chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Příspěvek od jenda »

Ty si jistě stěžovat nemůžeš a co ti ostatní na ty nemyslíš, taky jsem měl výbojky v parabolách ale pořádná čočka je čočka, a bixenon už je úplně jiné kafe, takže dneska mám zastavěnou bixennonovou čočku z mondea s výbojkou a vidím jako s výbojkou v parabole mám k tomu ještě dobré dálové a neoslňuji, jak svítí výbojka v parabole proti čočkám zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... a&start=12
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Kulisek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Příspěvek od Kulisek »

Dominic dobře to vypadá asi půjdu do té tvoji sady z ostravy mám to blízko.Jinak si myslím že ta výbojka splní stejný účel v klasickém světle tak jako v čočce,možná že v té čočce lepší svítí a určitě lepší efekt,ale k vůli toho nebudu kupovat čirou optiku,kterou jsem prodal hlavně k vůli špatného lomu světla.A byly to FK Automotive power look.Jinak výbojky se dají seřídit tím že se dá posunout ohnisko světla a tím docílit přesné svítivosti tak aby neosilňovaly ostatní.
Mám takovou zkušenost jezdím každé ráno kolem 5:45 z F-M do ostravy a potkávám tam Octávku a ten má jen xenony v klasických světlech a má to špatně seřízené,anebo to má přizpůsobené z jiného auta a to vám povídám že před ním se nedá jet.Bliká na něj každé auto a to doopravdy.Já ho potkat tak tak mu to rozmlátím.Jestli si to náhodou přečte tak ať něco dělá nebo ať si mě nepřeje .Jinak xenony OK.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Příspěvek od napster »

jojo.Taky poznam,když má někdo HID v klasických parabolách celý světlo je ozařující a když jede proti mě,tak mi to docela vadí(třeba by stačilo jen světla nastavit níž)U projektoru to svítí seříznutě.Všichni viděj jen bílou čočku,ale jakmile se sehnou,tak vidíš světlo.Jediný,kdy oslňuju,Tak to je jízda přes retardery a díry,ale s tím se musí počítat,tam oslňuje každý.Jinak PČR bude stejně víc náchylnější na ty,co to maj v prarabole,protože to je jako pěst na oko.Mě chytily kluci na CČM a hned šly ke světlum,chtěli vidět homologaci,tak jsem jim ukázal éčka na světlech a triu a hned se ptal co ty xenony,tak jsem mu řekl,že ty už jsem koupil se světlama :lol: Jinak když xenony do paraboly,tak seřídit je níč na regloskoupu xenon svítí znatelně dál v parabole.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
dominic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 01.01.2008 20:24
Bydliště: Ostrava - Centrum
Kontaktovat uživatele:

Re: chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Příspěvek od dominic »

To kulisek: Diky :D Jsem rad,ze se libi..je pravda,ze kdyby to bylo v čočce tak by to vypadalo lip a i jinak by to svitilo...kdyz jsem je koupil a namontoval je do svetel tak nebyli svetla serizene a to na me porad nekdo blikal...nebylo to prijemne se priznam takze jsem to vecer postavil ke garazi a zacal to serizovat dolu..a ted uz je vse v pohode a sviti to krasne... :D No tady mas kontajt na toho chlapika co tomu vsemu sefuje..http://www.tuningclubostrava.com/index.php?page=kontakt Jmenuje se David Janák.Jen mu rekni,ze te posila Dominic a on uz bude vedet... :D

To napster: Spravne jsi udelal!! :lol: A navic vetsina tech sad maji homologaci...i ta co mam ja a co bude kupovat Kulisek.Hold po tomhle jdou,ale Od toho Dejva jeho kamarad rikal,ze policajti jeste berou ty xenony z barvou 6000K...ptz clovek chce lepe videt atd...ale prej uz 8000 a vys berou a vyptavaj se...hledaji co na aute ma byt a co nee...mel jsem mit tech 8000,ale jsem rad,ze me Dave upozornil a vpodstate premluvil na tech 6000..Jak uz jsem rak jsem maximalne spokojeny a ted uz ani nikomu nevadi tak je to parada!!! :wink:
Bývalka: Vw MK3 1.6 74kW

