1.9TDi škubání - Vyřešeno

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

1.9TDi škubání - Vyřešeno

Příspěvek od kubiczek »

Ahoj.
Nedávno jsem koupil 1.9TDi. Jezdí pěkně. Táhne plynule. Dneska jsem jel do mírně táhlého kopce. Při zařazení patýho kvaltu a otáčkách víc jak 2200 mi začalo auto škubat. Otáčky nepadali. Přišlo mi jak kdyby vynechávalo turbo. Nebo přestávala jít nafta do motoru. Při podřazení na čtvrtý kvalt a otáčkách 2200 a víc to nedělalo. Dal sem znova pětku a zase. Dneska ráno mi to jednou škublo na druhej kvalt. 1,3,4 kvalty vpohodě.
Filtr paliva jsem ještě neměníl. Prý je tam ale dlouho. Může to být tím nebo to mám jít nechat píchnout na počítač ?
TDi mám poprvý tak sem z toho vyvalenej. Jestli je to nějaká blbost tak se omlouvám :)

Děkuju Kuba
Naposledy upravil(a) kubiczek dne 11.05.2008 11:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od Unihero »

určitě zkus ten filtr, stojí pár kaček, výměna taky v poho, nejdříve než ho tam dáš tak ho napust příslušným palivem, at nedostaneš vzduch do čerpadla-toto úplatí pouze pro TDi motory a diesely...
mě to ted taky dělalo ale za studena a každý kvalt a vyměnil jsme a je to oki

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od kubiczek »

Zítra ho zkusím někde koupit a hned ho vyměním. Řekl bych, že to asi bude ten filtr protože co si vzpomínám tak to dělalo když sem chtěl motor roztáhnout, noha chvilku až na podlaze. Jak uberu tak na "půl plynu" a snížim otáčky pod 2.000 tak to přestane.

Zatím děkuju moc. Kuba

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od kubiczek »

Jel sem pro ten filtr. Bohužel zavřeno. Sem si uvědomil že je dneska svátek :) Koupím ho zítra.
Když sem jel zpátky tak mi netáhlo turbo. Úplně se ztratil ten "turboefekt" nebo jak se tomu říká při 1800 otáčkách. Motor pořád sílu má, ale přijde mi to jako atmosféra teď. Je možný že to má spojitost s tím včerejším problémem (škubání) ? Když sem jel do města tak to ještě jelo. Předjížděl sem a vpoho.

Uživatelský avatar
Pegin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od Pegin »

Přesně tohle mi dělala steřelá hadička na turbu až nakonec upadla a jelo to jak bez turba.

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od kubiczek »

Byl sem na počítači. Žádný závady to nehlásí. Když sem jel od tama tak turbo chodilo jak z praku. Zejtra zkusim vyměnit veškerý filtry a uvidim.

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od fleer »

mno tohle mi delala 1Zka taky.. palivák jsem vymenil a ono to bylo stejný.. odpojil jsem N75 na ovládání turba a pořád stejný.. tak jsem na zkoušku N75 vymenil a hle... autí neškube.. :wink:
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od kubiczek »

Škubání se po výměně filtrů vzduch/nafta ztratilo.

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od Danny »

fleer píše:mno tohle mi delala 1Zka taky.. palivák jsem vymenil a ono to bylo stejný.. odpojil jsem N75 na ovládání turba a pořád stejný.. tak jsem na zkoušku N75 vymenil a hle... autí neškube.. :wink:
A tu N75 najdu kde?? Pašík mi taký škube!! A je to 85Kw AJM..dÍKEC

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od kubiczek »

N75 je myslim vedle filtru sání jakoby na blatníku přidělanej. Vedou k němu dve hadičky a konektor. Pod hadicí z filtru kousek od N75 je tušim EGR ventil. N75 je víc k blatníku.

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od kubiczek »

Ok tak prej je všechno v pořádku. Zkusil se s tim svejzt i kluk kterej TDi měl několik. Říkal, že je to maličko línější ale pořád to letí moc pěkně.
Chci se teda zeptat. Nemůže to bejt druhem nafty co tankuju (mam od kamarada levnejc)? Nevim u ktery benzinky bejvalej majitel tankoval, ale v nadrzi po nem zbylo trochu. A tyhle "problemy" nastali az po vyjeti skoro vseho a mym natankovaní.

:)

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od yurik »

no tak skus dat dve-tri plne nadrze na normalnej pumpe a uvidis ci to prestane... (ak si medzitym neodfajcil uz nieco ine s tou lacnou naftou) :D
Obrázek

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi škubání

Příspěvek od kubiczek »

Nevypadá to. Jen je to o trochu línější než předtím. Teď sem nechal svejzt TDičkaře a říkal, že to jede úplně normálně. Je to na 100% tou naftou sakra. Sem netušil, že v tom sou takovy rozdily :( U bejvalý atmosféry to člověk nepoznal co tam leje. Jelo to pořád stejně.

Mno aspoň se můžu zaměřit konečně na jiný opravy. Čekaj mě přední brzdy a ložiska na zadku :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“