vr6 - informace při koupi tohoto motoru

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

fingerol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.10.2014 20:28

vr6 - informace při koupi tohoto motoru

Příspěvek od fingerol »

Zdarec :-) uvažuju o koopi vr6 jako víkendovku A nikde jsem nenašel tak nějak recenzi nebo téma ohledně toho auta vždycky to nějak sklouzlo na hádání se o spotřebě a o tom že na skoro 3 litr je to malo kw a podobný kecy... Poprosil bych někoho kdo má s tím autem zkušenosti na co si dát bacha třeba co se hodně sere nebo jak je to spolehlivé našel jsem už jak by měl vypadat vysledek komprese ve válcích a pak se zase dohadovali kolik vydrží motor někdo psal 200tkm a je to mrtvola druhej zas že 500 no problémo.. de mi ot jak to tedy je od člověka z vlastní zkušenosti ... Je mi jasný že když tam někdo mění olej při koupi a při prodeji motoru to asi neprospěje už jsem jednu víkendovku měl a měnil bych ho prostě o 5tkm což si myslím že je ideal aby se motoru trochu ušetřilo ... jinak co říkáte třeba na tyhle dva :http://auto.bazos.cz/inzerat/48323889/p ... -128kw.php

http://www.sportovnivozy.cz/58541-volks ... vr6-tachov" onclick="window.open(this.href);return false;

nezná je někdo ? Buď mi přijde ten první předraženej nebo je ten druhej tak vyrachtanej :D
jinak mám zájem o 2.8 vr6 pohon na předek nechci 4x4 (je nejaký rozdíl mezi těma motorama páč nekde maj zapalovaci cívku a u toho z bazoše je snad rozdělovač ? :158: )
Předem dík za zkušenosti :potlesk: :offtopic: ne pls

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: vr6 rada

Příspěvek od skacel99 »

Předohraby jsou 2,8L 128 kw kód motoru AAA, syncra jsou 2,9L 140 kw kód motoru ABV. Víc nevím kromě toho,že bude problém najít nevylítanou mrchu :wink:

fingerol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.10.2014 20:28

Re: vr6 rada

Příspěvek od fingerol »

nevylitanou myšleno motorově ? To když změříš tlaky a jsou dobrý tak víš +- jestli je to dobrý nebo ne ? Nevím jestli jsem nezamlel hovadinu ted :D

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: vr6 rada

Příspěvek od skacel99 »

Jo,myslel jsem motorově. Pokud budeš měřit tlaky,tak OK. Ale i tak se musí počítat s tím,že je to prostě starý auto,kterýmu někdo s největší pravděpodobností dával dost čočku :wink: Málokdo si asi koupí 180 koňovej 6hrnek na ježdění do kostela :wink:
Ono jich ale ve výsledku zas tak moc není,takže není až tak z čeho vybírat

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: vr6 rada

Příspěvek od yessmen »

Problémy jsou hlavně s rozvodama (napínáky, lišty), jinak to tak zlý není pak už jen klasický problémy všech motorů.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: vr6 rada

Příspěvek od skacel99 »

Tak to ale asi při tomhle stáří auta patří udělat tak jako tak,když už to člověk koupí jako víkendovku,kterou si chce dát do pucu. Servisní historii a počet najetých km už asi u 20 let starýho auta nikdo nezjistí,tak pro klid duše bych osobně rozvody udělal. kolik je vlastně předepsaná kontrola? 250 000?

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: vr6 rada

Příspěvek od yessmen »

Není žádná, ale tak pro ne-mechanika to je poměrně drahý hned na začátku no.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: vr6 rada

Příspěvek od skacel99 »

Kdo chce opičku,musí mít na banány. Taky jsem uvažoval,že bych si pořídil VeRunu jako mazla,ale upustil jsem od toho.

fingerol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.10.2014 20:28

Re: vr6 rada

Příspěvek od fingerol »

ja mel predtim saxo vts (87kw) no a ted bych neco si zase rad koupil a jelikož mám služebáka bylo by to na víkendy jinak ty rozvody to bych nechal radši hned to jako jo jinak nejsem mechanik ale od mlade tata ma zase dilnu no .. :D a bud auto nebo mašinu tak u auta je človek aspon trochu schovanej ...