Aktuálně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156887" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Příspěvek od napster »

dominic píše:To kulisek: Diky :D Jsem rad,ze se libi..je pravda,ze kdyby to bylo v čočce tak by to vypadalo lip a i jinak by to svitilo...kdyz jsem je koupil a namontoval je do svetel tak nebyli svetla serizene a to na me porad nekdo blikal...nebylo to prijemne se priznam takze jsem to vecer postavil ke garazi a zacal to serizovat dolu..a ted uz je vse v pohode a sviti to krasne... :D No tady mas kontajt na toho chlapika co tomu vsemu sefuje..http://www.tuningclubostrava.com/index.php?page=kontakt Jmenuje se David Janák.Jen mu rekni,ze te posila Dominic a on uz bude vedet... :D

To napster: Spravne jsi udelal!! :lol: A navic vetsina tech sad maji homologaci...i ta co mam ja a co bude kupovat Kulisek.Hold po tomhle jdou,ale Od toho Dejva jeho kamarad rikal,ze policajti jeste berou ty xenony z barvou 6000K...ptz clovek chce lepe videt atd...ale prej uz 8000 a vys berou a vyptavaj se...hledaji co na aute ma byt a co nee...mel jsem mit tech 8000,ale jsem rad,ze me Dave upozornil a vpodstate premluvil na tech 6000..Jak uz jsem rak jsem maximalne spokojeny a ted uz ani nikomu nevadi tak je to parada!!! :wink:

světla maj homologaci,ale HID sady nemá žádná :lol: ale pokud to je v projektoru,tak to jde ukecat,že je to součástí světla :lol: Jinak taky už bych neměnil xenon za halogeny.Je to mnohem lepší.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Kulisek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Příspěvek od Kulisek »

jojo každopádně ať má kdo chce co chce jestli halogeny nebo xenony ať homologace nebo ne,ale po každém zásahu do světel byť už jen výměnou žárovky tak by si měl nechat seřídit světla v servise.Nestojí to tolik a vy budete mít jistotu že nikoho neosilňujete a dále budete mít jistotu že vám to svítí tak jak má.

Jak tak přemýšlím tak mě docela sere to že jsem minulý týden prodal servomotrky do předních světel,jen proto že se mi nechtěli tahat dráty pro ty serva.Stejnak budu měnit celou elektriku v autě.Jsem vůl.Ahoj

Dominiku teď by měl být sraz v ostravě někdy nevíš o tom něco?Mrknul bych na to tvoje jak to svítí a jak to máš vyřešené s montáží,abych neřešil něco co už je vyřešené.Díky čes práci

Uživatelský avatar
dominic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 01.01.2008 20:24
Bydliště: Ostrava - Centrum
Kontaktovat uživatele:

Re: chci koupit HID xenony,poraďte od kud a na co si dát pozor??

Příspěvek od dominic »

Kulisek píše:jojo každopádně ať má kdo chce co chce jestli halogeny nebo xenony ať homologace nebo ne,ale po každém zásahu do světel byť už jen výměnou žárovky tak by si měl nechat seřídit světla v servise.Nestojí to tolik a vy budete mít jistotu že nikoho neosilňujete a dále budete mít jistotu že vám to svítí tak jak má.

Jak tak přemýšlím tak mě docela sere to že jsem minulý týden prodal servomotrky do předních světel,jen proto že se mi nechtěli tahat dráty pro ty serva.Stejnak budu měnit celou elektriku v autě.Jsem vůl.Ahoj

Dominiku teď by měl být sraz v ostravě někdy nevíš o tom něco?Mrknul bych na to tvoje jak to svítí a jak to máš vyřešené s montáží,abych neřešil něco co už je vyřešené.Díky čes práci
Hm...tak ted jsem se asi sekl z tou homolagaci..tak srry panove.. :) No kazdopadne jak rikate xenony za halogeny nikdy!!!Do dalsiho auta uz jen taky xenony!!!
to Kulisek: POkud mas zajem tak zitra ve 13:30 V Avion Shopping Parku u Baumaxu mame sraz a ve 14:00 je odjezd na Hlucinskou sterkovnu na prilehle parkoviste kde se kona sraz...bude tam vice lidi..i z Orlove myslim atd...takze pokud mas zajem pijed tak se tam urcite ukaz...rad pokecam a ukazu co a jak z montazi atd.. :D Do sz ti dam muj telefon a kdyztak me kontaktuj a domluvime se co a jak...aby jsme se vubec nasli..dle ohlasu tam ma byt celkem dost lidi!!Tak zatim :D
Bývalka: Vw MK3 1.6 74kW

Aktuálně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156887" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“