vodní čištění

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

vodní čištění

Příspěvek od boost »

Tak sem prolejzal fůrum Mercedes-Benz, protože sháním motor do Vita 110D, kdyby ste náhodou někdo měli. Narazil sem tam na Jakési vodní čištění. Potřebujete 2 osoby. Vezmete klasickej rozprašovač (např. z odstraňovače hmyzu), napustíte teplou vodou. Ohřejete svoje vozidlo na provozní teplotu (je jedno jestli diesel, turbodiesel nebo benzin). Sundáte sání, motor vytočí 1. osoba někam ke 3000ot.min. a 2.osoba začně do toho otevřenýho sání stříkat tu teplou vodu tak rychle jak to jenom dokáže. Motor začně pomalu klesat na otáčkách(dusit se) a vy budete pořád stříkat dokud se skoro nechcípne, pak ho necháte zase se nadechnout a tímhle způsobem do něj nalijete cca. 2 litry teplý vody. ....... A oni tam z toho byli naprosto unešený jak to zvedne výkon u starýho motoru a podobný věci. Že to prý nevadí ani nejnovějším motorům. Jakej na to máte názor? Nedostávaji tímhle způsobem strašnou sodu ojnice a klika? Přemejšlel sem že bych to zkusil, ale strach mi to nedovolil.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Chavron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZILINA

Příspěvek od Chavron »

takze vcelku som sa zasmial ked som clanok k tomuto tematu cital v predposlednom cisle Auto tuning magazinu na Slovnesku. Ide o to ze ich povodnym zamerom bolo vycistit motor od carbonickych mikrociastociek, ktore sa postupne ukladaju v motore a neposobia prilis najlepsie na jeho chod. Bol tam popisany presne tento isty sposob. Chceli to totiz vycistit horucou parou. Pouzili na test nejaky bavor myslim 325, rocnik zhruba 90. Urobili na nom tento test. Akurat ze najprv to striekali rozprasovacom a potom sa im to zdalo malo tak to tam striekali rovno z flase na mineralku. Celkovo im to vykon zdvihlo o nejaky ten konik co bolo dost diskutabilne a od karbonu im to vobec nepomohlo. navyse sa im na konci testu na brzzde zlomilo nejake vahadielko v motore pre merani na brzde akurat neviem s istotou povedat, ci to bolo tym testom. Ak chce niekto vediet viac, nech skusi precitat slovensky AT magazin, myslim 03/2007 ..Ked nic ine aspon sa nasmeje :)

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

to když ti praskne těsnení pod hlavou tak taky jedeš hned do servisu a provedeš výměnu. :roll:
tohle je to samé nehledě na to že přidat dva litry vody do oleje tak po zahřátí to musí být docela pěknej tlak.ale třeba by jsi pak měl místo auta parní válec :lol:

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boost »

Jenomže na tom fóru byli takový lidi, kteří to udělali a pak rozebrali motor a opravdu byli unešený z toho jak to bylo všechno zbavený karbonu apod. A tady zase názor negativní. Kámoš totiž vlastní 190E 2,0i a myslel že by to zkusil taky. Ale každopádně já na to seru. díky za názory.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Příspěvek od Tomigo »

Jedná se o dekarbonizaci vodní párou. Já se na to chystám v létě, před tím, než budu měnit olej...tady jsou na to odkazy, kdyby to ještě někoho zajímalo:

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=2613
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
Kindlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kindlik »

osobně znám pár lidí co to zkoušeli a vždy jim to pomohlo a prý se zlepšil chod motoru a někteří co tomu nevěřili , tak to zkoušeli před GO motoru a říkali že po rozebrání byl motor fakt čistej

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »


Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Zkusil jsem to na Golfovi (1,8 karbec) a podle svíček to smysl mělo, taky se odstranil jeden problemek (cukání v úzkém pásmu otáček).

Určitě bych to jen rozprašoval a nikam nelil - pak ti voda nateče jen do některých válců a bude problém...
Golf real car, real fast

Wesni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zdíkov(Jihočeský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wesni »

Tak tohle me hodne zaujalo.Docela premejslim ze bych to vyzkousel.Akorat mam strach o turbo.Mam TD.Co myslite zkusit ci nezkusit?
VW Passat Variant 1,9TDI PD 96kw
VW T5 Multivan 2,5 TDI 128kW AXE T5 Board Edition

Uživatelský avatar
chaotic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SeVWerno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chaotic »

toto už bylo jednou také kdysi kdesi a wím, že tam na to byli docela bouřlivý reakce.... :P ale když už tak už...nechce se radši dekarbonizaci udělat někde v servisu... :)
Dalo by se říct, že už ze všeho kolem mě stříkám jak šwestkovej knedlik :velo:

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

kamarád to zkoušel na ABFku v G3 a tvrdí, že pomohlo, já jsem spíš skeptik a motor jsem takto netrápil... asi jsem srab :lol:
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boost »

Wesni Tak to vyzkoušej, pokud ti to pomůže du do toho taky. :-)
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“