rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

Uz asi pol hodiny hladam prispevok, kde bol aj kresleny planik ako rozobrat sedacku (za ucelom vymeny polstrovania vodicovho so spolujazdcovym). Marne. Nic. Ani na webe. Pametam si ale, ze v dalsom prispevku niekto autora chvalil, ze je hotovy kreslir, alebo cosi take... No uplne to ale zmizlo z povrchu zeme. Este, ze mam ten planik na papieri.
Problem je v tom, ze 1. Nechapem, naco mam vybrat poistku pojezdu. (Vybrat sedadlo von? Ako?)
2. Objimky operky tahem nevyberiem, ani ked s nimi mykam az sa bojim, ze zlomim celu sedacku. Nieco ich tam pevne drzi. Jednoduchym tahom to neide.
3. Kolecko regulace sklonu som nastastie vybral bez zlomenia, ale je tam este cierny plastovy kryt (smerom ku stredu sedacky). Ten je viacmenej nacvaknuty, ale na 2 bodoch drzi akosi prisilno. Od sedacky vidno akesi kovovo vyzerajuce casti, ktore tie dva body drzia a nepustia kryt len tak. Je k nim ale strasne zly pristup. Mam pocit, ze ten kryt tiez treba dat dole (?)
Takze prosim o nejaky podrobnejsi postup, lebo som amater a nie automechanik.
Dakujeeeeeeeem :)

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od yurik »

JednaŠtyrkaCL píše:Uz asi pol hodiny hladam prispevok, kde bol aj kresleny planik ako rozobrat sedacku (za ucelom vymeny polstrovania vodicovho so spolujazdcovym). Marne. Nic. Ani na webe. Pametam si ale, ze v dalsom prispevku niekto autora chvalil, ze je hotovy kreslir, alebo cosi take... No uplne to ale zmizlo z povrchu zeme. Este, ze mam ten planik na papieri.
Problem je v tom, ze 1. Nechapem, naco mam vybrat poistku pojezdu. (Vybrat sedadlo von? Ako?)
2. Objimky operky tahem nevyberiem, ani ked s nimi mykam az sa bojim, ze zlomim celu sedacku. Nieco ich tam pevne drzi. Jednoduchym tahom to neide.
3. Kolecko regulace sklonu som nastastie vybral bez zlomenia, ale je tam este cierny plastovy kryt (smerom ku stredu sedacky). Ten je viacmenej nacvaknuty, ale na 2 bodoch drzi akosi prisilno. Od sedacky vidno akesi kovovo vyzerajuce casti, ktore tie dva body drzia a nepustia kryt len tak. Je k nim ale strasne zly pristup. Mam pocit, ze ten kryt tiez treba dat dole (?)
Takze prosim o nejaky podrobnejsi postup, lebo som amater a nie automechanik.
Dakujeeeeeeeem :)
ked vyberies poistku pojazdu tak sedadlo vyberies tak, ze ho posunies dozadu az kym nevypadnu zadne pojazdy z kolajniciek a potom ho yberies...

hlavove opierky maju na kazdej tycke zavlacku, ktoru vidno zboku, tu treba srobovakom vybrat a az potom vies dat dole hlavove opierky

cierny plastovy kryt, myslis na tom plechu co spaja sedak s operadlom? ten je tam chyteny na troch miestach, musis ich najst a zvnutra vytlacit take male kolicky a ten kryt potom ide lahko dole...tie kolicky ale kurevsky splyvaju s tym plastom, tazko sa to hlada
Obrázek

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od yurik »

ta zavlacka je v tych ciernych plastovych kockach na vrchu operadla sedacky
Obrázek

Uživatelský avatar
RadoDX4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.11.2007 17:41

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od RadoDX4 »

zrovna toto som vcera riesil ale za ucelom opratia polstrovania sice som to robil od rana 9 do vecera 19 ale rozobral som vsetky sedacky calunenie opral vo vani aby sa tie umele kraviny v pracke nezlomili sedacky zlozil a narval spet do auta vyzeraju ako nove ale robota strasna hlavne od zaciatku kym zistis co de s cim drzi, prakticky tam nieje co skazit btw. tie drziaky hlavovych opierok som vybrat nevedel tak som latku stiahol okolo nich a aj natiahol naspet a bez problemu.

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

Whaw, dobre vediet, ze sa s tym trapi aj niekto iny...
yurik, myslel som objimky, ktore su zapustene v operadle, nie opierky hlavy, tie isli von uplne lahko, lebo poistky akosi...v mojom 12 rocnom Golfiku...hm...povedzme nedrzia. Jedna tam ani uz nie je.

Rado - tu latku si prevliekol az celkom, ze si ju dal dole, al. len okolo objimok tak, ze si oslobodil tapec, vybral ho a latka (potah) tam stale bol ako vlajka?
Ja si neviem predstavit, ze ako to tam vyzera...

Uživatelský avatar
RadoDX4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.11.2007 17:41

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od RadoDX4 »

no s tych sedaciek spodny diel ide fajn tam ziadna zaludnost nieje akurat som tie napinacie droty dal spet po zobleceni aby sa nepomiesali a pi hornnej casti sedadla som stahoval zdola samozrejme je tam len jeden drot sv hornej tretine a potom som tu latku stiahol az na rub a okolo tej spony co drzi hlavove opierky som to proste len prevliekol latka bola dost dobre podatelna netrhala sa aj nalecenie slo pomerne lahko najdlhsie trvalo susenie ja mam polo classic cize mne sa predne sedacky neslkapaju tak ako sa to da stiahnut okolo tej packy neviem ale ratam ze to pojde tolko natiahnut ja som proste chcel rozoberat co najmenej aby som nieco neutrhol ale ked som to prevliekol okolo hornej casti zadneho sedadla de je ta packa na sklapanie sedaciek tak to pojde vsade prevliect. proste to len natahuj neratam ze to potrhas latka je mocna ako cert.

Uživatelský avatar
RadoDX4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.11.2007 17:41

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od RadoDX4 »

to calunenie som dal dole uplne sak inak by sa to ani prat vo vani nedalo cela sedacka by tam nevosla :-)

JednaŠtyrkaCL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2007 21:20
Bydliště: SLOVENSKO

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od JednaŠtyrkaCL »

vdaka rado, asi to este raz skusim. inak - ja nemam sklapacie. Mam 5dv. verziu.(vid profil)
Asi skusim bez vyberania objimok, do ktorych sa pchaju opierky hlavy. (Len ci sa to calunenie bude dat vybrat, ked tam ponecham tie objimky...?)

Uživatelský avatar
RadoDX4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.11.2007 17:41

Re: rozoberanie sedadla - do pol hodiny (??!)

Příspěvek od RadoDX4 »

no ja som tam nechal setky obimky a bez problemov a bez roztrhnutia som to zvliekol prvu som zvliekal dve hodiny poslednu 20 minut treba to len robit pomaly a nieje problemtrhat sa to nebude latka je hruba ale je aj poddajna nemaj strach pojde to len treba chciet :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“