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: vr6 rada

Příspěvek od skacel99 »

Tak já si koupil bahňáka,takže tam je mi počasí jedno :lol: Ale bohužel minulý týden mi zakukal motor...U motorky když ji nepotřebuješ,dá se kamkoliv strčit a je s tím větší sranda. Nicméně náklady na servis a provoz jsou srovnatelný ( Mám Hondu XR 600 a guma stojí cca 2000,- povinný ručení 3000 a žere to taky 10L) :laugh:

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: vr6 rada

Příspěvek od mantrabeach »

Ahoj.Sháním nějaký auto na vyblbnutí,svezení(ne zničení) a jelikož sem spíš na bmw tak sem vw moc nesledoval.Ale našel sem na prodej golfa III VR6 s najetýma asi 211t.km za 39t.kč.Vím,není to moc,hlavně je to starý auto a bude se sr*t ale svezl sem se a jede to nádherně.Práce je tam teda dost ale s tím se počítá.Co si vzpomínám tak bude potřeba dopasovat spodek jednoho blatníku(je jakoby urvanej u prahu),opravir lehkou korozi na zadních dveřích,vyměnit světla přední za origo,vyvařit kousek levýho klobouku vepředu(nic hroznýho) a celkově poopravit plechařinu.Má to klimu-prej funkční,el.okna,zrcátka,abs,MFA atd.nevím co ještě.Auto krásně sedí,nic nebouchá,nikam do strany neujíždí atd.

Má otázka zní.Měl bych do toho jít?s prací na něm počítám,leccos si opravím sám.Náklady na benzín neřeším.svezu se tak dvakrát do měsíce a chci změnu od BMW :D

je to tenhle.nezná ho někdo?

http://mantrabeach.rajce.idnes.cz/Golf_III_VR6/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: vr6 rada

Příspěvek od skacel99 »

Neznám konkrétně VR6,ale u GIII všeobecně je potřeba nepodcenit korozi - ta je všudypřítomná a nedá se jí prakticky zabránit,leda zpomalit. Jsou to klasický místa jako prahy (hlavně vepředu),pak spodní roky předních blatníků a přední spodní rohy dveří. Pokud auto kloudně vyvaříš a budeš ho garážovat na vzduchu,vydrží ti to. pokud bude stát venku,sežere ti to rez za 5 let znovu. Počítej s tím,že VR6 bude nejspíš vylítaná mrcha (za 39 000 určitě). Tohle auto si koupí člověk,kterej se chce svízt a nejezdí s tím pro rohlíky. Ve dnešní době najít kloudnou VeRunu už je asi problém. Ale když tomu dáš dostatek času a hlavně peněz,je GIII úžasný auto,ve kterým se dá za relativně normální peníze dobře povozit. Je to auto vcelku jednoduchý,kde si člověk fakt udělá spoustu věcí sám,ale už to zase není úplný holátko,takže se najde tempomat,el. okna a klima,jak jsi psal. Pokud to auto není nějak brutálně vybydlený a sežraný od rzi a nemá vylágrovanej motor,za ty prachy bych do toho asi i šel,ale brát to spíš jako stavebnici pro dlouhý zimní večery

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: vr6 rada

Příspěvek od mantrabeach »

Jo jako s korozí počítám že tam bude.Na to už sem zvyklej ze škodovek a ostatních aut:).Tu si opravím doma sám,mám CO2.Za tyhle prachy nečekám zázraky,podle fotek je to i vidět že to není extra krasavec ale zase není zhuntovanej nějakým tuningem kromě světel.ty by se daly origo,dodalo by se lízo,pořešil bych blatník a nějakou korozi a asi zatím drandil dál a uvidělo by se jak by mě to chytlo.ikdyž po prvním svezení s VR6 mě to chytlo hned:D.Mělo by celoroční garáž a nejezdilo by v zimě.Jde mi jen o to aby nebyl v háji motor po pár chvílích.ostatní opravím sám.jinak vybydlený se nezdá,interiér je nádhernej,i ty sedačky jsou boží.

Ono věc se má tak.Původně sem po golfovi ani nějak nekoukal,sem spíš na zadokolky takže u mě vedlo bmw.Nejvíc asi e30 a e34 ale sehnat za 40t.kč rozumnej kousek je utopie.obzvlášť e30.Před 2 rokama sem měl krásně zachovalýho touringa e30 ale bohužel to byl máloválec takže sem ho poslal dál.No a když se teda nedá sehnat BMW tak sem začal hledat dál.Další hračka měla bejt Mazda MX-5 ale u nás za tyhle prachy nejsou a musel bych do němec a to se mi nechce a i tam je to za tyhle prachy nic moc a to nepočítám dovoz a přihlášení plus zaje.anou ekodaň.Pak se ještě nabízí třeba honda crx(taky se nedá sehnat rozumná) a ještě něco od audi a to je asi tak vše pro mě.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: vr6 rada

Příspěvek od skacel99 »

Takže to vidím spíš na otázku,kolik jseš ochotnej do toho dál pustit. Je pěkný,že za 40t. koupíš auto,ale co dál?

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: vr6 rada

Příspěvek od mantrabeach »

No pustim do toho kolik bude potreba. Hlavně si chci skoro všechno dělat sám.Ale nějak postupně. Ne to rozebrat komplet.chci se taky vozit a ne se na to v garáži koukat:-D .tohle sem udělal teď s BMW e32 750il a už sem se nesvezl a šlo pryč.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“