díru v nádrži nebo bych tipoval ten plovák, je to celkem častá závada :D
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: Golfik se přežírá

Příspěvek od oso »

JaSk píše:Buďto máš díru v nádrži nebo bych tipoval ten plovák, je to celkem častá závada :D
uvidim rano ale dufm ze pekne stupne ako vzdy doteraz, dufam ze nebude v pecku lambada :(

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Golfik se přežírá

Příspěvek od mephik »

Tak ja s tim mel taky stejnej problem a bylo to kvuli termostat - motor se ohral max na 65st. a tak byl porad zapnutej sytic - po vymene pohoda ......

jinak nejlepsi jak to zkusit - chce to mit ale zbytecny penize v keseni :D natankovat plnou - ujet zhruba 100km a zase dolit do plna tim zjistite presne kolik to zere - podle palivomeru je blbost se ridit ten ukazuje plus minus 20% jak sem to ja poznal - zalezi jestli stojite v kopci nebo na rovince tam se to muze lisit o nejaky policko .....

pak taky zalezi na tom kde tankujete - jestli benzinka no name nebo nejaka znackova ..... spotreba se muze taky o nejake to deci lišit bacha na to ..... i kdyz 12 na 100 to asi nebude benzinem ale necim jinym :idea:

Uživatelský avatar
schumi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumilice
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od schumi »

ron píše:jen vlastní postřeh:
přítelkyně polo r.99 1,6 aee a přestože má najeto 58 tisíc, olej plná syntetika, tak se skoro nedá pod 10 na sto dostat, plovák funguje normálně, vše vyměněno (4 Pinový čidlo vody, lambda, svíčky, filtry..)
ten samej motor v golfu r.97 najeto 145 tisíc, polosyntetika a jezdím v průměru za 7,5 litru a na nic jsem ani nešáh...
obě auta mají sportovní laufy a upravený mapy ŘJ, jedinej rozdíl, kterej je poznat - volnoběžný otáčky na polu jsou cca 850-900 a na golfu 650/min :roll:
Vag u obou bez závad, naměřený hodnoty ve všech skupinách stejný...
jj pola stemahle motorama jsou vyyhlášení žrouti!!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“